Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Robert Kołcz

Przekierowanie subdomeny na katalog na serwerze

Polecane posty

Witam, mam poważny problem i nie mogę sobie z nim poradzić.

 

mam domenę w nazwa.pl - domena.pl, oraz serwer który ma IP 12.34.56.78. Do tego IP moze być też podpięty host - host.pl.

Na tym serwerze znajduje się katalog i podkatalog - 12.34.56.78/katalog/podkatalog

w jaki sposob przekierowac subdomene sub.domena.pl aby wskazywala serwer i podkatalog 12.34.56.78/katalog/podkatalog?

Da się to zrobić korzystając tylko z zaawansowanej konfiguracji DNS w panelu nazwa.pl czy trzeba zrobić coś po stronie serwera? Niestety nie jestem adminem. W panelu do dyspozyczji są rekordy CNAME, PTR, TXT, A, NS, SRV.

Potrafię bez problemu przekierować domenę i subdomenę na dane IP, niestety nie mogę już tego zrobić z podkatalogiem.

 

Będę wdzięczyn za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz skonfigurować virtual hosts na serwerze. Kierujesz subdomene tak jak domene na IP serwera (rekord A) i konfigurujesz virtual hosts w apache - stąd serwer wie, gdzie skierować daną subdomene (do którego katalogu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zainstaluj jakiś darmowy panel (wystarczy najzwyklejszy Webmin) i tam sobie wszystko wyklikasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Niestety nie jestem adminem.

- Musisz skonfigurować virtual hosts na serwerze.

Ale dzięki, że się starałeś...

 

Jak Ci sie zepsuje samochód, to wejdziesz na forum samochodowe, opiszesz problem, dostaniesz odpowiedź i napiszesz "Niestety nie jestem mechanikiem"? To po co było pisać, szkoda fatygi - jedź do mechanika... ;]

Edytowano przez phoenx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×