Skocz do zawartości

Polecane posty

Ja nie wiem dlaczego, ale pomimo wolnych zasobów nowy Firefox cały czas mi się wiesza. Wyłączyłem wszystko i dalej ten sam problem. No cóż trzeba wrócić do Chrome.

Sponsi, wiesz że jak pada hasło Google, to zachowujesz się jak osoba z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

@Kamikadze, osoby pracujące w w/w biurze nie mają możliwości, żeby cokolwiek sknocić. A przede wszystkim umiejętności.

W/w strona była otwarta przez właściwie 4 doby i nikt tam nic nie ruszał i narobiła takiego bigosu ;-)

 

To jak wyjaśnisz że ja mam kilka razy mniej zużycia?

 

 

Ja nie wiem dlaczego, ale pomimo wolnych zasobów nowy Firefox cały czas mi się wiesza. Wyłączyłem wszystko i dalej ten sam problem. No cóż trzeba wrócić do Chrome.

Sponsi, wiesz że jak pada hasło Google, to zachowujesz się jak osoba z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi? ;)

 

Może coś się źle zaktualizowało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I ja w końcu zaktualizowałem. Ni grzeje, ni ziębi, chociaż nie podoba mi się sposób prezentacji adresu strony (domena wytłuszczona, a reszta lżejszą czcionką). Szybciej nie działa, wolniej też nie. RAMu pobiera tyle samo, jakiejś ogromnej różnicy nie widzę.

 

A co do wspomnianych przeglądarek:

Firefox: siła przyzwyczajenia

Chrome: tylko jak muszę i mam do dyspozycji słabszego kompa

Opera: niegdyś jej używałem, od wersji 10 czy wcześniejszej zmienili sposób przeskakiwania pomiędzy zakładkami (ctrl+tab), nie mogę się do tego przyzwyczaić, z resztą nie mam zamiaru, zostanę przy FF.

IE: wstyd dla MS. Tak ogromna firma, a nie potrafi stworzyć przeglądarki, która działała by poprawnie z przyjętymi standardami.

Edytowano przez bartosz.nowicki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nowa (i - jak twierdzi Microsoft - najnowocześniejsza) przeglądarka w starożytnym już Acid3 nie jest w stanie wyciągnąć 100%, to znaczy, że coś z nią jest nie tak. Poza tym już parę interesujących "bajerów" musiałem obchodzić szerokim łukiem w IE przy montowaniu stron...

 

 

Nie żebym się czepiał - też nie lubię IE i nie korzystam chyba że muszę ale...

 

FF 6.0 - Acid3test - 96/100

IE 9.0 - Acid3test - 95/100

Opera 11.50 - 100/100

Chrome 13.07 - 100/100

 

Więc...chyba akurat nie trafiony przykład, FF jest na podobnym poziomie ;)

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Kamikadze, na otwartej stronie jest zegarek we flashu, moze dlatego, nie wiem. W każym razie - koń jaki jest każdy widzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Po wejściu na tę samą stronę i odpaleniu jeszcze 4 innych zakładek praktycznie większych zmian w pomiarze nie miałem (podniosło się o 5000 K)

 

Może jakiś zwykły bug po aktualizacji lub ktoś coś zasyfił :D

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał - też nie lubię IE i nie korzystam chyba że muszę ale...

 

FF 6.0 - Acid3test - 96/100

IE 9.0 - Acid3test - 95/100

Opera 11.50 - 100/100

Chrome 13.07 - 100/100

 

Więc...chyba akurat nie trafiony przykład, FF jest na podobnym poziomie ;)

Bardzo trafiony przykład, bo używam (jak dało się łatwo wyczytać z moich wcześniejszych postów) Opery.

Mam zainstalowane wszystkie najpopularniejsze przeglądarki, czyli IE (wersja 9), FF (wersja 6), Chrome (wersja 13) i Operę 11.50. Na co dzień, na każdym kompie i każdym systemie (zarówno Win jak i Linux) używam Opery. Pozostałe służą wyłącznie sprawdzaniu wyświetlania tworzonych stron. Z IE jak zawsze najwięcej problemów, FF na szczęście aż takich jaj nie robi, ale tylko Chrome i Opera działają tak jak powinny. Chrome nie używam ze względu na niższą jak dla mnie funkcjonalność (nie podzielam obsesji Sponsiego, bo i tak moje dane na pewno krążą po świecie, jak nie Google to kto inny nimi obraca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mozilla chce chyba przegonić w numeracji Google. Opera przez kilak lat przeszła 3 numerki, Chrome w dwa lata doszedł do 13... Wyścig zbrojeń sobie urządzili ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

d.v ma rację. Tylko w jaki sposób chcą sobie dorównać? Kolejnym wyższym numerkiem?

Nie widzę różnicy w przesiadce z 5 na 6. Chociaż mogę pochwalić FireFox z tego względu, że jak miałem 3.6 i zainstalowałem 5 od razu strony zaczęły się wczytywać szybciej. Wiedziałem, że to kwestia przeglądarki bo przy 8GB i Intel Core i5 nie powinno się nic zacinać. POTWIERDZAM, też istotny fakt autentyczny, że różnicę można odczuć w różnych wersjach systemu tj. Ubuntu 10.10, Windows XP Professional SP3, Windows 7 SP1. Ubuntu wypada najlepiej, chcę jeszcze przetestować na Centosie ale chyba burza mi na to nie pozwoli.

 

Od siebie powiem, że WireShark nadaje się świetnie do tego typu zastosowań, chociaż można to sprawdzić innymi narzedziami, ale to już wiecie.

 

Moje odczucia są mieszane, dlatego czekam na Mozille FireFox 5 tysięcy i zobaczymy co ta wersja potrafi bo obecnie to nie czuję żadnej różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Porównując FF 3.6 do 6.0 to lepiej się ogląda filmy online (chociażby megavideo czy YT). Stare albo się muliły przy większych rozdziałkach (szczególnie przy YT) tak teraz chodzi to płynnie. Wcześniej miałem chwilowe zwiechy całej przeglądarki a teraz jest wszystko ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×