Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Hpbf.pl

Reklamy na stronach klientów

Polecane posty

Od pewnego czasu zacząłem się zastanawiać nad tematem reklam na stronach założonych na hostingach.

 

Ogólnie rzecz biorąc na płatnych hostingach nie ma reklam, jednak na darmowych - już są. Ci muszą zarabiać, bo raczej bez tego długo ta cała machineria nie wytrzyma. I do tego wykorzystują różnorakie sposoby zarobku na wyświetlanych reklamach na stronach swoich użytkowników. Jest jednak pytanie - która forma reklam jest najlepsza?

 

 

Najczęściej wykorzystywanymi przez darmowe hostingi reklamami są Google AdSense. Dzięki nim można praktycznie najwięcej zarobić, ponieważ wewnątrz tego wszystkiego znajduje się "giełda", gdzie reklamodawcy(?) licytują się która reklama trafi na tę, i na tę stronę. Jednakże reklamy te są psujami - wystarczy popatrzeć na CBA.pl. Jesli ktoś z tamtejszych użytkowników wybierze, powiedzmy, za forum skrypt phpBB3, wybierze DOWOLNY layout i doda logo, to chowa się za reklamą. A usuwanie ich za pomocą skryptów jest karane najczęściej usunięciem konta. (Raz nawet widziałem na stronie pewnego hostingu, że zabronione jest używanie AdBlocka. To chyba przesada...).

 

Kolejnym, popularnym sposobem jest wyświetlanie reklam za pomocą AdTaily. Niby to nic takiego - darmowe założenie konta, ustawianie szablonu, ilości reklam, tekstów, ceny... Jednak chyba nie każdy będzie chciał wykupować, powiedzmy, za dychę na dzień reklamy, gdzie UU sięga ledwie 40 użytkowników, nie? Tak się najczęściej zdarza. Poza tym czasem też jest z tym roboty dla obu stron - reklamujący się musi zrobić specjalny banner dostosowany do AdTaily, a ten zarządzający stroną musi pamiętać o zaakceptowaniu reklamy (bo raczej nikt by nie chciał by same z siebie pojawiałyby się reklamy erotyczne). Ale jak już, to AdTaily przynosi duży przychód, szczególnie jeśli jest dużo użytkowników albo używa się reklam z limitem odsłon.

 

CPMProfit jest też popularną firmą, tam jednak przychód jest nieco mniejszy - podczas dodawania strony należy czekać aż moderator oceni, czy można dać tam reklamę, co trwa czasem kilka dni. Następnie otrzymujemy kod reklamy, który jest niezbyt przyjazny, i reklamy w nim zawarte: czasem zawierają wirusy, o czym sam się przekonałem na stronie kolegi, a także kod reklamy potrafi rozszerzyć stronę jeśli się tego wszystkiego nie dostosuje. Co do przychodu to wiem tylko to, że jest mały, ponieważ ponad tydzień czekam na akceptację witryny przez moderatora, nawet na maile nie odpisują. Prosiłbym użytkowników CPMProfit o dokładniejsze informacje na ten temat.

 

Ostatnim, chyba najbardziej opłacalnym sposobem reklam i polecanym przeze mnie, są reklamy własne. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce na reklamę, następnie wykonać spis UU na miesiąc, odsłon miesięcznie/dziennie, a także CTR i dodać Grupę docelową, by uniknąć na stronie swojego hostingu np. reklam konkurencyjnych i przedział wiekowy. Następnie wystarczy zrobić koszt za ilość kliknięć czy ilość dni wyświetlania, a na koniec wymyślić sposób opłaty - wszystko można praktycznie zrobić za pomocą skryptu. Ma się nad tym największy nadzór, można też odmówić wyświetlania reklam... To chyba najlepszy sposób na przyniesienie dochodów hostingowi.

 

 

Wszystko to powyższe to najbardziej popularne i znane mojemu mózgowi sposoby zarabiania za pomocą reklam. A wy jakiej reklamy używacie, jeśli prowadzicie darmowy hosting albo chcecie zwiększyć przychód? Zwracam się tu tylko do tych, którzy te reklamy wyświetlają.

Pozostali mogą dodać opis innych metod zdobycia "manymany" poprzez wyświetlanie bannerów na innych stronach.

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem CPMProfit dłużej jak tydzień. Miałem tam konto zaakceptowane w przeciągu tygodnia, a założyłem je z czystego zainteresowania.

Pragnę zwrócić uwagę, że dostajesz tam też pieniądze za kliknięcia, które liczą się podobnie jak w google, a nawet mniej restrykcyjnie :)

Osobiście bardzo podoba mi się ich oferta i może kiedyś będę z tego właśnie korzystał. Rozpisałbym się i pokazał wykresy ze swojego konta, ale nie mam na to czasu niestety. Może w późniejszym czasie

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko za te kliknięcia dostajesz wtedy marne grosze, tak jak w tych hejterskich serwisach jak Zlotoweczka.com czy Adbiznes.com, może większe. W takim np. AdTaily wybierasz sobie cenę reklamy na dzień lub za pakiet kliknięć, a w Góglach licytują(biją) się o reklamy, czasem o całkiem duże pieniądze. Poza tym czasem CPMProfit, tak jak wcześniej pisałem, a dokładniej reklamy, potrafią rozszerzyć stronę zbyt mocno i nawet AdBlock nie chce się tego pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mam mieszane uczucia do tych reklam....

