Skocz do zawartości
anex

Pytanie o FTP z SSH

Polecane posty

Witam,

mam pytanie ponieważ mój administrator zablokował możliwość wgrywania plików po przez FTP używając np. takiego programu jak TotalComander i powiedział żeby sobie wysyłać pliki na serwer po przez SSH. I tutaj pytanie ponieważ zanim otrzymam od niego odpowiedz jak to się robi miną wieki pytam Was forumowicze.

 

Jak przesyłać pliki z własnego komputera na konto na serwerze używając do tego powłoki SSH ?

 

Szukałam w googlach i na YT, ale w googlach albo słabo szukałam albo nic nie znalazłam a na YT są pokazy używając właśnie TotalComandera.

Kto wie proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo nikt normalny nie blokuje ftp.

Bo typowy Jan Kowalski nie potrafi się SFTP posługiwać, dlatego FTP nadal króluje (moja opinia, nie musisz się zgadzać).

 

Jest rozszerzenie/plugin do TotalCMD, które dodaje obsługę SFTP (właśnie po SSH). Sam korzystam z tego rozwiązania - tak, nie posiadam serwera FTP u siebie.

http://ghisler.com/plugins.htm - poszukaj "SFTP plugin". Tam jest cała instrukcja. W skrócie: pobierasz libeay32.dll i libssh2.dll, wrzucasz je do głównego katalogu z totalem. Instalujesz plugin. Wybierasz '\' tak jak przełączasz się między dyskami i tam jest "Secure FTP".

 

Jeśli nie, to nawet Filezilla bardzo ładnie radzi sobie z SFTP (spośród WinSCP i Filezilli, wolę i tak Filezillę, ale Totala uwielbiam ponad te programy :) ).

Edytowano przez inzaghi89 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo typowy Jan Kowalski nie potrafi się SFTP posługiwać, dlatego FTP nadal króluje (moja opinia, nie musisz się zgadzać).

 

Jest rozszerzenie/plugin do TotalCMD, które dodaje obsługę SFTP (właśnie po SSH). Sam korzystam z tego rozwiązania - tak, nie posiadam serwera FTP u siebie.

http://ghisler.com/plugins.htm - poszukaj "SFTP plugin". Tam jest cała instrukcja. W skrócie: pobierasz libeay32.dll i libssh2.dll, wrzucasz je do głównego katalogu z totalem. Instalujesz plugin. Wybierasz '\' tak jak przełączasz się między dyskami i tam jest "Secure FTP".

 

Jeśli nie, to nawet Filezilla bardzo ładnie radzi sobie z SFTP (spośród WinSCP i Filezilli, wolę i tak Filezillę, ale Totala uwielbiam ponad te programy :) ).

 

Dzięki bardzo pomogła Twoja podpowiedz. Dałam rade dzięki tym wskazówkom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×