Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dominik

Home.pl vs Nazwa.pl

Polecane posty

Witam wszystkich.

Nie jestem zawodowo związany z tematyką tego forum, więc może moje pytanie będzie dość lamerskie. Mimo to proszę o pomoc. Od zeszłego tygodnia mamy b. duże problemy z naszym hostingiem - na gwałt musimy poszukać nowej firmy. Rozpatrywałem oferty Home.pl (Business Starter) oraz Nazwa.pl (Serwer Active). Oba w cenie 300 PLN. Jak orientowałem się Home.pl ma zdecydowanie lepsze opinie wśród tutejszych "forumowiczów". Za to Nazwa.pl oferuje w tej samej cenie większy transfer, rejestrację subdomen, i (przynajmniej na pierwszy rzut oka) lepszy panel administracyjny. Jakie są wasze opinie w tej sprawie - nie chciałbym wtopić. Bo może nie wszystko złoto co się świeci... ;-). Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Home to świetny marketing i bdb jakość usług. Nazwa - w obu kategoriach trochę niżej. Takiej jest moje zdanie. Ale i tak skłaniałbym się w kierunku firm, ze słabszym marketingiem, ale oferujących bdb usługi. A przez to, że gorszy marketing, to mniej klientów. Następstwo -> administratorzy mają bliższy kontakt z użytkownikami i mają na nich więcej czasu. Przykłady takich firm: www.2be.pl , www.progreso.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że nie wiem jak wyglądał dotychczas nasz transfer. Po prostu nie miałem możliwości sprawdzenia bo nie było żadnego panelu administracyjnego. Być może w zupełności wystarczy ok 120 GB na rok ale pewności nie mam (mamy na stronie kilkadziesiąt katalogów w .pdf po kilkaset kilo każdy). A jak wygląda panel administracyjny w Progreso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak wyglądał dotychczas nasz transfer

Powiedz mi jaka to strona. Firmówka czy może jakiś spory serwis tematyczny. Na tej zasadzie będziemy mogli szacować ile mogło to pochłaniać transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic nie stwierdzisz. Sama jakość generowanego kodu w serwisie tematycznym może dodać lub odjąć 30% ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DO tm!

Proszę bardzo - strona firmowa: www.geomor.com.pl. Dział Oferta może generować jak mi się wydaje największy ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje stwierdzenie - w więcej niż 1GB transferu miesięcznie raczej nie wierzę (to i tak musiała by mieć ta strona ponad 1000 odsłon dziennie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.

 

W kwestii transferu chciałbym tylko dodac jedno - istotne jest w oczekiwanym limicie transferu co jest weń wliczane. Przykładowo w naszej firmie nie wliczany jest w transfer ruch na FTP oraz na Poczcie, co bardzo czesto ma miejsce w firmach które oferują bardzo duży traffic. Oczywiście to kwestia tego, kto jak korzysta z Sieci i czy ma stronę z potężną oglądalnością i dużą liczbą pików, czy też przykładowo ma duży ruch na e-mailu.

 

Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×