Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
R@fi

Pomoc w tlumaczeniu Maila

Polecane posty

Witam kilka dni temu na Allegro wystawiłem przedmiot i po dwóch dniach dostałem maila po angielsku od Pani z Nigerii czy aukcja jest aktualna - potwierdziłem, że aukcja jest aktualna więc poprosiła o numer rachunku BIC SWIFT i teraz otrzymałem maila o treści:

 

 

We are grateful to hear from you here at Bank Of America Online

 

Transfer Customer Care Line.

 

A transfer has been made and we have already deduct the money from his bank account and the money is still available and ready to be credited to your Polish bank account, But to protect the interest buyer and the seller, We urge you to make the shipment and send us the shipping tracking number, So we can verify your account and credit your account with the sum of 244.63 EURO This amount has been deduct from the buyer account Mr Paul Steven,the item. So we can confirm your account immediate, And credit your account. We have concluded the procedure for the transfer of the full payment to your account with authorization Payment Code:BOA7493P94002691T

 

Bank Of America Online Customer Care Line : +447024093331

 

We hope to hear from you at the Bank Of America Online customer care Help-desk.

 

Receipt No: 0912-5626-9989-6917

Bank Of America helps build strong communities by helping people achieve their dreams. We reach for higher standards every day, in everything we do for our customers, our shareholders, our associates and our communities, upon which the future prosperity of our company rests.If you have questions,Please visit our website at bankofamerica.co.uk ,you can also contact our online customer care services at bank_customercarecentre@usa.com

 

Jak to rozumieć ?:D

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Było coś o tym już dawno chyba... Nie pamiętam jak to dokładnie było, ale to chyba próba oszustwa.

 

Edit: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1578629.html

http://forum.pclab.pl/topic/298349-allegro-Nigeria-naci%C4%85ganie-naiwnych/

Edytowano przez Dawid Sz. (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maile od tej Pani dostałem z domeny pl a powyższa wiadomość dotarła z adresu bank_customercarecentre@usa.com

PS Hm... przesyłkę niby mam wysłać do Nigerii mam dokładny adres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@freecast.pl osoby powyżej mówią dobrze. Jest to próba oszustwa... Potrzymaj przedmiot jeszcze tydzień - jeżeli pieniądze wpłyną na Twoje konto wyślij przedmiot, jeżeli nie, nie wysyłaj go. :)Reasumując, jest to próba wyłudzenia przedmiotu.. A pieniędzy nigdy w życiu nie zobaczysz.

Co do e-maila to nie ma znaczenia czy jest wysłany z bank_customercarecentre@usa.com czy nawet z office@microsoft.com :) Nie sugeruj się tym! Jedna linijka PHP i mogę sobie "wysłać" mejla nawet z NASA. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wy wszyscy jesteście zamknięci.................. Trzeba nawiązywać międzynarodowe kontakty :lol:

 

Rafał, napisz że wysłałeś listem ekonomicznym Pocztą Polską - może w tym roku do nich dojdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maile od tej Pani dostałem z domeny pl a powyższa wiadomość dotarła z adresu bank_customercarecentre@usa.com

PS Hm... przesyłkę niby mam wysłać do Nigerii mam dokładny adres

Kurde, jeśli Ty to wszystko piszesz na poważnie to nie wiem, jak naiwny musisz być, że to w wierzysz.

 

P.s. koszt domeny .pl jest tak marny przy ich zyskach z oszustw, że głowa mała. Wiesz, tak Cię tylko uświadamiam. :P

 

P.s.2. - ja bym się spalił ze wstydu po takim temacie. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurde, jeśli Ty to wszystko piszesz na poważnie to nie wiem, jak naiwny musisz być, że to w wierzysz.

 

P.s. koszt domeny .pl jest tak marny przy ich zyskach z oszustw, że głowa mała. Wiesz, tak Cię tylko uświadamiam. :P

 

P.s.2. - ja bym się spalił ze wstydu po takim temacie. :ph34r:

 

Napisałem posta ponieważ chciałem się upewnić czy to nie jest żaden przekręt ponieważ o takim przypadku na Allegro nie słyszałem,również chciałem znać wasze opinie w tym temacie .Post tez przyda się komuś innemu jeśli będzie miał taką sytuacje jak ja.

 

EDIT : może ty miałeś taki przypadek ja nie - na Allegro sprzedaje rzeczy 2 razy do roku :)

Edytowano przez freecast.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną akcję ale z domeny .nl . Co prawda nie chciało mi się bawić w wysyłanie przedmiotów za granicę więc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×