 

AdSense google to chyba najbardziej opłacalna reklama lecz ... Ja mialem przypadek że nazbierałem około 71~~ euro i na następny dzień chciałem wypłacic. Otrzymałem informację (po kilku miesiącach wyświetlania reklam) że były one nabijane (choć nikt nie miał zamiaru tego robić) i pieniądze zostają odebrane i oddane reklamodawcą (Przesada...)

 

AdTaily - nie mialem osobiscie - Ale słyszałem że u nich z płatnościami jest coś nie tak - niby kase masz ale nie chą wypłacić (oczywiscie tak słyszałem od kumpla nie chce tu nikogo oczerniać...)

 

CPM- to moim zdaniem strata czas + strata miejsca na stronie na te reklamy za 1000 UU wychodzi się 10gr - jest to w ogole sens "zaśmiecać" sobie strone takim "czymś"? wątpie...

 

AdKontekst - ogólnie nie znam tej witryny - wiem ze znajomi uzywali przez pewien czas i nie narzekali

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Co do adsense, to się dowiedziałem że jak nie masz jakiegoś minimum oglądalności swojej strony (100 000 uu/mc chyba) to jesteś nie wiarygodny dla google. Ja miałem tak samo. Uzbierałem z 5 Euro, a na drugi dzień co? Że jestem zagrożeniem dla reklamodawców...

 

CPMProfit, jak się ma dużo odwiedzin i się wie jak umiejscowić reklamę, to można więcej niż 10 groszy uzbierać (ja miałem przy 300-400 zatwierdzonych wiejściach po 50 groszy)

 

Adtaily dobre, tylko jeżeli jest mało reklamodawców to kasa zostaje na ich koncie i trzeba uzbierać 100kę, ale jak dla mnie fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można korzystać jeszcze z sieci afilacyjnych pokroju Tradedoubler.com czy NetSales.pl (pozwoliłem dać swojego refa :P), jednak tutaj trzeba samemu wybierać z listy reklamodawców, bannery itp, trochę jest z tym zabawy (tymbardziej jak któryś reklamodawca wycofa swoją kampanie). Druga rzecz jest taka że trzeba z reguły czekać na akceptacje przez danego reklamodawce (z reguły dokonują tego w ciągu doby), ale to i tak chwile zajmuje. I po trzecie chyba najważniejsze te reklamy opierają się głównie na konkretnym celu wykonanym przez użytkownika (wypełnienie formularza, zakup produktu itp.), bardzo rzadko płacą za kliki (a jak już to straszny przesiew robią wśród dopuszczonych witryn). W tym przypadku po prostu trzeba mieć dobrych jakościowo użytkowników którzy coś zrobią, a nie tylko klikną w reklamę :), dlatego dobrze ustawiać reklamy mocno przypasowane pod tematykę witryny. Jednak tutaj zdarzają się przypadki że jeden użytkownik wygeneruje nam nawet paręset złotych prowizji.

 

Najwięcej idzie zarobić oczywiście na AdSense/AdKontekst, jednak Google jest strasznie restrykcyjne i potrafi za praktycznie byle co zablokować konto, można się niby odwołać od tego, ale co z tego jak nikt nie raczy nawet na nie odpowiedzieć, czy nawet podać konkretnego powodu. Przynajmniej przypadku AdKontekst robią większy przesiew na dzień dobry, ale za nie robią później aż takich jaj jak w Adsense, blokując bez słowa konto.

 

Co do pomysłu ze sprzedażą reklam we własnym zakresie, to uważam że to raczej kiepski problem, jeśli nie ma się naprawdę dużych ilości odsłon to zabawa w pozyskiwanie reklamodawców, ich obsługę czy nawet wystawianie faktur nie jest warta świeczki, zresztą ciężko pozyskać takiego reklamodawce, nie mając setek tysięcy UV. Już lepiej chyba skorzystać z pośrednictwa sieci reklamowej typu ArboNetwork czy IDMnet.

Edytowano przez Maq (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że najlepszy sposobem jest umieszczanie reklam własnych? Chyba tylko je można najlepiej moderować, dodatkowo dostajemy całą zapłatę (przelew czy PP) i firmy nie odliczają VAT'u. Jest tylko problem z umieszczaniem reklam per 1000 kliknięć itd. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Nie no, bierzesz jakiś darmowy skrypt do rotatora bannerów, ustawiasz w nim per czas, klikniecia, wyswietlanie itp i niby najlepsze własne, tylko trzeba znaleść reklamodawców :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×