Skocz do zawartości
spello

Pomoc w wyborze hostingu - przeprowadzka forum phpBB3

Polecane posty

Może na początek trochę o moim forum - dane na tę chwilę:

 

Liczba postów: 229009 (Posty dziennie: 93.93)

Liczba wątków: 2779 (Wątki dziennie: 1.14)

Liczba użytkowników: 1482

Rozmiar bazy: ~370 MiB

 

dane statystyczne AdSense - OKRES: 10 kwi 2011 - 10 sie 2011:

Odwiedziny: 146 995

Bezwzględna liczba unikalnych użytkowników: 39 484

Odsłony: 1 493 300

 

 

planuję wziąć serwer wirtualny OVH- opcja 'Personal' + Prywatny serwer SQL opcja 'Serwer 128MB RAM'

Cenowo to raczej moje maksimum.

 

 

Pytanie - czy dobrze wybrałem hosting i jego ofertę; czy forum będzie działać bezproblemowo?

 

 

 

 

Dzięki za pomoc.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Przy tej cenie będziesz miał o wiele ciekawsze pakiety w innych Firmach. Generalnie wystarczy Ci konto z 2GB miejscem i Transferem około 60GB w miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No raczej :)

OVH nie ma super kont wirtualnych. Lepiej jakąś inną firmę wybierz

 

www.linuxpl.com

www.vihost.pl

www.vipower.pl

www.kei.pl

www.nazwa.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie forum trzymam na www.ipower.com (IPowerPro Hosting Plan), lecz od jakiegoś czasu moi użytkownicy skarżą się na występowanie błędu "general error", którego przyczyną jest przekroczenie wartości 'max_user_connections' (a obecnie nawet nie mogę zrobic kopii bazy danych z poziomu ACP forum (MySQL server has gone away [2006]), co jest zdaje się pochodną błędu przekroczenia 'max_questions' resource (current value: 75000), dlatego poważnie rozważam zmianę usługodawcy i przejście na jakiś prywatny serwer SQL.

Z wejściami na forum jest różnie. Najwięcej użytkowników online (383).

 

 

Jak rozumiem w moim przypadku OVH jest za drogą i niekorzystną ofertą? Bo mimo wszystko 'Serwer 128MB RAM' działałby bez problemów?

Ale chyba lepiej nie brać serwerów wirtualnych?

 

Z oferty www.vihost.pl: 'VPS 1'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najpierw policz koszty, sam root VPS to nie wszystko. Dostaniesz maszynę, na której będziesz musiał poinstalować sobie wszystko. W VPS root także nie masz opieki administratora, więc jeśli jesteś na bakier z Linux to szukaj serwera zarządzanego.

 

Możesz także wynająć kogoś z forum, aby przygotował Ci cały serwer, zainstalował panel itp., jednak najpierw policz ile możesz przeznaczyć na utrzymanie maszyny, serwery zarządzane są dość drogie, ceny zaczynają się od 100 złotych.

 

Pytanie - czy dobrze wybrałem hosting i jego ofertę; czy forum będzie działać bezproblemowo?

Na to pytanie niestety jest bardzo trudno odpowiedzieć, na działanie serwera ma wpływ ogrom czynników i nikt CI nie poda dokładnej odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie wezmę pewnie OVH z opcją Prywatny serwer SQL 128MB RAM (jak zrozumiałem 128MB będzie wystarczająco?). Nie sądziłem, że wybór VPS będzie wiązać się z dodatkowymi wydatkami i wysiłkiem, o czym napisałeś MZone Group.

 

Na tych sprawach może zbyt dobrze się nie znam, ale planowo miałem wziąć po prostu serwer wirtualny, lecz skoro są na nim nakładane ograniczenia ilości połączeń, tak naprawdę miałbym to samo co teraz, tylko u innego usługodawcy i po innej cenie. Dobrze rozumiem?

 

Ze wszystkich ofert pozostaje więc tylko OVH, który daje możliwość wzięcia takiego serwera SQL.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Spróbuj Site5, mam tam dość duże forum i sobie ładnie radzi, serwery mają m.in. w UK i NL, w tym roku docelowo jeszcze w Polsce ;-)

 

Szczegóły w podpisie, przez miesiąc testujesz za darmo i bez zobowiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×