Skocz do zawartości
Davi

Hosting w Polsce na male fora i blogi

Polecane posty

Witam,

Szukam jakiegoś hostingu na startujące projekty było by to około 10 for na MyBB oraz 10 blogów opartych o platformie Wordpress. Początkowo obstawiam , że nie będą one jakiegoś dużego ruchu generować.

 

Co byście mogli polecić najlepiej jak by serwer był w Polsce gdyż zależy mi też na szybkości ładowania blogów / for .

 

Myślałem nad ofertą : http://uphost.pl/oferta-uphost-serwery-www-klasa-standard.html .

 

Co o niej sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak duże, bo nawet jak nie będą wielkie, to przy 10 forach długo możesz nie pociągnąć na jednym koncie.

Podaj jakieś parametry, budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że lepszym wyjściem będzie reseller. Nie wiem jak Uphost dzieli CPU, a tego bym się najbardziej obawiał przy WP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

UPHost nie ma sztywnych limitów CPU z tego co wiem, ale 10 for i blogów na WP to raczej za dużo jak na konto za kilkanaście złotych rocznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to będą początkowe frazy for i blogów myślę , że łącznie to będzie po kilku miesiącach generować 1500 uu , 4000 użytkowników , 1000 wpisów na wordpressie, 4000 tematów na forach.

 

 

Budżet 200 / 300 zł rocznie :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale te serwisy nie będą generować dużego transferu z 50-60 gb / miesięcznie.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer nie jest najważniejszy, a inne limity nakładane na konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale te serwisy nie będą generować dużego transferu z 50-60 gb / miesięcznie.

 

 

Pozdrawiam

 

Tu chodzi o to, że jak władujesz taką ilość serwisów na hosting współdzielony to wygenerujesz zbyt duże obciążenie na serwerze, które da się we znaki innym użytkownikom tego serwera. Bierz VPS. Na VMLine.pl skonfigurują Ci wszystko w ramach pakietu tylko budżet musisz zwiększyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zmniejszenie ilości skryptów np. do 10 for już pozwoli mi na zainstalowanie i działanie tylu na tym serwerze czy dalej za bardzo będzie zżerał cpu?

Wszystko zależy od wielu czynników, np. jaki pakiet wybierzesz, jak to rozdzielisz wszystko, na jakiej maszynie będzie to umieszczone.

Tak naprawdę nikt nie da Ci konkretnej odpowiedzi na to, musiałbyś przetestować. Jednak wydaje mi się, że VPS lub reseller byłby tu najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Zawsze możesz zakupić kilka mniejszych pakietów i jakoś to sobie poukładać, tak żeby na jednym nie robić zbyt wielkiego obciążenia.

 

Generalnie od siebie z Polskich lokalizacji mogę Ci polecić:

castpol.pl :) - dobra i zaufana Firma,

netdc.pl - serwerownia na wyciągnięcie ręki, dobre sprzęty PCtowe, w niedalekiej przyszłości mają pojawić się Raczki :)

unixstorm.org

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×