Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jensej

Internet Netia spot.

Polecane posty

Witam od miesiąca mam internet z netii, po rozmowie z konsultantką dowiedziałem się, że prędkość internetu jaką będą nam dostarczać będzie się wahać pomiędzy 12 Mbs do 20 Mbs. Jednak wynika z tego dziwna sprawa: Gdy robie test na speedtest.pl prędkość przez pierwsze 5 sekund wynosi około 13mb/s a zaraz po tym spadam do 5-6. I Tutaj pytanie do Was czy to błąd leży po mojej stronie czy Netii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakiego systemu używasz ? Jeśli jest to windows to nie dziw się że prędkość jest wolna. Po drugie używasz wi-fi czy kabla? Jeśli wi-fi to połącz się kablem i w tedy sprawdź prędkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jakiego systemu używasz ? Jeśli jest to windows to nie dziw się że prędkość jest wolna. Po drugie używasz wi-fi czy kabla? Jeśli wi-fi to połącz się kablem i w tedy sprawdź prędkość.

 

na kablu to samo. No windows 7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest to windows to nie dziw się że prędkość jest wolna.

 

Co ma system operacyjny do szybkości internetu :-)?

 

 

Spróbuj wysycić łącze kilkoma połączeniami pobierając plik z jakiegoś dobrego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz adapterów przez gniazdo elektrycznie prędkość strasznie spada, nawet o ponad 50%.

Sprawdź na innym routerze, kup jakiś lepszy i prawdopodobnie będziesz miał poprawę.

 

Jeśli jest to windows to nie dziw się że prędkość jest wolna.

Eeee nie jestem zwolennikiem Windowsa ale to i tak nie ma nic do rzeczy tutaj, po zmianie routera u nas prędkość podskoczyła z 4 do 35 Mb/s

Edytowano przez MZone Group (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ma system operacyjny do szybkości internetu :-)?

 

 

Spróbuj wysycić łącze kilkoma połączeniami pobierając plik z jakiegoś dobrego serwera.

 

mozesz cos polecic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przetestować połączenie w speedtest.net na serwerze z Warszawy. W moim przypadku zawsze pokazuje max łącze (również mam netię).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To widocznie masz 6mbps. Jak możesz to zobacz jeszcze w jakiś sposób synchronizację na tym śmiesznym modemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ma system operacyjny do szybkości internetu :-)?

 

Nie wiem co ma ale jak kiedyś niestety używałem windowsa prędkość (miałem 25 Mb/s) dochodziła do max 10 Mb/s teraz gdy używam ubuntu prędkość przekraczała to gwarantowane 25 Mb/s (było 28) więc musiałem zakładać ograniczenia żeby nie wytracać pakietów.

 

Po zmianie systemu wręcz odczułem ulgę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Nie wiem co ma ale jak kiedyś niestety używałem windowsa prędkość (miałem 25 Mb/s) dochodziła do max 10 Mb/s teraz gdy używam ubuntu prędkość przekraczała to gwarantowane 25 Mb/s (było 28) więc musiałem zakładać ograniczenia żeby nie wytracać pakietów.

 

Po zmianie systemu wręcz odczułem ulgę.

 

Potwierdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

U mnie 6mbit/s zawsze jest te 6 (jeżeli nie ma awarii).

 

Dzwoniłeś do Netii? I może warto sprawdzić w różnych godzinach (u mnie po północy najlepiej działa) lecz mam neostradę.

 

Może mają jakąś awarię? U mnie neostrada ma 2 awarię w ciągu tego roku z czasem naprawy 3mc każda (mam problemy od lutego:D) i w godzinach 18:00 = 23:30 mam praktycznie wyssany internet 6 działa jak 512<-> 1 (czasem jak symetryk 128 ) więc może to samo jest u nich?

 

 

Polecam zadzownić. Później zadzwoń do biura obsługi i złóż reklamację - będziesz płacił jakieś grosze za ten internet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam zadzownić. Później zadzwoń do biura obsługi i złóż reklamację - będziesz płacił jakieś grosze za ten internet

 

Nic mu to nie da i nie dostanie żadnej zniżki przy opcji "Jaki masz drut taki masz internet" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic mu to nie da i nie dostanie żadnej zniżki przy opcji "Jaki masz drut taki masz internet" :P

 

pani sprawdzała drut mówiła że będzie miedzy 10 a 20

 

ADSL

Edytowano przez jensej (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nic mu to nie da i nie dostanie żadnej zniżki przy opcji "Jaki masz drut taki masz internet" :P

 

Jasne lepiej żeby siedział na tyłku i myślał co jest problemem... :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne lepiej żeby siedział na tyłku i myślał co jest problemem... :huh:

 

Przecież tutaj nie ma problemu. Ma zapewne stary "drut", a Netia wywiązuje się z umowy. W umowie nie ma informacji, że prędkość będzie taka i taka. Zaloguj się na modem i sprawdź ta synchronizacje...

 

Dla porównania u mnie (STARA umowa DO 20mbps):

 

1458909583.png

W praktyce jest cały czas ponad 22mbps :-)

Edytowano przez webh.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W praktyce jest cały czas ponad 22mbps :-)

Zablokuj w routerze żeby nie przekraczało 20 Mb ponieważ w takiej sytuacji wytracasz pakiety a w rezultacie rzeczywista prędkość będzie wolniejsza bo wytracone pakiety będziesz musiał wysłać jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Przecież to ewidentnie internet 6 :)

 

Ja mam podobny rezultat;

 

1458987288.png

 

 

A czy miałeś może tak że dali ci 6 a później sobie zwięszyłeś czy od razu miałeś mieć 20?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zablokuj w routerze żeby nie przekraczało 20 Mb ponieważ w takiej sytuacji wytracasz pakiety a w rezultacie rzeczywista prędkość będzie wolniejsza bo wytracone pakiety będziesz musiał wysłać jeszcze raz.

 

Co za głupoty. Żadnych pakietów "nie wytracam", a internet działa bardzo dobrze.

 

Odnośnie synchronizacji to zobacz jak zapina się modem czyt. z jaką prędkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co za głupoty. Żadnych pakietów "nie wytracam", a internet działa bardzo dobrze.

 

Kłania się teoria sieci. W praktyce nie jest to jakiś zauważalny problem ale pakiety jednak wytracasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Sprawdź co ci router mówi :)

 

Zaloguj się i powinna być informacja o połączeniu :)

 

 

Np. u mnie:

 

 

Downstream Upstream

Data Rate

:

7456 640 kbps

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×