Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ToFFiK

Tani laptop

Polecane posty

Planuję przerzucić się z wyjazdowego netbooka na coś trochę wiekszego, dziś w sklepie widziałem fajne 15"-stki za 1000zł z hakiem, co prawda procesory "tamtej epoki" ale myslę że do moich zastosowań by coś takiego starczyło, lecz chciałbym się dowiedzieć czy polecacie jakieś modele, których używane chodzą tak jak pisałem do 1000zł z hakiem (max 1200), moje wymagania to co najmniej 2GHz, grafika może być zintegrowana, lecz 512-stką lub 700 z hakiem nie pogardzę, RAM to co najmniej 2GB, choć ucieszyłbym się na 3GB, podobną konfiguracje widziałem za 1200zł w sklepie, więc omyslałem że na alledrogo czy po prostu używane przez internet kupię za te same pieniądze lepsze parametry, a ja sprzętu nie katuje, głównie klienty SFTP, FTP, SSH i tego typu, a gry to też "tamta epoka" i "klasyka" Jak CS czy GTA:SA, więc pójdzie na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielczość 1366x768 przy przekątnej 15,6 cala to nieporozumienie. Netbooki mają taką przy ekranach 11,6"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@guziec: czego Ty oczekujesz za taką cenę? Full HD? Proszę Cię, nie przesadzaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@guziec: czego Ty oczekujesz za taką cenę? Full HD? Proszę Cię, nie przesadzaj...

 

Nie, ale nie widzę sensu kupowania takiego ustrojstwa. Laptop, (czy jak kto woli notebook) ma być lekki, mały i poręczny. Niestety, wiąże się to z małym ekranem, no ale fizyki nie przeskoczysz. Jak coś ma niespełna 12 cali, to 1366x768 jest całkiem znośną wartością. Taki np. Acer AO722 ma właśnie tyle i kosztuje trochę ponad tysiaka. Ale jak już kupujemy coś z 15 calami, to niech ma to większą rozdzielczość, bo po co nam te dodatkowe trzy cale? Żeby więcej miejsca zajmowało i żeby więcej dźwigać? Nie mówiąc o tym że więcej kosztuje i krócej działa na baterii.

 

To jakby sprzedać clio i kupić vana (też z silnikiem 1,2 litra) do dojeżdżania do roboty do centrum. Super, bo w środku ma więcej miejsca (którego nie potrzebujemy), ale za to nigdy nie ma gdzie zaparkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek, to idea. Nie będę z tobą polemizował w tej kwestii, bo po pierwsze nie przekonam Cię, po drugie nie o to w temacie chodzi. Poleć coś z ekranem 15,x" i wyższą niż 1366x768 rozdziałką w cenie do 1200 złotych, tak jak prosił Toffik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek, to idea. Nie będę z tobą polemizował w tej kwestii, bo po pierwsze nie przekonam Cię, po drugie nie o to w temacie chodzi. Poleć coś z ekranem 15,x" i wyższą niż 1366x768 rozdziałką w cenie do 1200 złotych, tak jak prosił Toffik.

 

Za 1200 sensownego nowego lapa się nie kupi. Jakbym teraz potrzebował, to bym się rozejrzał po jakiś poleasingowych, np jakiś Dell Latitude czy IBM Thinkpad T60. Przy rozdzielczości 14'1 ma 1400x1050 i stosunek boków 4/3 (przez co ma większą powierzchnię niż 15-calowe 16/9) i ekran na matrycy IPS - można nawet zdjęcia obrabiać o czym możemy zapomnieć przy TN-kach.

 

http://allegro.pl/t60p-ibm-lenovo-2-16-3gb-320gb-ati-v5200-1400x1050-i1741379848.html

 

Z pewnością dłużej podziała niż te plastikowe chińskie zabawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

15 cali takie dziwne, ja lubię 13-14 cali. Myślę, że TAK, by mieć wszystko większe - to ma sens.

Kwestia podejścia, ja mam średni wzrok i wolę 14 cali niż 12 z taką samą rozdziałką. Na Windzie 12-calowym mam to chyba 13xx na ileśtam i tak na styk jest, ale wolałbym to samo w 13-14 calach.

 

Za 1200 ciężko, ale za 1300 z małym hakiem już luz, fakt, że to najczęściej "Toshiba dla Polski", czyli plastik taki, że płakać się chce - nie wiem po co oni to "dla Polski" dopisują na naklejkach, przecież to jest złe, że to jest dla nas robione niby specjalnie, bo to gwarancja dziadostwa i słabszej jakości...

 

Jak jest przeceniona 15tka za 1000zł nawet z prockiem "z tamtej epoki" (ale chyba nie Pentium III? : ) to pewnie jest jakiś Dual Core czy Celeron... to w sumie też nie jest aż taki zły sprzęt. Come on, ja kiedyś kupiłem używanego Pentiaka III Della za 2000zł, 14 cali, 700MHz bodajże, 512MB RAM chyba... to dopiero smutek : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

@guziec: Chłopak potrzebuje laptopka za małe pieniądze, mówi że będzie chciał na nim odpalić putty/winscp i starą grę...

No ale pewnie do tego potrzebny jest sprzęt którego używa się produkcyjnie w grafice/projektowaniu.

