Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sokola

Czy warto jeszcze ?

Polecane posty

Opisze o co mi chodzi, proszę po mnie nie jechać za bardzo :)

 

 

Czy warto myśleć o założeniu firmy sprzedającej konta www, vps, dedyki, serwery gier i serwery radiowe?

 

Wiem że trzeba sie liczyć ze sporymi wydatkami i dokładaniem, dysponuje kwotą około 12 tys zł i jakieś 3 tys zł miesięcznie jestem w stanie inwestować. Trzeba by napisać skrypty , itppp ;/

 

Działalność była by założona na krusie, mniejsze koszta niż zus dużo :) bo około 100 zł miesięcznie. Do tego wynajęcie admina do ogarniania wszystkiego.

 

 

Czy to ma sens przy tak wielkiej konkurencji ? Czytam forum, jedni radzą tak inni inaczej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedni nadal będą radzić tak, inni inaczej. Rynek standardowych usług jest nasycony, musiałbyś się wykazać wyjątkową cierpliwością i zaoferować klientom coś nowego, żeby się wybić. Jeśli stać Cię na to, żeby w razie czego odpuścić po kilku/kilkunastu miesiącach, spisać straty i zapomnieć, to spokojnie możesz ryzykować. Jeśli liczysz na to, że szybko odrobisz włożoną kasę i zarobisz krocie - to zapomnij, zajmij się czymś innym.

Poza tym jeśli sam nie posiadasz wiedzy technicznej choćby w stopniu średnio zaawansowanym, to licz się z gigantycznymi kosztami zatrudniania administratora bądź wynajmowania takowego w tzw. outsourcing-u. Jeśli takową wiedzę posiadasz, to odejdzie Ci część kosztów - zawsze zamiast płacić adminowi możesz przynajmniej podstawowe rzeczy zrobić sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz własnej serwerowni, to raczej nie warto.

3k miesięcznie to bardzo mało - starczy raptem na administratora i jakiś dedyk. A gdzie support, koszt księgowości, itp, itd?

 

No i raczej czas podstawowego rozkręcania firmy jest bardzo duży, a konkurencja nie śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

A na KURSie można w ogóle pozarolniczą działalność prowadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jak masz pomysł na dobrą ofertę i nie chcesz prowadzić interesu w sposób budżetowy czyli ,,zrób mi wypas stronę a ja ci dam doładowanie do Orange za 5 PLN" to masz szansę się w to pchać i warto działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no jeśli już to chciałbym zrobić na pierwszy strzał hosting www. Potem z upływem czasu hosting serwerów radiowych kolejno hosting gier.

 

Co do www to myślę nad WHMCSz jakąś ładna grafiką + jakies dodatkowe modyfikacje :) Potem system CMS do zintegrowania z resztą.

 

Mam pewne doswiadczenie ze sprzedawaniem usług internetowych, prowadzę kilka sporo dochodowych stron www. Ale chce wejść w pełni legalny sposób na życie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne doswiadczenie ze sprzedawaniem usług internetowych, prowadzę kilka sporo dochodowych stron www. Ale chce wejść w pełni legalny sposób na życie :)

 

Jesli po to CI firma hostingowa, to juz lepiej otworz solarium ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Najpierw musisz mieć grupę klientów jeżeli nie masz dużych funduszy. Najlepiej jak byś zorganizował sobei jakąś ankietę kto gdzie hostuje stronę później zaoferował im u siebie coś tańszego i kupił resellera. Z czasem go rozbudowywał aż do przejścia na VPS+DA a później dedyk+DA/Cpanel+WHMCS

 

Ja innego sensownego i TANIEGO rozwiązania nie widzę... W przeciwnym razie będziesz musiał liczyć się z inwestycją kilkunastu tysięcy na pierwsze kilka miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Polsce panuje mit, że firma hostingowa to szybki i łatwy zarobek. Takie mniemanie panuje szczególnie wśród młodych ludzi.

Nic bardziej mylnego, łatwo można popaść w długi i stracić wszystkie włosy na helpdesku ;).

Jeśli nie ma się dodatkowego źródła dochodu, lepiej zabrać się za zbieranie truskawek i więcej się zarobi.

 

Nowa firma hostingowa to niby nowa oferta, niższe ceny itp. Jednak mało osób wie jakie są to koszty i jak długo trzeba czekać na jakiś zysk.

Sprawdźmy najtańszym kosztem, ile by to wyniosło:

  1. Serwer reseller 30 złotych/m-c
  2. Panel Directadmin 220 zł jednorazowo, ale uwaga jest to licencja Internal
  3. Panel WHMCS około 70 złotych miesięcznie
  4. Opłaty ZUS pierwsze 3 lata (o ile się nie mylę) to miesięczny koszt 300 złotych

Nie licząc kosztów przygotowanie strony, oferty, administracji lub jakieś pomocy informatycznej, miesięcznie zamykamy się w kwocie 400 złotych.

 

Teraz zysk:

 

Powiedzmy że w pierwszym roku mamy 50 klientów, przy najniższej kwocie wpłat np. 50 zł rocznie. Daje to nam jakieś 2500 złotych rocznych wpływów. Odejmujemy koszty wypisane powyżej, za rok jest to 4800 złotych. Czyli rocznie zarobiliśmy -2300 złotych długu.

 

Tak więc czy warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłaty ZUS pierwsze 3 lata (o ile się nie mylę) to miesięczny koszt 300 złotych

Nie licząc kosztów przygotowanie strony, oferty, administracji lub jakieś pomocy informatycznej, miesięcznie zamykamy się w kwocie 400 złotych.

Dwa lata. Mi się powoli kończy. Buu.

Edytowano przez DawPi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może młodzi myślą że to zarobek gdyż nie wiedzą ile tak naprawdę sam koszt utrzymania firmy kosztuje? Postawi taki małolat krzaka i ma gdzieś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata. Mi się powoli kończy. Buu.

 

Nie wiem jak teraz, ale przedtem wystarczyło zmienić nazwe firmy - i dalej 2 lata niższy zus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

@Marek607, niestety niższy zus obowiązuje tylko jednorazowo na jedną osobę. Ale jeśli druga osoba "przejmie" biznes, to nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem dzieciakiem co na wakacje chce otwierać Firmę i liczyć na mega zyski. Mam 28 lat i pewne doświadczenie. I pisałem, już że nie będę płacił zusu tylko krus.

 

Dział hostingu byłby dodatkiem do reszty prowadzonej działalności w internecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zaryzykować, to wolna wola. Póki sam się nie sparzysz, to nie będziesz wiedział, jak to jest mieć własną firmę hostingową. Pomimo licznych opinii przeciw, jak i za, to wyłacznie Ty sam musisz zdecydować, czy warto. Jeśli będziesz sugerował się w zbyt dużej mierze opiniami innych, to później będziesz miał np. pretensje do tych, którzy sugerowali ci spróbować, Ty tak zrobisz i jak interes nie wypali, to będziesz myślał o nich ze złością, że to oni Ciebie do tego nakłonili.

Moja rada jest taka - przeanalizuj wszystkie sugestie i podejmij sam najbardzie korzystną dla Ciebie decyzję.

Ja ze swej strony życzę Ci powodzenia, bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jeśli nie wiesz czy warto, to się za to nie zabieraj. Rynek jest pełny średnich firm, które nic sobą nie reprezentują... na co to.

W innym przypadku, to pytanie by tutaj nawet nie padło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×