Skocz do zawartości
HaPe

Nazewnictwo maszyn serwerowych

Polecane posty

Cześć,

 

Możecie tutaj pisać jak nazywacie swoje maszyny serwerowe, VPSy na których świadczycie usługi?

Chodzi mi o nazewnictwo celem lokalizacji konkretnego serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wood, pkt. 3 - jestem ZA!

Jak braknie Ci imion zawsze możesz bawić się w łacińskie nazwy zwierząt i roślin. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja na początku jak obsługiwałem dwa serwery to była Ania i Dorota a teraz S1, S2, S3, S4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wedle lokalizacji - de. pl. us. us2. uk.

Niektórzy mają imiona/nazwiska postaci fikcyjnych (np. z Gwiezdnych wojen).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@wood, pkt. 3 - jestem ZA!

Jak braknie Ci imion zawsze możesz bawić się w łacińskie nazwy zwierząt i roślin. ;)

Co do łaciny to znam ją na dość dobrym poziomie (nie chwaląc się), więc jak ktoś chciałby coś kreatywnego to można do mnie pisać wink.gif.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używałem nazewnictwa staropolskich(i nie tylko) imion, np.: Hermenegilda, Petronia, Władimirina...

Ostatnio po s1, s2... tak nazywam.

 

Będąc w jednym z DC spotkałem się, że firma nazywała serwery nazwami planet, także używali określenia TU-001, TU-002. Chyba admin nie lubi jednej partii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jednej z uczelni gdzie kiedyś odbywałem praktyki maszyny odpowiedzialne za pocztę nazywano owocami, maszyny odpowiedzialne za domenę windows zwierzętami. Były też serwery www ale skąd tam nazwy brali nie pamiętam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie świadczę usług ale temat interesujacy - jak rozumiem:

 

ciekawe rozwiązania - ale z tymi imionami żeńskimi to trochę dziwnie komuś powiedzieć - "Marek, Wojtek i Krzysztof współdzielą Kasię" jak rozumiem nazywając Kasią (serwer matkę) a postawione na nim VPS imionami męskimi :D

 

więc chyba s1, s2 itd. są bardziej odpowiednie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeszcze dziwniej by zabrzmiało jakby ktoś powiedział że "Wojtek nadmiernie wykorzystuje zasoby Kasi" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Prawdziwy hardkor nie musi pamiętać nazw serwerów, pamięta wszystkie po IPv6 : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie takie trudne :) Dziś mam otrzymać swoją /64 i można to zrobić w taki sposób, że ostatni oktet odpowiada za główne adresy maszyn.

Gorzej jak ktoś przypisuje adresy po MACu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy hardkor nie musi pamiętać nazw serwerów, pamięta wszystkie po IPv6 : )

 

hehe,..no tak :D coż jak IPv4 jest jeszcze w miarę "ludzkim" protokolem (zapamietac 4-ro członowy adres jest dość prosto) tak IPv6...jakoś nie widzę podawania całego adresu np. przez telefon :D nie mówiąc już o zapamiętywaniu...

 

taki mały off-top

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×