Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
konar

Transfer domeny PL

Polecane posty

Mam pytanie odnośnie transferu domeny .PL której termin ważności upływa 03-09-2011, czy jest możliwość aby w ciągu 5 dni przenieść ją do innego rejestratora? (zakładając, że dopiero dzisiaj wyślę wniosek o wydanie kodu authinfo i będę jeszcze na niego czekał powiedzmy 24h).

 

[ konar ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jacy to rejestratorzy. Jeśli pośrednicy, korzystający z tego samego rejestratora głównego, to nie będzie problemu przenieść się w 5 minut, o ile pogonisz towarzystwo z obu stron. Niedawno przenosiłem tak domenę z DiH do Masternetu - obie firmy korzystają o ile mnie pamięć nie myli z HRD, więc poszło szybko i sprawnie, wystarczył telefoniczny opieprz skierowany w stronę DiH po tym jak się pitolili z procedurą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jacy to rejestratorzy. Jeśli pośrednicy, korzystający z tego samego rejestratora głównego, to nie będzie problemu przenieść się w 5 minut, o ile pogonisz towarzystwo z obu stron. Niedawno przenosiłem tak domenę z DiH do Masternetu - obie firmy korzystają o ile mnie pamięć nie myli z HRD, więc poszło szybko i sprawnie, wystarczył telefoniczny opieprz skierowany w stronę DiH po tym jak się pitolili z procedurą ;)

 

Kod muszę wyżebrać od CAL.PL, przenieść bym chciał np. do wspomnianego wyżej Masternetu (lepsza oferta). W takim razie działam, może się uda, dzięki!

 

[ konar ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer domeny .pl można zlecić najpóźniej na 6 dni przed jej wygaśnięciem, zatem jest już na to za późno.

Dodatkowo transfer można też zlecić już po wygaśnięciu domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kod muszę wyżebrać od CAL.PL, przenieść bym chciał np. do wspomnianego wyżej Masternetu (lepsza oferta). W takim razie działam, może się uda, dzięki!

jw.

Poza tym ja do CAL.pl musiałem dwukrotnie wysyłać wniosek faksem. Do tego wszystkiego też nie śpieszą się jakoś z wydaniem kodu. Jeżeli chodzi natomiast o masternet, to uciekłem od nich z domenami do OVH, bo niestety zawiedli mnie i to dość mocno.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pewnego pięknego dnia budzę się z planem zmiany DNSów, hostingu itd. Poza tym wygasa domena, więc trzeba ją opłacić. Wszystko już sobie przygotowałem wygospodarowałem czas. Loguję się do panelu z domenami a tu... domen nie ma blink.gif. Pytanie o co chodzi? Chcę przedłużyć domenę i jestem w kropce bo nic nie mogę zrobić. Chcę zmienić DNSy i nic nie mogę zrobić. Piszę maila, czekam dzień- nic, drugi- nic, trzeci- nic, czwarty... W trakcie rzecz jasna dzwonię, ale telefon milczy, więc wiem tyle co nic. Liczę na to, że to nie kwestia, że się zwinęli. Tłumaczę sobie że kwestia długiego weekendu, no ale po długim weekendzie chyba jakoś można zacząć odpisywać. Ja rozumiem, że im się nagromadziło trochę spraw, ale moja jest priorytetowa, bo domena wygasa, a poza tym kilka dni nie mam dostępu do usług. Zanim oni zdążyli mi odpisać to HRD obsłużyło mnie już trzy raz i pomogło z procesem transferu domeny.

Uważam, że tutaj wszystko musi działać, a jak coś nawala, to ktoś musi obsługiwać sprawy domen w trybie priorytetowym.

Teraz siedzę sobie w OVH i wszystko działa jak ta la, mogę spać i budzić się spokojnie.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też właśnie słyszałem o tych 6 dniach, a CAL podejrzewam, że świadomie wysłał mi pierwsze przypomnienie o wygasającej domenie na... 5 dni przed jej wygaśnięciem i za to ma u mnie kolejny minus, przykładowo w OVH przysyłają pierwsze przypomnienie chyba już na 60 dni przed wygaśnięciem usługi. Na plus CALa mogę zaliczyć to, że po wysłaniu faxem wniosku o wydanie kodu authinfo, zadzwonili do mnie i zaproponowali cenę odnowienia domeny sporo niższą niż na stronie w cenniku (która zaakceptowałem).

 

[ konar ]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×