Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Moreno

Delegacja doemny na serwer vps

Polecane posty

Witam,

 

Dotychczas podczas zakupu domeny spotkałem się tylko z podaniem adresów serwerów DNS i to było wszystko, a po jej wpisaniu pojawiała się moja strona.

 

Teraz mam serwer vps w ultimahost i chciałbym stworzyć na nim serwery nazw aby móc na niego oddelegować swoje domeny. Zainstalowałęm binda, a w konfiguracji wspomagałem się poradnikiem Bluemana - dokładnie tak jak tam wszystko opisał.

 

Chciałbym, aby moje serwery ns1 i ns2 były widoczne pod domeną którą dostałem przy rejestracji vps - jakastamnazwa.uh.net.pl. W tym celu utworzyłem nową strefę, oraz jej plik. Niestety to mi nie działa, serwer nie jest widoczny pod domeną jakastamnazwa.uh.net.pl, a co za tym idzie serwery ns1 i ns2 też nie działają. Z serwerem mogę połączyć się tylko bezpośrednio po jego IP.

 

Teraz mam pytanie, czy muszę czekać aż jakieś inne serwery DNS zarejestrują, że pod takim IP, serwer jest teraz dostępny również pod domeną jakastamnazwa.uh.net.pl i wtedy będzie wszystko działać, czy powinno to działać natychmiastowo? W poradniku nie zostało to uwzględnione.

Dodam że jak na serwerze pinguję domenę jakastamnazwa.uh.net.pl dostaję ponga, natomiast ponga nie mam na ns1 i ns2.jakastamnazwa.uh.net.pl.

 

Jeśli opisałem to w sposób niejasny, to bardzo prosiłbym uwagi, dzięki którym mógłbym dokładniej opisać mój problem, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Edytowano przez Moreno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś dalej mi to nie działa. Wiem, że czas propagacji to nawet 72 godziny, ale nie spotkałem się z sytuacją żeby trwało to dłużej niż 24 godziny. Tylko czy w tym wypadku czas propagacji jest taki sam?

 

A jeżeli chciałbym wykorzystać zakupioną domenę .pl i na niej zrobić nameservery, to jak to zrobić? Bo przecież nie mogę tej domeny oddelegować na nieistniejący serwer DNS, bo serwer będzie przecież na tej domenie? Prosiłbym o odpowiedź, bo ani w poradniku nie jest poruszona kwestia co w takim wypadku jest ustawione u rejestratora domeny, ani nie mogę znaleźć na to odpowiedzi w googlach (pewnie źle zadaję pytanie, ale nie mam z tym najmniejszego doświadczenia...).

Edytowano przez Moreno (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chudzik

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że powinieneś w panelu zarządzania domeną dodać jednocześnie ns1/ns2.jakastamnazwa.pl i IP serwera. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze następne domeny podpina się już bez podawania adresu IP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×