Skocz do zawartości
ethariel

[nginx] Optymalizacja serwera

Polecane posty

Witam,

 

 

Mam problem z serwerem nginx i powoli brakuje mi już do niego cierpliwości. Dlatego też postanowiłem napisać na tym forum.

Do tej pory działałem na Apache na VPSie. Konfiguracja to głównie dopasowanie MaxClients do zasobów serwera. Jeśli wartość ten zmiennej była zbyt niska użytkownik czekał na rozpoczęcie ładowania strona, wartość za wysoka to znowu rosnący load serwera.

Ostatnio zakupiłem dedyka (2x Athlon 4800+, 4 GB ramu) i przeszedłem na zachwalanego nginxa. Jako, że nie chciałem aby poprzez proxy odwoływał się do apache, zdecydowałem się na php-fastcgi. No i tutaj znowu pojawił się problem: procesy php5-cgi zajmują po 40% CPU, a jako że uruchamiam ich 6, to load znowu rośnie. Czytałem, że cgi jest fajne, mało zasobów zżera a prawda okazała się nieco inna. Niestety w nginx nie mam takiego fajnego server-status jak w apache, więc ciężko mi określić co dokładnie obciąża php. Ruch na stronach na dedyku to max 400 online, ale efekt 'mulenia' zauważam przy znacznie mniejszym ruchu,

 

Jakieś porady dotyczące konfiguracji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przejść na PHP-FPM. Tam ustawiasz tylko wartości maksymalne i minimalne dla procesów, a spawnowaniem zajmuje się FPM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponadto do samej konfiguracji należy 'dołożyć' optymalizacje... na defaultowych konfigach będzie to działać jak krew z nosa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj php-fmp, tylko aby zainstalowac musisz zrobic upa do php6 chyba ze masz to na debianie, albo kompiluj recznie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zainstaluj php-fmp, tylko aby zainstalowac musisz zrobic upa do php6 chyba ze masz to na debianie, albo kompiluj recznie ...

 

nie wypisuj bzdur,

 

 

 

Jakieś porady dotyczące konfiguracji ?

 

daj ten konfig, a reszta niech przestanie gdybać bo żal ;)

 

p.s. jesteśaby na pewno przekonany w 100%ach że masz optymalne skrypty ?

taki athlon wydajnością jakoś bardzo nie grzeszy więc 40% jego obciążenia to nei jakiś szał ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

zainstaluj php-fmp, tylko aby zainstalowac musisz zrobic upa do php6 chyba ze masz to na debianie, albo kompiluj recznie ...

php-fpm jest dostępne w liniach 5.2.x i 5.3.x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponadto do samej konfiguracji należy 'dołożyć' optymalizacje... na defaultowych konfigach będzie to działać jak krew z nosa...

 

A co rozumiesz przez "optymalizację" konfiga? Bo raczej niezbyt rozwinąłeś temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z nginx i php-fpm coś takiego, że zamiast strony losowo z serwera przychodził pusty dokument ? Kilka razy dziennie mi się to zdarza, logi milczą, nie sądze żeby to była wina internetu, bo inne strony działają wporządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A miał ktoś z nginx i php-fpm coś takiego, że zamiast strony losowo z serwera przychodził pusty dokument ? Kilka razy dziennie mi się to zdarza, logi milczą, nie sądze żeby to była wina internetu, bo inne strony działają wporządku.

 

Sprawdź czy na 100% masz dobrze logowanie w nginxie ustawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×