Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Svizz

VPS (lub ew. dedyk) do gry Minecraft.

Polecane posty

Witam, wraz z administracją naszej szybko rozwijającej się sieci serwerów Minecraft poszukujemy godnej maszyny dla naszego serwera. Niestety, na serwerze dedykowanym z 2 GB RAM'u nie utrzymamy 40/50 graczy online. Potrzeba nam przede wszystkim dużej ilości RAM'u i przepustowości w okolicach 100 mb/s oraz najlepiej systemu RAID - bez tego na serwerze będą lagi. Koniecznie cena w granicach 120 zł, najlepiej z zagranicy (właśnie ze względu na cenę), byleby na naszym kontynencie.

 

Przybliżone parametry:

* Pamięć RAM: od 5 do 8 GB, lub w tych okolicach, niestety to bardzo pamięciożerna gra

* Procesor: bez różnicy, Minecraft zbyt dużo go nie używa

* Dysk twardy: bez różnicy, byleby był RAID

* System: Koniecznie Linux, 64-bit

 

Do tej pory znalazłem jedynie to: http://www.webtropia.com/home/virtual-server/details.html#slw4

Koszt tego to około 120-130 zł, najlepiej gdyby było coś podobnego parametrowo (chodzi mi najbardziej o RAM) w podobnej cenie, a najlepiej taniej.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśleliśmy nad tym, ale to prawdopodobnie za około 2 miesiące, jak narazie właśnie ograniczają nas nasze wspólne środki, ponieważ robimy to z pasji, a nie dla zysków, a środków mamy tyle co uzbieraliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że nie zrobi tam raida, bo dysków niestety (albo stety) do kimsufi nie można dokupić... Z taką ilością pieniędzy nic nie znajdziecie.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Tyle że nie zrobi tam raida, bo dysków niestety (albo stety) do kimsufi nie można dokupić...

 

 

Ciekawe czyy jest mu potrzebny RAID ;P.

 

Może pomyśl także nad chmurą? Ile potrzebujesz, tyle bierzesz, i jeżeli takowa firma to oferuje, to i wyłączasz np. na noc, i zaoszczędzasz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer musi być 24/7.

 

Potrzebuje poprostu alternatywy do tego, być może nieco tańszej:

http://www.webtropia...tails.html#slw4

 

Edit: Jeżeli jednak znacie jakieś tanie serwery cloud, możecie podać link, bo jedyne jakie ja znalazłem kosztują 300 zł za 8 GB Ram'u :)

Edytowano przez Svizz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Zauważ, że wskazany vps w webtropii ma 4GB RAM gwarantowanego. 8GB to burst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to 4 GB Ram'u wystarczy na 50 slotowy serwer, tylko że jako człowiek zielony w tych sprawach mam dwa pytania. Ten burst to jest maksymalna ilość RAM'u, jaką może osiągnąć VPS? No i czy często osiąga więcej niż gwarantowana wartość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gwarantowane zasoboy to jak sama nazwa wskazuje masz je cały czas.

Jeżeli chodzi o Burstable ram tu jest róźnie i raczej wszystko zależy na jaki serwer matki trafisz no i oczywiśćie od hostingu.

Sam obecnie posiadam kilka VPSów, jeżeli potrzebujesz serwera do minecrafta i administratora to napisz na pm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadźcie opłaty za serwery, przy 10 złotych za miesiąc starczy na dobry serwer i wszyscy na tym wyjdą lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy w życiu nie wprowadzę opłaty za granie na serwerze, opłata jest tylko 10 zł za operatora (oczywiście po spełnieniu wymagań). W dodatku nie znalazłbym graczy przy opłatach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do takiego rodzaju hostingu mam wątpliwości. O ile przy serwerach typu Counter Strike i innych to działa wspaniale, ale w Minecrafcie zużycie RAM'u czasami bardzo mocno skacze i z 2 GB RAM'u na 40 slotów może być ciężko, sami twórcy Bukkita polecają dać 1 GB RAM'u na każde 10 slotów. Możesz spytać się przyjaciela, czy przy maksymalnej ilości graczy na serwerze nie laguje i czy jest jakiś serwer testowy, gdzie można to spróbować (oczywiście jakiegoś klienta, na którym gra wielu graczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czyy jest mu potrzebny RAID ;P.

 

Może pomyśl także nad chmurą? Ile potrzebujesz, tyle bierzesz, i jeżeli takowa firma to oferuje, to i wyłączasz np. na noc, i zaoszczędzasz :-)

 

Tak, zdecydowanie potrzebny mu RAID do minecrafta ;). Nawet nie wiesz co się dzieje z I/O na 1 dyskowym kimsufi 16G na którym to sam hostowałem minecrafta przez 2 miesiące przenosząc się teraz na SSD.

Zdecydowanie nie polecam Ci hostingu minecraft w craftserve :) - wakacyjna przygoda paru nastolatków.

Co do ramu to wszystko zależy też od dysku w serwerze i procesora. Na moim 16G wszystko pięknie zasuwało nawet jak ustawiłem minecrafta na 2gb ram przy obciążeniu 70 osób online. A w szczycie mój 16G zasuwał z 150 osobami online.

 

http://www.webhostingtalk.pl/topic/32189-slaskdatacenterpl-wyprzedaz-serwery-dedykowane-juz-od-144zl/

Tutaj ciekawą ofertę za 144 zl miesięcznie znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×