Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Najs

[Kupno] Domena .pl, gdzie?

Polecane posty

Gość Najs

Witam zgromadzonych.

Mam kilka pytań związanych z kupnem domeny, liczę na wyrozumiałe wypowiedzi.

 

Mam 15 lat z czego możecie wywnioskować, że jestem mało letni. Chcę wykupić domenę .pl, sprawdzałem tą którą chcę, jest ona dostępna. Bardzo zależy mi na tym aby nie była zbyt droga (czyt. tak jak normalnie ok. 10 zł), nie miała w sobie żadnych haczyków czyli m.in. bez przymusu jej przedłużenia. Mogę podać swój numer telefonu, pesel i dane osobowe - wiem, że to jest wymagane do jej rejestracji, lecz nie chcę odbierać w skrzynce na listy żadnych faktur i innych tego typu rzeczy. Proszę Was bardzo o porady gdzie kupić i czy jest to w pełni bezpieczne.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam www.dropped.pl

Bez faktur do domu, koszt domeny 12 zł brutto, przedłużenie (nie przymusowe) 50 zł brutto / rok

Opłata za pomocą e-przelewów platnosci.pl (mbankowy mtransfer itp.)

 

Powinno Tobie odpowiadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najs

Dropped.pl

- nigdy nie słyszałem, raczej podziękuje

 

Co do masternet.pl

- co z fakturami w skrzynce na listy?

- ceny chyba okej, jakieś haczyki?

- masz tam wykupioną domenę?

 

@edit Jednak zerknę na dropped.pl, jakoś nie widziałem tej drugiej odpowiedzi.

@edit#2 Dziękuje za powyższe odpowiedzi i czekam na następne :).

Edytowano przez Najs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam w OVH. Bardzo tanio, przedłużenia też tanie. Nic do domu nie przychodzi, mam kilkanaście domen i dedyków i nic do mnie nie przychodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najs

Cytat ze strony ovh.pl przy próbie rejestracji domeny.

Jeżeli chcecie Państwo, aby faktury VAT oraz korespondencja były wysyłane na inny adres niż podany podczas zakładania konta klienta, to prosimy o kontakt z BOK.

 

Co myślicie o home.pl - chciałbym wiedzieć coś o obecnej promocji domena .pl za 0 zł i gdzie jest haczyk.

 

Edytowano przez Najs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

OVH nie polecam bo to nie nasz kapitał. Co do MasterNET to faktur nie widuję i mi to dynda, żadnych haczyków ni ma i mam tam chyba ze dwie domeny. Jeżeli chodzi o domeny to MasterNET jest bardzo dobry i tani. No i nasz, Polski kapitał... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najs

Najprawdopodobniej zdecyduję się na masternet.net lecz mam jeszcze jedno ostatnie pytanie. Z tego co wiem to na home.pl są faktury elektroniczne, na innym forum tak się dowiedziałem poza tym przy rejestracji jest zmianka o tym. Więc czy można zaufać home.pl i wszystko pójdzie sprawnie bez żadnych problemów związanych z mało letnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żebyś miał problemy z fakturami i małoletnością, ale na Home się nie decyduj - popatrz na ceny odnowień domeny.

 

Osobiście polecam OVH.PL. Mam tam wszystkie swoje domeny, głównie dlatego, że mają atrakcyjne ceny i sporo domen dostępnych do rejestracji ;) MasterNet również jest OK, ale ja wole OVH. OVH żadnych papierowych faktur nie wysyła i nie ma obowiązku przedłużania domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

W Home.pl będziesz co roku bulił dużą kasę za przedłużenie domeny. Nie pakuj się w takie drogie masówki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najs

W takim razie zobaczę na OVH.pl, jak wszystko pójdzie sprawnie dam znać w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź Hekko.pl. Możesz wybrać czy chcesz jakąkolwiek fakturę przy rejestracji konta. 13,53 zł z VAT za rejestrację oraz 54,12 zł z VAT za przedłużenie domeny .pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najs

@up Może kiedyś skorzystam.

Ogólnie wszystko poszło ładnie i sprawnie na OVH.pl - domena w pełni. Zauważyłem kilka problemów z logowaniem na moją stronę, lecz jestem prawie pewień, że to wina ,,świeżej domeny". Jeśli jutro (czyt. dzisiaj) będzie to samo to odezwę się jeszcze. Dziękuje jeszcze raz za wszystkie odpowiedzi, temat do zamknięcia - wystawiam plusy.

 

@edit Nie mam odpowiedniej ilości postów, fail :<

Edytowano przez Najs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH.pl nie wysyła faktur? To co ja dzisiaj znalazłem w swojej skrzynce na listy? O tak, fakturę z OVH za przedłużenie domeny .se :) O ile dobrze pamiętam przysyłają zarówno proformę jak i normalną fakturę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH.pl nie wysyła faktur? To co ja dzisiaj znalazłem w swojej skrzynce na listy? O tak, fakturę z OVH za przedłużenie domeny .se :) O ile dobrze pamiętam przysyłają zarówno proformę jak i normalną fakturę.

 

No ja nic przez 4 lata nie dostałem. Może masz domeny zarejestrowane na firme i dlatego przychodzą Ci faktury pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam masternet.pl od 2 lat mam tam domeny (wtedy takze na wht licznie polecali ta firme) i nie ma na co narzekać ceny odnowień jedne z najnizszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Dawid Sz. - może i masz racje, niedawno domeny przerejestrowałem na firmę, ale wydaje mi się że kiedyś chyba też dostawałem od nich faktury, ale głowy nie dam.

Wiem że na 100% faktury (zarówno proforma jak i zwykłą) dla osób fizycznych przysyła IQ.pl (przynajmniej na hosting).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zarejestrowaniu domeny wystarczy napisać maila do ovh z prośbą o wysłanie faktury - bez problemu mi przysłali - domeny nie na firme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

az.pl - domena na rok pl za free - nie trzeba przedłużać.

 

Pozdrawiam!

 

Raz, że kolega już kupił, a dwa, że kolega nie chciał faktur w swojej skrzynce, które AZ wysyła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepnę się tutaj, bo temat zbliżony.

Kupuję domeny .pl dla firmy - jedna z polskimi znakami, druga bez.

Znajdę gdzieś taniej odnowienie obu tych domen niż w masternet.pl - 60 zł netto (73,80 brutto)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Taniej już nie dostaniesz, chyba że na jakiejś pseudo promocji gdzie potem każą wybulić 4 razy więcej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czytaj uważnie - on za 73,80 brutto ma dwie domeny przedłużone domeny, polską zwykłą i polską ze znakami narodowymi. Ty mu oferujesz przedłużenie JEDNEJ domeny za 70 zeta brutto, a co z drugą ? Brak opłacalności... jakiejkolwiek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×