Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
anex

Jak to ukryć ?

Polecane posty

Witam,

 

mam taki mały problem z ukryciem podkatalogów w katalogu pod swoją domeną. Otórz mam stronę www.anex.pl w niej zrobiony katalog plik. Chciałabym aby kochana przeglądarka google nie pokazywała w wynikach wyszukiwania pod hasłem "site:anex.pl" podkatalogów znajdujących się w katalogu o nazwie plik. Jak to zrobić jeśli w centrum dla webmasterów google podałam adres URL do usunięcia z wyników wyszukiwania taki: www.anex.pl/plik i mimo to pokazuje mi podkatalogi które są w katalogu plik. Zrobiłam też plik .htaccess na serwerze i plik robot.txt z podaniem katalogu plik i nic nie pomogło. Czy żeby przeglądarka nie pokazywała podkatalogów w katalogu plik muszę podać URL do usunięcia również te podkatalogi zawarte w katalogu plik np. www.anex.pl/plik/katalog ? Wiem, że może moja wypowiedz i pytanie jest trochę zakręcone, ale starałam się dobrze wyjaśnić problem z jakim się borykam. Wszystkim którzy napiszą jak to zrobić i pomogą serdecznie bardzo dziękuję i pozdrawiam forumowiczów !!!

 

Jeszcze doprecyzuję pytanie: chodzi mi o to aby ktoś kto wejdzie na stronę www.anex.pl/plik widzał stronę z napisem: "Index of plik" i mógł z tamtąd wybrać katalog i do niego wejść by pobrać zdjęcia lub inne rzeczy , ale żeby przeglądarka nie pokazywała tego w swoich wynikach wyszukiwania po przez wpisanie w przeglądarkę anex.pl lub site:anex.pl . Jak to zrobić i urkyć przed wójkiem google i czy tak się da zrobić ?

Edytowano przez anex (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dodałeś wpisy w robot.txt wczoraj to nie licz że tak szybko wszystko zniknie. Google odświeża co jakiś czas wyniki danej strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ale czy dodanie do robots.txt tylko /plik spowoduje, że nie będą się wyświetlać rzeczy zawarte w /plik/katalog ? Czy do robots.txt trzeba dodać również /plik/katalog ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jak dodasz do robots katalog. Wszystkie pliki i katalogi poniżej podanego nie będą listowane w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×