Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
FastTraffic

[serwery dedykowane] Jaka konfiguracja - hosting plikow

Polecane posty

Witam!

Potrzebuje dość dużej sieci serwerów początkowo myśle uruchomić z 3-5 serwerów. Do tego typu działalności chyba muszę patrzeć tylko na dyski SAS? Myśle ze 4 dyski po 3TB bedą wystarczające. Czy ktoś moze mi polecić jakieś DC które będzie zapewniało wysoka przepustowość? Jaki hosting nie będzie sie czepial dO tego co sie tam znajduje? Nie wiem na jakie parametry jeszcze patrzeć. Oczywiście będę sie kontaktował z jakimś specem od takich spraw niemniej jednak chciałbym choć troche zasięgnąć języka gdzie mogę coś ruszyć. Support musi byc w języku Polskim lub angielskim. Czy ktoś ma jakaś wizje jak powinna wyglądać taka sieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że hosting nie będzie się czepiał skoro policja to może zrobić?

 

Lepiej szukać czegoś zagranicą, ale to znów daleko i pod hosting plików może się nie sprawdzić. Oczywiście jeśli chcesz trafiać do polskich użytkowników.

 

Może Holandia?

Edytowano przez Kolopik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Policja nie będzie nic mieć. Piecze nad tym wszystkim będzie sprawował prawnik. Skonsultuje z nim wszystkie aspekty serwisu.

Oczywiście nie musi byc Polska i najlepiej by nie była.

Co wiecej hosting ma byc ogolno światowy.

Z Holandii polecisz pewnie leaseweb?

Tylko o jaka konfiguracje mam sie pytać? Jaki transfer otrzymam kupując serwer 100TB z portem 1gb?

 

Edit.

W ogóle to pozdrawiam byłego uslugodawce :)

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Probowałem zamówić pierwszy lepszy 100TB i tylko w niemczech jest dostepny. Dostajesz 100 TB na łączu 1 000 Mbps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale mówimy o leaseweb?

O jaka konfiguracje pytać? Nie bedą robić problemów?

A co z 100tb.com?

Tylko to jest z volume transfer a nie standard jakoś to sie odbije?

Co sie stanie po przekroczeniu 100tB?

Edytowano przez FastTraffic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Tak o leaseweb, nie wiem, może na początek weź cos małegom, średniego a potem ulepszaj konfigurację. Chyba zmniejszają łącze ale nie wiem do ilu chyba 10 Mbps

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Policja nie będzie nic mieć. Piecze nad tym wszystkim będzie sprawował prawnik. Skonsultuje z nim wszystkie aspekty serwisu.

To nie takie proste.

 

Serwery to nie będzie też prosty zakup, wypadało by mieć spore macierze dyskowe, choć fakt nie znam założeń.

Jeżeli to ma być małe to można kupić X zwykłych serwerów nawet w OVH, jak już mniej zabawkowe to zostaną rozmowy z serwerowniami z EU/USA.

Podstawowa sprawa to soft który będzie to obsługiwał, to on praktycznie zarządzał danymi.

Gdy będzie potrafił robić replikacje pliku na kilka serwerów, to będą one mogły mieć raid 0.

Jak plik będzie wpadał na pojedyńczą macierz to wypadało by mieć jakiś raid 10.

 

I teraz zacznie się liczenie ile czego jest potrzebne ;)

 

ps. i nie duplikuj tematów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam - nie wiedziałem gdzie to umieścić.

 

Co do policji wydaje mi sie ze najlepiej to zostawić prawnikowi - nie nam.

 

Soft będzie pisany na zamówienie, tylko czy warto robić replikacje? Raid 0 jak najbardziej gdyż bo zapisu i odczytu wzrasta. Pytanie tylko czy jest sens robić replikacje gdyż koszty wzrosną.

Oczywiście mówię o początku - nie wiem co będzie w przyszłości.

 

Wiele hostingow typu oron.com ma hosting w leaseweb i działa to sprawnie. Moje pytanie brzmi jaka konfiguracje starać sie dostać?

 

Serwis Ma byc nastawiony na komercję coś ala oron.com filesonic.com.

 

Edit

Cieżko pisze sie z komórki :X

Edytowano przez FastTraffic (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może rozwiązanie takie, że dane free userów na RAID 0 a premium na jakimś z RAID 1 lub z kopią.

 

 

Ojjj widzę maniek że premki z normalnych serwerów Ci nie wystarczają(fakt, sam już odszedłem z tego biznesu bo coraz mniej opłacalne...).

 

 

Odezwij się na gg, bo ciekawy jestem tego twojego pomysłu nowego.

 

 

Pozdro(Queestion z allegro).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Soft będzie pisany na zamówienie, tylko czy warto robić replikacje? Raid 0 jak najbardziej gdyż bo zapisu i odczytu wzrasta. Pytanie tylko czy jest sens robić replikacje gdyż koszty wzrosną.

Oczywiście mówię o początku - nie wiem co będzie w przyszłości.

nas się nie pytaj to już założenia projektowe.

 

Jednak jak by nie było najprościej to serwery z raid 10 ...

 

Serwis Ma byc nastawiony na komercję coś ala oron.com filesonic.com.

filesonic.com ? ciężko Ci będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odsiebie, też miało dobrego prawnika. Na pewno było ich stać na bardzo dobrego, a serwis już nie funkcjonuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

odsiebie, też miało dobrego prawnika. Na pewno było ich stać na bardzo dobrego, a serwis już nie funkcjonuje.

 

Tylko, jak się nie mylę, oni (admini) specjalnie wgrywali nielegalne oprogramowanie. Nie usuwali nielegelnego itp. więc to inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wystarczy prowadzić odpowiednią politykę odnośnie nielegalnego oprogramowania i serwis nie będzie zjedzony przez prawników. Olewanie raportów i uzasadnionych próśb o del lewego softu będzie się kończyło że serwis przestanie istnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tym tematem.

Odnośnie odsiebie każdy kto zna ten temat wie ze sami do tego doprowadzili bynajmniej nie przez to iż stworzyli taki serwis.

Co do konkurencji z filesonic.com nikt nie mówi ze będę od razu liderem. Niemniej jednak mam jakieś doświadczenie środki i dużo zaPalu. Ekipa programistów tez jest w pogotowiu.

Niestety nikt nie wskazał mi możliwej lokalizacji.

Czy mógłby ktoś coś zaprOponowac + ew jak widzi ta sieć?

Oczywiście nikt za mnie tego projektować nie będzie ale podpowiedzi mile widziane.

Pozdro Question :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co jest takiego zabawnego?

100tb oferuje tez dedyki 201dolcow wiec za 799 mam 4 takie dedyki co daje w sumie 400TB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×