Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jareq

Dotpay - kilka pytań.

Polecane posty

Witam, mam w planach wdrożenie systemu dotpay do strony mojego klienta. Nigdy nie korzystałem z usług takich rzeczy, chciałbym się zapytać czy można tam stworzyć konto jedynie w celu sprawdzenia poprawności działania usługi, bo planuje założyć tylko po to żeby sprawdzić poprawność działania skryptu. Czy założenie konta wiąże się tam z jakimiś opłatami Czy wypłata środków jest możliwa od określonej kwoty? (np mając 15zł na koncie nie wypłacimy ich, bo minimum to powiedzmy 50zł).

Przeczytałem faq i nie doczytałem się jasnej odpowiedzi na moje pytania, a wiecie że są kruczki w regulaminach itd ;-).

 

Z góry dziękuje za pomoc.

 

PS.

Jeżeli ktoś zna jakieś kruczki prawne w dotpay i chciałby mnie ostrzec to będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie pamiętam czy była jakaś opłata. Coś mi świta, że jakiś przelew weryfikujący rachunek bankowy na kwotę rzędu 1 zł, ale nie chcę w błąd wprowadzać.

 

2. Nie ma minimalnego progu wypłaty, ale trzeba pamiętać, że za każdy przelew obciążają 1 zł, więc minimalny próg wypłaty określa zdrowy rozsądek.

 

3. Wieloletnią współpracę z dotpay oceniamy pozytywnie. Czas oczekiwania na wypłatę środków ok. 2-3 dni od złożenia dyspozycji.

 

4. Warto zwrócić uwagę, aby podpisywać umowę z Dotpay SA, ponieważ swego czasu operowali też przez brytyjski Dotpay Ltd, ale to ogólnie komplikowało rozliczenia.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@alien dziękuje bardzo za odpowiedź.

Wyczytałem w internecie że koszt aktywacji to 10zł, zwraca się to ? (tzn robią to w celu weryfikacji danych) czy to jest opłata za założenie konta.

Czy jako osoba nie pracująca i nie posiadająca działalności gospodarczej mogę użyć numeru PESEL jako swojego NIP (podobno od 01.09.2011 tak można).

Ostatnie pytanie troche z innej beczki ale liczę że ktoś odpowie.

Edytowano przez jareq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na pytania dotyczące kosztów instalacyjnych, gdyż zwyczajnie nie pamiętam.

Jeśli nie prowadzisz DG, przygotuj się na wyższe koszty, gdyż będą musieli opodatkować przychód przy wypłacie.

Nie potrafię też nic powiedzieć o Premium SMS, gdyż nie korzystamy z tego rozwiązania w dotpay.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

DotPay to ci chyba nikt rozsądny nie poleci, tragiczna jakość obsługi klienta, niewywiązywanie się z umów etc.

 

Transferuj ma dobrą opinię, coraz więcej firm migruje do nich ze względu na brak jakości w DotPay.

 

Co do płatności SMS to polecam firmę CashBill, szybko załatwisz niezbędne formalności, bardzo łatwe w implementacji API.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem was, tylko że ja to wdrażam do projektu który będzie rozprowadzony dla grupy ludzi, a z doświadczenia wiem że najpopularniejszy jest dotpay i wielu z nich z niego korzysta. Stąd moje zainteresowanie dotpay a nie inną firmą tego typu. Po tym co napisaliście dodam też obsługę transferuj oraz cashbill.

W transferuj lub cashbill da się założyć konto jedynie w celu przetestowania działania skryptów ?

Edytowano przez jareq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale to że jest popularny to nie znaczy że jest najlepszy i że Ty też musisz z niego korzystać :)

 

Większość tych systemów ma podobne działanie o ile nie identyczne, obsługa i poruszanie się po panelu jest intuicyjna i wygląda podobnie jak wszędzie.

 

Ciut bez sensu będzie branie DotPay, Transferuj i CashBill jednocześnie. Na pierwszym zjesz zęby, na drugim luz, na trzecim też luz ale tam płatności SMS choć możesz też realizować tam przelewy tak jak w DotPay czy Transferuj. Udostepniają dobre API.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem was, tylko że ja to wdrażam do projektu który będzie rozprowadzony dla grupy ludzi, a z doświadczenia wiem że najpopularniejszy jest dotpay i wielu z nich z niego korzysta. Stąd moje zainteresowanie dotpay a nie inną firmą tego typu. Po tym co napisaliście dodam też obsługę transferuj oraz cashbill.

W transferuj lub cashbill da się założyć konto jedynie w celu przetestowania działania skryptów ?

 

Będziesz żałował ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to że jest popularny to nie znaczy że jest najlepszy i że Ty też musisz z niego korzystać :)

Rozumiem o co wam chodzi, ale to nie ja będę korzystał z usług tych firm, ja tylko wdrażam to do projektu.

Powiedz to klientowi który ma konto na dotpay i ma do wyboru trzy panele administracyjne:

pierwszy: z dotpay

drugi: dotpay / cashbill / itd...

trzeci: cashbill / platnosci.pl itd

 

Który panel wybierze klient?

Edytowano przez jareq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Uświadom klienta jak wygląda sytuacja, jestem niemal pewien że będzie chciał z nich szybko zrezygnować. Wtedy ty policzysz sobie dodatkowe honorarium za zmianę i wdrożenie nowego systemu.. Bo tak to niestety będzie wyglądać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież dla osoby która za coś płaci nie ma znaczenia czy płaci poprzez dotpay/transferuj/ itp.A przeciez możesz wytłumaczyc zleceniodawcy o co chodzi, on będzie zadowolony z wyższej prowizjia ty że plusujesz u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wam za rady, i jestem po waszej stronie :P, gdybym to ja miał z tego korzystać wybrałbym najlepszą opcje jednak w moim wypadku nie-uwzględnianie dotpay nie wchodzi w gre. Dzięki wielkie za taki odzew ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DotPay to ci chyba nikt rozsądny nie poleci, tragiczna jakość obsługi klienta, niewywiązywanie się z umów etc.

 

Dzięki ;-).

 

Jeszcze raz to napiszę - nie notujemy żadnych problemów ze strony Dotpay.

Czy polecę? Nie wiem. Wobec wielu głosów krytycznych polecę przeanalizowanie sprawy.

Edytowano przez alien (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×