Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
jfe

Dziwna anomalia

Polecane posty

Witam, ostatnio próbowałem zalogować się na roota mysql nie dało rady, więc zmieniłem hasło i się zalogowałem,serwerw pochdodził jeden dzień potworzył przez PHP bazy i użytkowników do nich na roocie, dziś próbuje stworzyć w php nową baze i użytkownika a moim oczom ukazuje się error o złym haśle, phpmyadmin pokazuje to samo..

 

Hasło samo się zmienia, czym to może być spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nic ale w tym wypadku bez jakiejkolwiek mojej ingerencji dlatego jest to co najmniej dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Webb

Włamanie? Skrypt, który miał w sobie "doczepiony" backdoor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Włamanie? Skrypt, który miał w sobie "doczepiony" backdoor.

 

Włamanie można skreślić, bo serwis działa w fazie testów na ip które nikomu udostępnione nie było, a skrypt sam pisałem więc backdoora się nie spodziewam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat "Nie podawanie IP" ciężko nazwać "zabezpieczeniem". Możliwości jest wiele - od dziurawego skryptu, po samo mysqld. No ale - używasz konta root na mysql do skryptu w PHP? Backdoora może się i nie spodziewasz. Ale jakaś dziura mogła Ci umknąć. Albo jakiś inny skrypt - phpMyAdmin? A skanerów, które tego szukają jest mnóstwo.

 

Hasła na roota MySQL same się nie zmieniają ;-)

"Nie podawanie IP" jako zabezpieczenie?, a kto to napisał ?:) napisałem, że nikt na stronę nie wejdzie podczas testów bo nie zna IP serwera.

Konto root w mysql to nie jest, ale ma podobne możliwości, bo są potrzebne przy tworzeniu użytkownikom bazy i usera przypisanego do niej :) + generowanie tabel.

 

ku Pana zdziwieniu okazało się, że samo się zmienia :) w cPanelu WHM defaultem był root bez hasła i na taki zmieniał automatycznie, po ustawieniu wszystko wróciło do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×