Skocz do zawartości
fudi

Parametry serwer dedykowanego pod VPS

Polecane posty

Witam.

 

Chciałem się dowiedzieć na co i dlaczego waszym zdaniem należy zwrócić uwagę przy kupnie serwera dedykowanego którym ma służyć pod hosting serwerów VPS o bliżej nieokreślonych parametrach.

 

Piszę ten temat w związku z wypowiedzią jednego z forumowiczów który poinformował mnie o teoretycznie błędnym złożeniu serwera dedykowanego.

 

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję.

Tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja cię o tym poinformowałem, sam mam zamiar wkrótce otworzyć VPSy.

Maszynę dobrałeś źle, 2x8 rdzeni AMD a tylko 2 dyski SAS.. Do tego tylko 16 GB ramu. Do takich procków min 32 GB ramu i 6x300 GB SAS RAID 10.

No ale ja zakładam również, teoretycznie może wypowie się ktoś kto stosuje VPSy praktycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zastosowań. Jedni potrzebują dużo mocy obliczeniowej, inni olbrzymią ilość miejsca, jeszcze inni dużo RAMu, a jeszcze kolejni mieszanki tych parametrów. Jeśli serwer ma być pod "bliżej nieokreślone parametry" to oznaczać może tylko jedno - brak jakiegokolwiek pomysłu na biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O d.v dokładnie dzięki :) napisałem w innym temacie, czy właśnie zrobił biznes plan.. Bo dużo pytań odnośnie kolokacji maszyn..

Tomek, musisz się zdecydować w jaki target chcesz uderzyć.

Bo możesz dawać 3 rdzenie a do tego 256 mb ramu i też będzie ok .. teoretycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zastosowań. Jedni potrzebują dużo mocy obliczeniowej, inni olbrzymią ilość miejsca, jeszcze inni dużo RAMu, a jeszcze kolejni mieszanki tych parametrów. Jeśli serwer ma być pod "bliżej nieokreślone parametry" to oznaczać może tylko jedno - brak jakiegokolwiek pomysłu na biznes.

 

 

O d.v dokładnie dzięki :) napisałem w innym temacie, czy właśnie zrobił biznes plan.. Bo dużo pytań odnośnie kolokacji maszyn..

Tomek, musisz się zdecydować w jaki target chcesz uderzyć.

Bo możesz dawać 3 rdzenie a do tego 256 mb ramu i też będzie ok .. teoretycznie

 

Dzięki za info trochę mi się wyjaśniło ;)

 

Pozdrawiam:

Tomasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
Maszynę dobrałeś źle, 2x8 rdzeni AMD a tylko 2 dyski SAS.. Do tego tylko 16 GB ramu. Do takich procków min 32 GB ramu i 6x300 GB SAS RAID 10.

skąd ta teoria ?

Nie znasz założeń a tworzysz konfiguracje...

Czemu ma stosować 6 takich dysków ? a nie innych ?

 

@fudi: nie da się określić infrastruktury sprzętowej jak nie określisz co ma ona obsługiwać.

Gdy chcesz na przykład zrobić kolejny hosting w oparciu o OpenVZ to nie będzie to dobra konfiguracja.

 

ps. jak coś się chce zrobić to trzeba się albo na tym znać, albo mieć pomysł i ludzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×