Skocz do zawartości
HardStylerZ

Migracja z Shared na VPS

Polecane posty

Witam

 

Mam pytanie odnośnie przejścia z hostingu shared na VPS. Mój blog jest w tym momencie na hostingu dzielonym, używam platformy Wordpress a panel administracyjny to Cpanel 11. Chcę zakupić VPS'a (managed) i przenieść na niego swój blog, jednak trochę mnie dołuje opłata za licencję Cpanel (15$ miesięcznie) ,- tutaj nasuwa się moje pytanie - czy mogę przenieść portal na VPS na którym będzie inny panel np. Plesk ? Jeżeli tak to co polecacie Plesk czy directadmin? Jak wykonać taką migrację ? Bardzo proszę o jakieś sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz na tym VPSie utrzymywać tylko jeden serwis (lub kilka, ale wyłącznie na własne potrzeby) to nie wiem czy w ogóle warto brać licencję na cP czy DA, równie dobrze można sobie poradzić albo bez panelu (jeśli masz pojęcie o pracy w konsoli), albo z czymś darmowym, takim jak Werbmin czy IspCP Omega. Oba te panele mają wystarczającą funkcjonalność i są proste w obsłudze, oba też mają możliwość spolszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcę zakupić VPS'a (managed)

 

Zazwyczaj managed mają instalowane panele DA. Jednakże jeśli to tylko jeden blog, to w ogóle potrzebujesz panelu? Możesz w przypadku managed napisać firmie, że chcesz takie konto ftp, takie adresy e-mail i tyle. Możesz też instalować jakiś darmowy panel..

 

PS - jeśli szukasz szybkiej pomocy i administracji oraz darmowych przenosin bloga zajrzyj do firmy z mojego podpisu

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak zainstalujesz sobie omege tam masz wszystko co będzie ci potrzebne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

,jednak trochę mnie dołuje opłata za licencję Cpanel (15$ miesięcznie) ,-

 

 

 

Przecież na rynku jest sporo VPSów z autorskim ( hostera ) panelem w cenie usługi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Hyper masz bezpłatny Kloxo, jednak raczej polecałbym wtedy już ISPConfig.

 

Większość serwerów zarządzanych ma zainstalowany jakiś panel, najczęściej jest to licencjonowany Directadmin.

 

Możesz kupić sobie VPS i osobną licencję DA, wziąć kogoś do instalacji i miesięcznie wyjdzie Ci około 50-60 złotych razem (bez administracji i kosztów instalacji).

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tam ma stać tylko jedna strona to kup serwer niezarządzany i zapłać jakiemuś adminowi z forum za zainstalowanie i konfiguracje taką jaka cię interesuje. Wyjdzie cię to o wiele taniej a jak chcesz to panel ISPCP omega jest darmowy i dosyć przyjemnie się z niego korzysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...panel administracyjny to Cpanel 11. Chcę zakupić VPS'a (managed) i przenieść na niego swój blog, jednak trochę mnie dołuje opłata za licencję Cpanel (15$ miesięcznie) ,- tutaj nasuwa się moje pytanie - czy mogę przenieść portal na VPS na którym będzie inny panel np. Plesk ? Jeżeli tak to co polecacie Plesk czy directadmin? Jak wykonać taką migrację ?

Skoro bierzesz vps zarządzany to czemu martwisz się o migrację? W ramach administracji może Ci firma przenieść serwis. Do jednego serwisu panel raczej Ci nie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×