Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jensej

Internet Netia spot.

Polecane posty

Max obciążenie łącza. Ping wiadomo odpowiednio większy, ale nic się "nie wytraca".

 

Ponieważ wysyłasz za małe pakiety. Jak będzie ich więcej i większe to zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no co za pasożyty. Pani konsultant jasno mówiła że prędkość internetu nie będzie mniejsza niż 10 mbps. Widocznie trzeba do nich zadzownić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy dużo większych pakietach również się nic nie wysypuje... tongue.gif

 

To już jest offtopic ale popróbuj ustawić ściąganie z kilku różnych serwerów tak aby zapełnić łącze i wtedy sobie zobacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież na screenie czarno na białym pokazane jest, że wykorzystuje więcej niż mam w umowie. Dla mnie to jest maksymalne wykorzystanie. Działa ok, więc nie wiem dlaczego cały czas upierasz się przy swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Ten tester Netii całkiem dobry jest, mam neta DO 25 Mb/s i na większości testerów pokazuje mi max 15 Mb/s. Tu mi pokazuje ściąganie ponad 22 Mb/s zaś wysyłka ponad 1,6 Mb/s choć w umowie mam DO 1,5 Mb/s :)

 

Swoją drogą, Netia ma chyba teraz jakąś promocję i z tego co zrozumiałem mogą dać taki internet na jakie pozwala łączę za niewysoką cenę. Jak to wygląda w praktyce ? Jeżeli jest tak jak myślę to ja chcę mieć DO 50/5 Mb/s :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może zrób restart urzadzenia (routera) i zobacz czy się zmienią dane. Jeżeli nie to telefon i opier*** od góry do dołu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajnie. Dzwoniłem do nich no i rozmawiam z konsultantem, mówię mu ,że przed podpisaniem umowy pani mówiła że nasz internet będzie między 10 mbps a 20 mbps.

Dzisiaj juz ukazało się że będzie tylko 6 mbps bo tyle mogą mi zapewnić. MAsakra normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

bardzo fajnie. Dzwoniłem do nich no i rozmawiam z konsultantem, mówię mu ,że przed podpisaniem umowy pani mówiła że nasz internet będzie między 10 mbps a 20 mbps.

Dzisiaj juz ukazało się że będzie tylko 6 mbps bo tyle mogą mi zapewnić. MAsakra normalnie.

 

Ludzie zgłaszają to do UOKIK (albo UKE) i oni to rozwiązują. (czytałem w KŚ albo Chipie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz (i na pewno nie ostatni) Netia daje ciała i robi klienta w balona. Ta firma jest w tej chwili chyba gorsza od Telepsów. Żałosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trochę offtop ale a propos netii :

Kilka lat temu można było zrezygnować z promocji na neostradę bez konsekwencji. W tym momencie Netia zrobiła swoją promocję dużo lepszą. Skusiłem się, wypowiedziałem umowę w TP SA i zamówiłem Netię. Czekałem około 2 miesięcy i wróciłem do neostrady. Przez kolejny miesiąc otrzymywałem zapewnienia z Netii, że "w tym tygodniu" na 100% włączą mi usługę. Ciekawe jak chcieli to zrobić skoro miałem z powrotem zajętą linię. 3 miesiące okłamywania klienta = Netia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Do mnie wydzwania netia i pruje że mam możliwość zwiększenia internetu (po zmianie operatora na netie) do 20mbit lecz moja mama pracuje w TP i sprawdziła ile faktycznie mogę mieć i połączenie jest w okolicy 10 mbit +/- :)

 

Co prawda mają dobre centralki i ofertę, ale robią ludzi w balona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do mnie przestali wydzwaniać, jak im powiedziałem kilka razy, że podpisałem niedawno umowę na kolejne dwa lata Neostrady i nie zamierzam przechodzić do innego operatora, bo od początku współpracy z TP SA (a trwa ona jakieś osiem czy dziewięć lat) jestem zadowolony z usługi.

Znając jednak życie na parę miesięcy przed zakończeniem mojej umowy z Tepsą Netia sobie o mnie przypomni i znów będą mi truć dupę. A ja znów ich spuszczę na drzewo. Za dużo przypadków braku profesjonalizmu ze strony Netii widziałem, żeby się skusić na ich oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja mam odnawiana co rok i co rok zwiekszam sobie predkosc i zwykle 6-7 miesiecy przed koncem umowy zaczynaja sie telefony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A powracając do tematu to czy przypadkiem za pomocą skrętki 2 żyłowej prędkość maksymalna nie wynosi 10Mb/s ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A kto jeszcze takie kable wykorzystuje? Ja ostatnio 10-megową skrętkę widziałem w magazynie kilka lat temu. Służyła do wiązania stalowych rurek w pęczki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do Neośki kupiłem Linksysa, do którego dawali cat5 - i tak wylądował w garażu. Jaki był w komplecie z shitboxem nie wiem, zawsze korzystałem z WiFi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×