Skocz do zawartości
Miłosz

Dzień Programisty

Polecane posty

Dzisiaj (256. dzień roku) wszystkim programistom życzymy jak najmniej bugów w sofcie, niezawieszających sie i bezpiecznych programów, sprawnie działających algorytmów i co tam jeszcze sobie wymarzą ;)

 

O dniu admina wszyscy pamiętają, a o programistach już nie bardzo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy i wzajemnie.

@Pawel_15 - niższych cen nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mały offtop - tak się zastanawiam - kiedy można nazwać się programistą?

 

znajomość MIPS Assembler, C/C++, PHP, HTML, Delphi - sama znajomość chyba nie wystarczy - jakieś certyfikaty chyba trzeba mieć? moglibyście podsunąć jakieś instytucje gdzie można zdobyć dane certyfikaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Programistą w tedy kiedy potrafisz sam napisać, bez niczyjej pomocy to co Ci przyjdzie do głowy, każdy program, każdy element... dodatkowo potrafisz korzystać w pełni z dokumentacji i rozwiązywać problemy.

Certyfikaty? Tak, ale te najlepsze np. z Zend (dla PHP), a nie tam jakieś z firm, które robią strony internetowe (na zasadzie dyplomów: umiesz to i to bo zapłaciłeś za kurs).

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tedy kiedy potrafisz sam napisać, bez niczyjej pomocy to co Ci przyjdzie do głowy,

 

No to niestety nie jestem jeszcze na tym poziomie - zawsze korzystam z internetu - dokładniej manuali (np. PHP bo jakoś nie widzę sposobu żeby zapamiętać każdą funkcję ;) , nie mówiąc o C/C++ i funkcjach w bibliotekach :D ) - chyba że to prosty skrypt/program.

 

Ale podobno człowiek uczy się całe życie :D

 

Dobra PHP - Zend - będzie dobrym certyfikatodawcą a dla np. C/C++?

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci się nie każe niczego uczyć na pamięć... Czytaj dokładnie co napisałem:

dodatkowo potrafisz korzystać w pełni z dokumentacji i rozwiązywać problemy.

Ale jeżeli musisz lecieć z byle problemem na php.pl by złączyli Ci zapytania, zgrupowali i pomogli wyświetlić dane to marnie. ;)

 

Certyfikaty do C? Nie wiem, nie słyszałem... Microsoft kiedyś miał do Visual C... Ale sądzę, że nie ma sensu w ogóle bawić się w certyfikaty.

 

Twoimi certyfikatami są gotowe programy i aplikacje (portfolio), a nie papierek, który kupiłeś/dostałeś na święta/rozwiązałeś test ze składni.

Edytowano przez KowR (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Certyfikat mogą służyć jako dodatki do wykonanych programów/ skryptów. Inne jest spojrzenie na osobę z teczką papierów poświadczających coś tam, inne jest w przypadku gdy papierów się nie ma. Ale trzeba koniecznie pamiętać o tym że fakt posiadania lub też nie, różnych papierków nie świadczy o tym czy ktoś jest zdolny czy też nie. Może być tak że ma pełno papierów i nic nie potrafi samemu zrobić bez książek albo potrafi samodzielnie działać a może i być taki przypadek że nie ma papierów i nic nie potrafi ale może i być tak że potrafi więcej niż ten co ma papiery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

portfolio by się jakieś znalazło...B)

 

integracja sklepu internetowego z Subiektem (program napisany w C++),

sklep internetowy(PHP+MySQL),

kilka wizytówek firmowych (PHP+MySQL)

kiedyś specjalistyczne programy do komunikacji po rs232 (Borland Delphi),

multimagazyny dla Subiekt ( w C++ ),

sterownik Ethernet dla Linux i u-boot (przeróbki w C dla systemu wewnętrznego),

przeróbki systemu wewnętrznego [ (deassemblacja -> analiza -> poprawki) w MIPS Assembler]

 

no i liczne inne przeróbki stron www i programy których nie pamiętam już...szkoda tylko że praktycznie wszystko za free...<_<

 

Więc chyba mogę się tak nazwać ...super kolejne święto w roku :lol:

 

dobra, dziękuje za rozjaśnienie - zawsze myślałem że bez papierka ani rusz...a na razie po prostu nie stać mnie na papierek za 4000zł :unsure:

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pietrovek - teraz jeszcze tylko kwestia jakiej jakości są te skrypty i strony internetowe. :) Bo jak działasz w strukturalnym PHP czy nawet obiektowym, ale bez frameworka (Zend, Symfony, Yii) to żadna firma Cię nie przyjmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

KowR no i tu mnie zagiąłeś pod względem PHP -> niestety na razie nie tworzyłem przy użyciu framework-ów...cóż ale jak wcześniej napisałem -> człowiek uczy się całe życie :) zatem zainteresuje się tematem.

 

Myślę że niema co dalej offtop-ować - dziękuje za "ukierunkowanie" :)

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×