Skocz do zawartości
Gość thetox

OC na skuter w PZU

Polecane posty

Gość thetox

Rok temu ubezpieczałem w pzu skutera, dzisaj mi przyszło pocztą do zaplacenia na kolejny rok, jak nie chce opłacac na kolejny rok bo nie jezdze skuterem to po prostu nie mam opłacać czy musze jakos sie do nich odezwac ich po informować? nigdy nie płaciłem za nic OC więc nie wiem jak to jest płatne do 2011-09-29 czy trza jakieś wypowiedzenie umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

musisz opłacić o ile nie wypowiedzialeś 30 dni wcześniej, umowa sie sama przedłuża na podstawowych warunkach (bez nw etc.)

reguluje to ustawa - każdy pojazd ma miec oc czy jeździsz czy nie

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MUSISZ MIEĆ INNĄ POLISĘ, co z resztą sam wkleiłeś ...

Nowela umożliwia m.in. wypowiedzenie automatycznie przedłużonej umowy ubezpieczenia OC, gdy klient ma podpisaną już nową umowę.

 

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Czyli musiał bym miec gdzie indziej nową umowę i wypowiedzenie daje w PZU więc dupa z bita :(

Więc musze zabulić bo dzis 12 a do 29 płatne

A jakie są kary za brak płatności ?

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Hmm ale nic tu nie piszę w papierach które mi przysłali pocztą, ze jak w razie braku płatności jest kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba oczywiste że musisz opłacić. Jak nie opłacisz to ubezpieczyciel upomni się o swoje, ale wtedy kwota nie będzie taka sama ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do kiedy jest stara umowa ? bo PZU przysyła info o przedłużeniu dużo wcześniej przed końcem. Nie wiem jak jest ze skuterami ale umowę na samochód w PZU wypowiadałem ostatnio 1 (jeden) dzień przed końcem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wypowiedzenie ubezpieczenia musi nastąpić przynajmniej dzień przed końcem jego ważności, więc nie wiem o jakich 30 dniach piszesz www.ionic.pl

Ale w sumie brokerem ubezpieczeniowym nie jestem, więc mogę o czymś nie wiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakich 30 dniach piszesz www.ionic.pl

 

tak masz rację pomyliło mi sięz zakupem samochodu gdzie do 30 dni rezygnuje się z polisy poprzedniego posiadacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Za dzwoniłem do PZU, babka powiedziała ze trza płacic bez względu czy sie jeździ czy nie, pojazd jest uszkodzony czy nie, do puki jest zarejestrowany to trzeba płacić, a za brak waznosci czy jakoś tak powiedziała ubezpieczyciel naklada mandat.

Aby nie płacic to trza ze złomować albo wyrejestrować i w tedy nie będe musiał dalej płacić bo to tak jak bym nie miał tego pojazdu tak powiedziała, więc muszę wyrejestrować, i będzie po problemie.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak go teraz wyrejestrujesz to i tak będziesz zobowiazany by zapłacić zaległą składkę i możliwe że dostaniesz zwrot za zapłacone miesiące w których pojazd był już wyrejestrowany.

 

Tylko nie myl pojęć - złomowanie jest wtedy gdy zawieziesz go na złom, dostaniesz kwitek i w urzędzie załatwisz złomowanie. Wtedy już (nawet jak na lewo załatwisz kwitek i będziesz miał fizycznie skuter) nie będziesz mógł nim jeździć ani go zarejestrować.

Nie ma czegoś takiego jak czasowe wyrejestrowanie - wyrejestrować normalnie możesz tylko w przypadku sprzedaży pojazdu. Tyle że wtedy też musisz zapłacić zaległe OC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość thetox

Jak zaległe oc nie ma zaległe, jest jeszcze ważne płatne na kolejny rok do 29 września 2011 płatne

A ze skuterem to jest taka sprawa ze miałem wypadek nim w kwietniu, z mojej własnej winy przy pieprzyłem w szlaban :D i skuter nadawał sie tylko na złom jedynie to co ocalało wykręciłem i po sprzedawałem, ale nie wiedziałem ze trzeba bylo wyrejestrowac i jakos tam zrezygnowac z OC, więc w sumie go nie mam tylko formalnie go mam bo nie wyrejestrowałem czy tam ze złomowałem.

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

opłać to ubezpiecznie, zobacz na allegro są oferty zaświadczeń o zezłomowaniu pojazdów, wyrejestruj w urzędzie gminy/miasta pojazd a następnie od razu zgłoś to ubepieczycielowi. Dostaniesz zwrot większości zapłaconej kwoty jak nie całości.

 

50-100zł kosztuje na samochód taki papier o zezłomowaniu.

 

Jeśli ubezpieczenie masz opłacone do 29 września 2011 to nie płać, tylko zaraz zajmij się poprawnym wyrejestrowaniem pojazdu a następnie przed upływem tej daty zgłoś to ubezpieczycielowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×