Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tailiren

Hosting - który wybraćWitam! Poszukuję Hostingu do 150zł/rok, o pojemności min. 10-15 GB i odpowiednim miesięcznym transferem. Zastosowanie strona n

Polecane posty

Witam!

 

Poszukuję Hostingu do 150zł/rok, o pojemności min. 8-15 GB i odpowiednim miesięcznym transferem.

Zastosowanie Hostingu: strona na CMS Drupal i Forum phpbb3.

Potrzebna taka pojemność, gdyż chcę wrzucać na hosting zdjęcia na stronę/ forum i nie korzystać z zewnętrznych darmowych hostingów zdjęć.

 

Zaciekawiły mnie oferty:

Webd.pl - Large // Medium

Az.pl - Personal hosting

Kylos.pl - Kylos Silver

Cal.pl - Ace Extra

 

Który Hosting byście polecili z tych 4, a może jakiś inny w podobnej cenie i ofercie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż siedzę obecnie na darmowym serwerze, także nie wiem jak jest z limitem transferu, bo według opisu go nie ma ;)...

 

Zasoby dysku są banalnie małe, bo do hostingu zdjęć korzystam z zewnętrznych stron hostingowych, co zaczęło mnie irytować wraz z powolnym odświeżaniem się wgrywanych/ edytowanych zdjęć. Same zdjęcia zajmują ok. 200MB, ale ich przybywa. I właśnie do tego potrzebna mi pojemność + transfer, bo pewnie będą go zjadać przy odświeżaniu...

Baza danych ma jakieś 50MB, wiec mało ;).

 

Forum ma 700 Użytkowników, aktywnych jest ze 130max.

Sama strona znowu strasznie często zdaje mi się, że odwiedzana nie jest, głównie siedzimy a Forum.

 

Sam nie potrafię stwierdzić czy to 80GB miesięcznie starczy, starych zdjęc teoretycznie już się oglądać nie będzie i specjalnie odświeżać by zjeść transfer, a na bieżąco wgrywane będą małe ich ilości...

 

 

@mSurf.eu, w sumie nie trafiłem na tą stronę, a oferte mają ciekawą, thx.

Edytowano przez Tailiren (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdej firmie możesz zacząć od mniejszego pakietu, jeśli nie będzie wystarczający nikt nie będzie Ci robił problemów ze zmianą na wyższy.

Zmiana pakietu nie wymaga żadnego restartu serwera czy przerwy w usłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tych 4 to raczej cal.pl

Do żal.pl trzeba mieć siłę i nerwy ze stali zdecydowanie odradzam tą propozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z tych czterech to nie polecam żadnej. Zainteresuj się takimi firmami jak MZone, Megiteam, Hekko, Neteasy itd. Rozejrzyj się nieco po forum...

 

Webd.pl nie polecam bo nie potrafią odzyskać backupa sprzed 24 godzin + afera z wyciekiem danych klientów kilka lat temu + niska jakość obsługi klienta.

 

Az.pl nie gdyż mają sporo negatywów odnośnie obsługi klienta.

 

Kylos, w zasadzie nie znam więc nie powinienem się wypowiadać.

 

Cal.pl bywają jaja większe niż berety. Jest na nich moda bo dają DUŻO i TANIO, ale przeciętny klient o JAKOŚĆ się nie pyta bo ma to w d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem home/ nazwa/ * Firma nie uzyskała akceptacji WHT */ hekko/ mzone/ neteasy/ megiteam/ ehost / i parę innych, niestety wypadały dość drogo w stosunku do tych, które przedstawiłem...

 

A jak z tym vihost? Jakieś doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Ja z vihost korzystam chyba od kwietnia (na początek vps a teraz zwykłe konto www). Gdy miałem VPSa to nie było żadnej awarii (przynajmniej żadnej nie zauważyłem) a na koncie www była raz awaria, bo atakowali jednego użytkownika na tym samym serwerze jak się nie myle. Marka jak najbardziej do polecenia. (Możesz też zobaczyć ViPower, ta sama firma, tylko że serwery w Polsce - trochę drożej)

 

A w tych droższych firmach, jak np. mZone, ViPower (w innych nie za bardzo się orientuję) to wiesz za co płacisz :-) Jakość na wysokim poziomie a serwery w UK na markowych (dellach?) serwerach.

Edytowano przez mSurf.eu (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak, hmm. Coraz bardziej ten vihost do mnie przemawia.

Strona nie jest też na tyle ważna - nie jest np. stroną promocyjną firmy, więc niebardzo mi się uśmiecha płacenie dużo za profesjonalne markowe Hostingi, gdy nie wiem ile jeszcze strona będzie istniała ;).

 

Dzięki za informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cal.pl sobie odpuść ze względu na stary sprzęt oraz serwery we Francji, lepiej wybierz unixstorm.org - mam u nich hosting od roku i zero problemów i wzorowa obsługa klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NiskiWujek

Ja od siebie polecam ci Kei.pl pakiet obe2.png , po przygodach z cal.pl, hekko.pl, Webd.pl, ta firma jest godna poleceniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×