Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Dexieco

Jak uzyskać adres BSSID

Polecane posty

SIemka, mam głupi problem, Ustawiłem AP w tryb reapeater, i musze mu podać BSSID w okienkach dwucyfrowych.. Jak znaleźć bssid ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Linux i:

1. airmon-ng

2. airmon-ng start (tutaj interfejs z pkt 1 np eth0 bądź wlan0) - uruchomienie karty w tryb monitora

3. airodump-ng (tutaj interfejs z pkt 1 np eth0 bądź wlan0).

4. Spisz sobie BSSID sieci która Cię interesuje :)

 

Nie wiem czy o to Ci chodziło.

Polecam do tego linuxa z dystrybucji BackTrack - http://www.backtrack-linux.org/ - wszystko potrzebne ma zainstalowane i działa jako live cd :) :)

 

Pozdrawiam

Edytowano przez romix (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że BT3 dobry do tego, ale akurat potrzebowałem od zaraz, sprawdzilem poprzez CAIN

 

Teraz tak... Mam problem jak przesłać sygnał wifi w biurowcu...

 

Mam do dyspozycji TP-LINK z wifi, AP planet oraz Speedtouch 170.. Nie było by problemu gdyby nie to że z sekretariatu do sali jest piętro i po skosie... Skrętka nie da rady się przebić, trzeba byłoby wiercić na co nie mamy zezwolenia... Sygnał z AP dociera w jedno miejsce a do podpięcia jest 16 laptopów... Próbowałem ustawiać na ST 170 tryb repeater z AP Planet lecz nie wychodzi.. Może jakieś ciekawe odnośniki do jakiś manual-ów ...

 

//edit

 

Chciałem zastosować http://allegro.pl/mobilny-wzmacniacz-laptop-ap-router-500mw-27dbm-i1749876870.html - Wzmacniacz, lecz ktoś wcisł mi bajeczkę że jak mnie ktoś podpierniczy to mogę mieć Cieplo

Edytowano przez Dexieco (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem o tym, 1 raz słyszę, Jak to ma się w praktyce, Budynek ten do 2005 był Odziałem sądu rejonowego i Schronu przeciw Atomowego w piwnicach.. Gdzie Vectra ma tam teraz Mini DC na całe moje miasto.. . W tym momencie jest tylko 2 piętro dla sądu... Czy instalacje elektryczna musi być do tego przystosowana ?

Edytowano przez Dexieco (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Nie musi być specjalnie przystosowana.

 

Gniazda muszą jedynie być w tej samej fazie.

 

Pomysł rewelacyjny. Sam przesyłałem zwykłym dziadostwem z Argosa za 30e i śmiga aż miło.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak będę szedł do biurowca, to zahaczę o sklep komputerowy. Na jednym forum doradzili mi aby kupił i ew. jak nie będzie działać zwrócił ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Ja teraz mam Netgara AV500+ i 400m kablem sieciowym (elektrycznym) leci do drugiego domku, gdzie routerem rozprowadziłem. Z kompa pcham film HD i śmiga bez zająknięcia (jedynie dźwięk nie może być DTS). Do tego jak łącze nie jest obciążone przechodzi w tryb oszczędzania energii. Jedyna wada to dość poważnie się grzeje, podobnie jak router "n" i diody zbyt intensywnie świecą ;)

Edytowano przez hdmagc (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już rozwiązanie.. AP1 > Pomieszczenie Biurowe

AP2 > Sala konferencyjna z czym do AP2 podłączony jest Klient potem skretka AP . Co do sieci Gniazdek nie idzie. . Próbowaliśmy każde gniazdko na innej fazie jest w 1 pomieszczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×