Skocz do zawartości
Shk

Usunięcie abonenta z bazy

Polecane posty

Witam,

czy istnieje możliwość całkowitego usunięcia danych abonenta z bazy WHOIS?

 

Chodzi mi o to, że w kilku firmach mam założone konta, na których kiedyś były domeny.

Mimo że to jedna i ta sama osoba, mam przypisanych kilka "id abonenta".

Teraz domeny rejestruję tylko i wyłącznie u dwóch rejestratorów.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Mam nadzieję, że mnie rozumiecie.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ogólne,

myślę tak: jeśli chodzi o domeny .pl to każdy registrar tworzy sobie Twój kontakt oddzielnie i teoretycznie istnieje w Registry polecenie kasujące kontakt. Może je wykonać registrar uprawniony dla danego kontaktu, a kontakt nie może być powiązany z domeną. Pytanie tylko, czy firmy w których nic nie kupujesz będą chciały się w to bawić. Może wystarczy poprosić o likwidację Twojego konta w systemie i o ile procedura w danej firmie jest dopracowana, to Twój kontakt zostanie również skasowany. Dostęp do danych w whois jest przez podanie domeny, więc jeżeli nie posiadasz w tych firmach domen, to nikt z zewnątrz się do informacji w kontaktach nie dobierze, nawet jeżeli są na firmę lub użytkownika indywidualnego ze zgodą na publikację. Jeśli coś źle myślę to mnie poprawcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych masz prawo żądać całkowitego usunięcia Twoich danych. Nie powinno być problemów, jeśli firma jest z Polski lub UE. Oczywiście usunięcie równa się zaprzestanie świadczenia jakichkolwiek usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję napisać do moich rejestratorów z takim zapytaniem.

Zobaczymy co z tego wyniknie.

 

Jednak dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×