Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Damian...

Firma gdy nie jest sie pelnoletnim?

Polecane posty

Aimer, to dotyczy też hostingów kont reseller, tak? To znaczy że zakładając konto, automatycznie podpisujesz z nimi umowę i z przychodu, który otrzymasz, oni biorą prowizję?

 

@MZone Group

Może źle to ująłem - chodziło mi o coś w rodzaju tego, że ta pełnoletnia osoba staje się jako takim właścicielem firmy, lecz to ta niepełnoletnia zajmuje się stroną hostingu, tamtą tylko wtajemnicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Apeluję ponownie o zajęcie się roznoszeniem ulotek. Albo lepiej: przejrzeć podręczniki i zeszyty, dla odświeżenia wiedzy przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

 

A ten ma w dupie, a tamten nie, a jak to, a czy można, a w UE, a w Anglii, a w drużynie... booooszzzzzzzz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może źle to ująłem - chodziło mi o coś w rodzaju tego, że ta pełnoletnia osoba staje się jako takim właścicielem firmy, lecz to ta niepełnoletnia zajmuje się stroną hostingu, tamtą tylko wtajemnicza.

 

Ja mieszkam w UK ponad 7 lat i nie słyszałem, aby niepełnoletni mógł zarządzać jakąkolwiek firmą, nawet na kogoś.

W "najtańszej" wersji działalności gospodarczej w UK właściciel bierze odpowiedzialność całym swoim majątkiem, więc kto da Ci pełnomocnictwo dla niepełnoletniego.

 

Tu niepełnoletni nie musi mieć działalności, bo chłopaki roznoszą ulotki czy gazety, dochód do około 7000 funtów rocznie jest nieopodatkowany i nie potrzeba działalności w tym przypadku. Jednak firma hostingowa to inna sprawa, tu już działa pełne prawo także polityka osobowa podobnie jak polskie GIODO, więc nie jest to takie łatwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Widziałem dzisiaj fajny artykuł odnośnie zakładania firmy w chyba komputer świat (strona 48) jak byłem w sklepie to przejrzałem :)

 

 

Temat odnośnie zakładania firmy przez internet (oczywiście nie we wszystkich punktach bo do urzędu po potwierdzenia trzeba iść). Ale warto żebyś przeczytał sobie mniej więcej to za parę lat sobie otworzysz DG :) (a nóż widelec rząd uprości tę czynność) :D

 

Ja od pół roku zastanawiam się nad założeniem ale jak czytam ile jeżdzenia i ile załatwiania (no i opłat dla złodziei) to odwlekam to :) Ale w końcu trzeba będzie się z tym zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

W *polscie* to nawet pełnoletniemu ciężko firmę założyć ;)

 

Post stary, ale i tak odpowiem. Generalnie - bzdura :) Założenie firmy w Polsce trwa... pół godziny. Jeśli rejestrujesz się jako czynny płatnik VAT, to dodatkowe kilka minut w US. Bajki o tym jak to trudno w Polsce firmę założyć to rozpowiadają chyba osoby które nigdy tego nie próbowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja od pół roku zastanawiam się nad założeniem ale jak czytam ile jeżdzenia i ile załatwiania (no i opłat dla złodziei) to odwlekam to :) Ale w końcu trzeba będzie się z tym zmierzyć.

Kwalifikujesz się na AIP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz no po co mi AIP jak mogę mieć na własne nazwisko DG :) Ale najpierw dokończę szkołę a później spróbuję poszukać fajnej pracy a jak nic ciekawego nie będzie to własne DG...

 

Za 6 dni będę miał rocznice na WHT :D (zarejestrowany 3 lata temu)

 

Wiesz chciałbym założyć coś własnego i niekoniecznie hosting, ale w dziedzinie informatycznym lecz ze względu na szkołę i ciągle zdobywane "kwalifikacje" i umiejętności dzięki technikum odwlekam to :)

 

 

Urzedy jakoś mnie odstraszają - a raczej baby tam siedzące... Kiedyś i tak trzeba się z nimi zmierzyć!