Coś czuję, że sam pod takie zastosowania nie kupił byś Thinkpada t420...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Guźcowi się chyba wydawało, że to ma być komputer produkcyjny, a nie przenośna maszynka do szybkich zadań, tyle, że z większym ekranem, żeby się lepiej pracowało (nie każdy lubi, jak ma w konsoli literki wielkości mrówek z przedszkola). Ja też lapa używam do takich zadań - putty, szybkie poprawki skryptów itp. Do grafiki jest stacjonarny z Eizo 21" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@guziec: Chłopak potrzebuje laptopka za małe pieniądze, mówi że będzie chciał na nim odpalić putty/winscp i starą grę...

No ale pewnie do tego potrzebny jest sprzęt którego używa się produkcyjnie w grafice/projektowaniu.

 

Nie wiem czy potrzebny mu jest taki sprzęt, ale skoro za tę samą cenę może dostać sprzęt solidniejszy i o lepszych parametrach, to po cholerę kupować gorszy i słabszy? Tylko dlatego że jest nowy i ma gwarancję? Come on - taki stary thinkpad przeżyje niejednego takiego supermarketowego błyszczącego gadżecika. :) Który zresztą za pół roku będzie już wyglądał jak psu z d*py wyjęty.

 

Coś czuję, że sam pod takie zastosowania nie kupił byś Thinkpada t420...

 

Oczywiście że bym kupił, komfort pracy jest nieporównywalny z takim za 1000. Klawiatura, matryca (matowa! - gdzie teraz taką kupisz?), kolory itp. Przez kilka lat miałe służbowego T43 15 cali, poza tym że trochę za bardzo się grzał (ale to akurat przypadłość wszystkich T4x) to służył wiernie, nosiłem go prawie wszędzie - nawet na kopalni go kiedyś używałem. Taki z marketu by się rozleciał już trzy razy.

 

Guźcowi się chyba wydawało, że to ma być komputer produkcyjny, a nie przenośna maszynka do szybkich zadań, tyle, że z większym ekranem, żeby się lepiej pracowało (nie każdy lubi, jak ma w konsoli literki wielkości mrówek z przedszkola). Ja też lapa używam do takich zadań - putty, szybkie poprawki skryptów itp. Do grafiki jest stacjonarny z Eizo 21" :P

 

Przecież wielkość literek możesz sobie ustawić jaką chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleś się uparł. Dobra, przepraszam, że w ogóle zacząłem temat z chińską tandetą, masz rację, lepiej kupić używanego za***iaszczego lapa z matrycą z rozdzielczością 17000x12000 pikseli, nie ważne, że cholera wie co przeszedł. Ale za to będzie można sobie na nim obejrzeć film w Super-Duper-FullHD.

Nie ważne, że nie ma po co...

 

A na zakupy pojadę Hummerem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aleś się uparł. Dobra, przepraszam, że w ogóle zacząłem temat z chińską tandetą, masz rację, lepiej kupić używanego za***iaszczego lapa z matrycą z rozdzielczością 17000x12000 pikseli, nie ważne, że cholera wie co przeszedł. Ale za to będzie można sobie na nim obejrzeć film w Super-Duper-FullHD.

Nie ważne, że nie ma po co...

Strasznie się denerwujesz - wyluzuj. Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje. Jak bardzo chcesz to mogę ci przyznać rację. :)

 

A na zakupy pojadę Hummerem!

 

Ale takim z silnikiem jak w seicento, bo to przecież hummer na zakupy tylko, a nie do pracy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuję się, tylko troszkę nabijam.

 

Prawda jest taka, że nie jest istotne logo na obudowie. Większość tego sprzętu i tak pochodzi z kilku fabryk w Chinach. Miałem w rękach Delle, HP-ki i Toshiby, które przy nowych modelach Lenovo z niższej półki wyglądały jak wyprodukowane z przetopionych opakowań po jogurtach. O Acerach już nie raz wyrażałem swoją opinię - to jest dopiero nieporozumienie. A co do rozdziałki, to naprawdę nie widzę sensu FullHD na tak małej powierzchni, nawet na 21" ledwo widać różnicę (no chyba, że się jest krótkowidzem i siedzi 20cm od ekranu).

Swoją radę co do modelu podałem bazując na tym, czego oczekiwał Toffik - lapa, który będzie służył do podstawowych zadań i jednocześnie nie rozleci się po pierwszej podróży trzęsącymi się pociągami PKP lub w trzęsącym się dzięki dziurawym drogom aucie. Wbrew pozorom czasem "chińskie" nie musi oznaczać "gorsze".

 

A do pracy to helikopterem!

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przecież wielkość literek możesz sobie ustawić jaką chcesz.

nie no błagam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę zwykły lapek, szczerze, wygląd też ma trochę znaczenie, nie że chcę "szpanować" na dzielni, ale z taką kafelką jak wyjdziesz do centrum to będą się oglądać xd

Podobają mi się parametry MSI od x-kom, a jeśli nie to raczej na tego lenova bym się zdecydował. Matową matryce to ja mam na Notebooku. O grafice fullhade mi nie zależy, lapek nie jest od tego żeby szpanować parametrami których i tak nie ujrzę, chyba że bym podłączał do projektora czy jakiegoś LCD 40"+

 

Po prostu lapek do zadań uniwersalnych, pół przenośny, i czasem rozrywki. DO takich zastosowań nie potrzeba wdg. mnie wydać więcej, niż napisałem, ale dziękuję każdemu który podesłał jakieś namiary :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×