Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
HaPe

Sens darmowych hostingów, konta shell

Polecane posty

Witajcie,

 

Jaki wg Was jest sens, jaką ideę widzą w tym osoby prowadzące to, w prowadzeniu darmowego hostingu, darmowych kont shell?

Wg mnie jeśli działa to na dłuższą metę to jest to tylko i wyłącznie z powodów hobbystycznych, np. cba.pl obsd.eu.org

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hobbistycznie na pewno. Dla mnie to jest również pewnego rodzaju poligon doświadczalny, mogę spróbować nowych rozwiązań zanim użyję ich na prawdziwym serwerze. Userzy mają darmowe shelle, a ja darmowych testerów. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj też o tym, że wiele darmowych hostingów (jak np. cba.pl) dokleja do kodu HTML stron hostowanych na swoim serwerze reklamy Google AdSense.

Klikanie w te reklamy na stronach hostowanych (czyli np. na Twojej stronie, którą Ty starasz się rozpromować) generuje zysk dla usługodawcy.

 

Różne są praktyki, ale jedno jest pewne - hosting darmowy zawsze kryje za sobą drugie dno (ukryte zarobki usługodawcy lub drastyczne ograniczenia np. wielkości pliku przetrzymywanego na serwerze).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie z tego sprawę, lecz cba czasami wyłącza reklamy.

I jeszcze jedna kwestia, czy zarobki z reklam znacznie przewyższają miesięczny koszt utrzymania...

 

PS Przepraszam za negatywna opinie, zaraz skorygujemy...

Edytowano przez Aimer (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez pewien czas korzystałem z serwisu na cba.pl i zawsze były te reklamy z AdSense'a.

Wydaje mi się, że taki model hostingu (darmowy + wyświetlanie reklam na stronach klientów) jest niekiedy lepszy (dla usługodawcy) niż hosting płatny.

Mając płatny hosting starasz się zainteresować swoją ofertą, raz lepiej raz gorzej.

Mając darmowy hosting, klienci lgną do Ciebie sami, a Ty korzystasz z zakładanych i promowanych przez nich stron do zarabiania pieniędzy dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale panowie - Prawdę mówiąc o dużo wiecej można zarobić dając darmowy hosting z małymi parametrami + reklama Google (sporo można na tym zarobić - lecz to nie pewny zysk - wiem po sobie)

 

Zarobilem 20 EURO (chciałem 50 odczekać) i zablokowali mi konto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie wydaje żeby takie kokosy były, przecież jakieś ruchliwe strony tam nie stoją, a w google jak czegoś szukam to naprawdę rzadko trafia się żebym trafił na stronę cba. Tak więc nie wiem czy zarobi się więcej niż na płatnym hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale panowie - Prawdę mówiąc o dużo wiecej można zarobić dając darmowy hosting z małymi parametrami + reklama Google (sporo można na tym zarobić - lecz to nie pewny zysk - wiem po sobie)

 

Zarobilem 20 EURO (chciałem 50 odczekać) i zablokowali mi konto...

 

Nie koniecznie tylko Google AdSense. CBA ma np. reklamy graficzne innych - pewniejszych niż AdSense sieci reklamujących. I tym trzeba się kierować.

 

Ostatnio spotkałem się ze sprzedażą na allegro linków we wszystkich forach założonych na darmowych serwerach jednego z usługodawców. Więc wiecie, metod jest sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×