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy dowodzie osobistym już się zmierzyłeś, zamknęli Ci przed nosem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Fakt :) Pierwsze wkurzenie przez urzędników :D Drugie miałem jak bratu do samochodu coś załatwiałem (z Sulejówka do Mińska maz. musiałem jechać) :) 3 dni pod rząd jeździłem bo ciągle babce czegoś brakowało :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rejestracja firmy to teraz nie problem - zawsze chętnie urzędasy zaproszą do grona, które potem będą nękać i doić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

Otwarcie firmy to i nie problem, gorzej z uzyskaniem koncesji :) Tzn z wypełnianiem ichnich śmiesznych druków (na szczęście miałem do czynienia tylko z UKE :) ) ale miałem styczność też z otwieraniem gastronomii, też ciekawe przeżycia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A jak jest teraz z opłatami? Doją więcej czy zmniejszyli ilość pijawkowych urzędów pobierających pieniążki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedyna opłata jest przy rejestracji jako płatnik VAT. Cała reszta jest bezpłatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A później jak jest z utrzymaniem firmy jednoosobowej? Jaka jest składka ZUS (o ile wogóle trzeba tym złodziejom płacić :D) i kto jeszcze może się przyczepić do mojego portfela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho
Jedyna opłata jest przy rejestracji jako płatnik VAT. Cała reszta jest bezpłatna.

 

Nie kojarzę żebym płacił coś. Z tego co kojarzę, to składałem wniosek VAT-R i tyle.

 

 

 

 

Przez pierwsze dwa lata coś koło 370zł miesięcznie za ZUS. Do tego PD i VAT.

 

 

+ Dobra księgowa, ~100zł/miesiąc :)

 

 

Edytowano przez dmho (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę żebym płacił coś. Z tego co kojarzę, to składałem wniosek VAT-R i tyle.

Hym, ja płaciłem coś koło 150-180zł (nie pamiętam dokładnie).

 

+ Dobra księgowa, ~100zł/miesiąc :)

Ewentualnie e-księgowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Karta podatkowa ma bardzo zawężone grono branży. Nie idź na ryczałt, weź VAT. Odliczysz sobie zakupy o wartość VATu, będzie to dodatkowy atut dla Twoich klientów, którzy mają firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że zakładając działalność w UE możesz prowadzić sprzedaż gdzie tylko chcesz, tak zresztą jest nie tylko w UE ale na całym świecie. Problem polega na tym, że jeżeli prowadzisz nawet działalność elektroniczną z firmą zarejestrowaną w UK i wykonujesz ją w Polsce (posiadasz biuro, pracujesz w domu...) musisz mieć Polski NIP i Regon a co za tym idzie musisz mieć zarejestrowany oddział w Polsce i płacić Polskie podatki, nie musisz płacić ZUSu ale musisz płacić VAT, jeżeli wykonujesz pracę w ten sposób i rozliczasz się z podatków w UK to łamiesz Polskie prawo.

 

(...)

 

Gdyby było tak jak piszesz to każda Polska firma prowadząca sprzedaż w internecie była by zarejestrowana w UK i miała wszystko w dupie.

 

Jutro prześlę linki do ustaw, które potwierdzają to co piszę.

 

Biuro możesz mieć "wirtualne", jest pełno firm prowadzących takie usługi (przekierowanie poczty, telefonów, sekretarka fizyczna, albo przez telefon itd. co tylko chcesz.). Sprzedając usługi elektroniczne np. hosting, możesz sobie siedzieć nawet w Tajlandii i Polska nie ma nic do tego. Firmę masz w UK.

Natomiast jeśli sprzedaż wysyłkową np. na Allegro, to jeśli wszystko jest wysyłane z UK, również Polska nie ma nic do tego.

 

Mówię tylko na przykładzie małej firmy - kilka osób - gdzie adminów wynajmujesz np. w Polsce albo w Indiach czy gdziekolwiek indziej.

 

Co do tego, że każdy by tak robił - pewnie nie robi ze względu na powtarzane mity, że to nielegalne albo po prostu brak znajomości języka, chęci no i jak ktoś ma już biuro w Polsce to musiałby zamknąć itd.

Ostatecznie i tak pewnie ktoś by się musiał przeprowadzić do UK, ze względu na chociażby lepszą jakość życia ;)

 

Jeszcze dodam, że posiadając firmę w UK w ogóle nie musisz odwiedzać żadnych urzędów. Wszystko załatwia się przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie wiem jak to dokładnie wygląda w UK, tutaj MZone by mógł dużo napisać jak wygląda to "od wewnątrz". Na pewno w UK wygląda to lepiej niż w PL. Tam jest wszystko ucywilizowane. Nie to co u nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×