Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

AVX.pl kontra EasyISP.pl - taki sam serwis u dwóch ISP

Polecane posty

Gość

Cześć,

 

Wpadłem na szaleńczy pomysł - albo mnie za to wychwalicie, albo zmieszacie z błotem, a co mi tam..

 

Postawiłem mój serwisik na kontach w AVX i EasyISP, testowe.

 

Ten na www.netwalker.pl jest na AVX,

ten na www.frikochat.net jest na EasyISP.

 

Zaraz dodam tekst wytłumaczenia na głównej i ankietę...

 

Chodzi o to, że szukam czegoś dobrego właśnie na ten serwis :P

i nie tylko.

 

 

P.S. Acha no i można wygłaszać opinię co do działania.. jeśli jesteście z innego kraju, proszę to zaznaczyć i podać chociaż kontynent :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
P.S. Acha no i można wygłaszać opinię co do działania.. jeśli jesteście z innego kraju, proszę to zaznaczyć i podać chociaż kontynent :P

 

Polska, Neostrada. Oba identycznie. Oba bardzo szybko :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
P.S. Acha no i można wygłaszać opinię co do działania.. jeśli jesteście z innego kraju, proszę to zaznaczyć i podać chociaż kontynent :)

Bardzo podobnie, ciężko wskazać faworyta... chociaż ja bym wybrał EeasyISP. Ktoś zgadnie dlaczego? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić AVX. Utrzymują mój serwis, wszystko działa błyskawicznie, jestem bardzo zadowolony. Bardzo szybki i solidny kontakt na wysokim poziomie, pełna kultura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę różnicy, a pierwsza strona z easyisp ładowała się dość długo. Swego czasu testowałem też easyisp, ale zawiodłem się, więc padło na AVX i póki co jestem szczęśliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No u mnie na razie też wygrywa AVX (ping lepszy chwilami od nazwa.pl!!), choć easyISP tańsze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pinging frikochat.net [83.149.73.25]with 32 bytes of data:

 

Pinging netwalker.pl [83.149.73.25]with 32 bytes of data:

 

Tak, wiem, że to IP LeaseWeb. Ale ZTCP, www.AVX.pl nigdy takiego IP nie miało, więc chyba obydwie domeny kierują do EasyISP... Czy to jest właśnie ten "szaleńczy pomysł" ze sprawdzeniem "efektu placebo"? :)

 

Swoją drogą - nowe serwerki www.avx.pl odpowiadają mi średnio w 7ms :P Też u nich trzymam strony. Bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

alpha domeny są u firmy czerpiącej z Leasewebu, a tam są zrobione przekierowania na avx.pl i easyisp.pl ..widać po adresach, która wchodzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm... tak jakby umknął mi ten szczegół w pasku adresu... liczy się jako jeden z tych konkursowych? ;)

 

Niewyspanie jednak daje znać o sobie. A już byłem pewien jakiegoś tajemniczego spisku... :)

 

dodane:

Warto dołożyć te kilka złociszy i mieć wszelkie parametry typu ilość domen czy skrzynek pocztowych "bez limitu". Znajomy swego czasu miał gdzieś hosting z takim limitowaniem, do swoich domen .pl chciał też dokupić analogiczne .com i nagle zonk - limit przekroczony, nie da rady podpiąć. Drugi przypadek: rozrasta się firma, wypadałoby założyć też firmowe skrzynki pocztowe nowym pracownikom a tu limit kont np. 20. A pozostali alias na swoją prywatną @wp.pl? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

alpha nooo.. właśnie dlatego odrzuciłem myśl o skorzystaniu z kuponu w nazwa.pl ...bo mimo wszystko po co sobie utrudniać życie.. i może nie "bez limitu" ale tak "kilka" SQL, FTP, itd. przynajmniej się przyda - z takim prawdziwym podziałem, a nie w obrębie jednego konta (polityka 'wielkich' - home, nazwa, progreso).. a szkoda, heh..

 

na razie jestem "ku AVX", bo nie lubię, gdy jest za tanio... support - potwierdziło się - świetny.. serwery baaardzo szybkie.. easyISP też jest fajne... jeszcze zobaczymy :P trochę martwi mnie, że trzeba płacić za rok od razu... tutaj hospes.pl mnie bardziej satysfakcjonuje - wszystkiego mniej, ciut drożej nawet niż AVX, ale możliwość płaczenia nawet co miesiąc.. to mi pasuje i dopóki nie wyłożę na nic kasy, wezmę chyba na miesiąc co miesiąc po prostu hospes.pl, które wydaje się solidne, a obsługa kompetentna.. "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta"? :)

 

 

.......

"możliwość płaczenia" hehe... haha... :) "płacenia" oczywiście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak dobrze, że się u nas przyjęła opcja tygodnia/dwóch tygodniu testów za free. W USA bardzo powszechna jest opcja "money back", czyli zwrot kasy w ciągu jakiegoś tam czasu. Zwykle jest to pierwszy miesiąc, chociaż są i takie, które zwracają kasę w ciągu pierwszych 60 czy nawet 90 dni. Oczywiście w przypadku umowy rocznej. Czyli najpierw i tak wykładasz kasę, a potem możesz ew. dostać zwrot, gdy się nie spodoba.

 

Można też płacić z miesiąca na miesiąc, ale często dorzucają "jednorazową opłatę instalacyjną", która może sięgnąć nawet 50% ceny, którą byś zapłacił płacąc z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze bede popieral www.avx.pl pomimo ze moj serwis generowal za dzue obciazenie i zostalem "wyproszony". Plusy tego hostingu:

 

- bardzo dobry support

- szybkie serwery

- autorski panel (dla niektorych to minus, ale czesto wolalem ten panel niz np. cpanel)

- to czego nie ma w panelu admini zalatwiaja w 5 minut od kontaktu z nimi

 

Polecam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Komentarz po paru dniach pracy z kontami:

 

Ogólnie oba konta działają świetnie i nie ma między nimi różnicy (prawie), użytkownicy częściej wybierali serwis działający na AVX (głosy 7:2). W AVX podoba mi się obsługa klienta i szybkość serwera.. ale w ich panelu nie ma paru opcji, które ułatwiłyby mi życie.. no i z VAT minimalny wydatek to niecałe 160zł... u EasyISP jest niezły DirectAdmin z wieloma pożytecznymi funkcjami (choć nie tyloma, co w cPanelu, ale tam było tego nawet za dużo) i tutaj Easy wygrywa. Chodzi też miniminiminimalnie wolniej. Ale jest tańsze.

 

Podsumowując:

 

AVX

+ support

+ serwer

- panel ze średnią ilością funkcji

- brak obsługi CGI

- najtańszy pakiet dość drogi, choć bardziej opłacalny

 

EasyISP:

+ serwer

+ panel DA

- support już nie tak szybki i ogólnodostępny jak u AVX

- słabsza konfiguracja pakietów, choć wciąż wszystkiego dużo

 

I ja ciągle nie wiem co wybrać... jeszcze mam trochę czasu, zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w AVX bez problemu zalatwisz to czego nie masz w panelu, poprzez system zgloszen do admina - moze z opoznieniem 5 minutowym ale zalatwisz :-) A panel na AVX moze i powoli, ale się rozwija ;] Ale wybór należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

pixel wybór jeszcze nie padł, po prostu EasyISP ma tylko tydzień*..

ale tak ogólnie to chyba jednak EasyISP... ten panel z menedżerem plików jest mi raczej bardzo potrzebny chwilami... nie wiem jeszcze.. myślę...

 

 

* - tydzień testów heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×