Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
oski225

Poszukiwany VPS/Tani serwer dedykowany pod download

Polecane posty

Witam,

tak jak w temacie, szukam jakiegoś porządnego serwera VPS/Dedykowanego do serwisu z downloadem.

Na serwerze będą tylko legalne pliki.

 

Wymagania:

Co do procesora nei mam ustalonych wymagań, nie jest za bardzo potrzebny.

20GB dysk twardy(z możliwością rozbudowy)

512 mb ramu

 

I przede wszystkim dobre łącze. Na początek 50mbps by wystarczyło, ale chciałbym mieć możliwość rozbudowy. Też chętnie rozpatrzę propozycję łącz 100mbps z limitem transferu(na początek minimum 6tb / miesiąc).

 

Serwer koniecznie musi znajdować się w USA.

 

Cena: trudno mi w tym momencie określić, ok. 200zł

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tanie dedyki:

https://interserver.net/custom-managed-dedicated-servers.html

https://www.burst.net/servers.shtml

 

Jedna uwaga - za taką kasę łącze 50 lub 100 Mbps z takim limitem transferu będzie ciężko dostać. Nawet najtańsze budżetówki limitują do 1-2 TB lub dają nielimitowane 10 Mbps w takim przedziale cenowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za oferty.

 

Chciałbym przede wszystkim mieć pewność, że na serwerze będzie utrzymywała się dobra jakość łącza.

 

Na początek mogłoby być nawet 2tb/ miesięcznie, ale żeby była możliwość wykupienia dodatkowego transferu.

 

Sprawdzaliście może jakość łącza na podanych przez was serwerach?

Oferty przedstawiają się ciekawie, ale nie wiadomo jak to wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DME i Burst raczej Cie nie zawiodą, są to co prawda raczej budżetowe rozwiązania, ale takich przecież szukasz, o czym świadczy kwota, jaką chcesz na serwer przeznaczyć. Same serwery to nie demony prędkości, ale łącza dają radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sam początek szukam oczywiście budżetówki, wiadomo, że za jakość trzeba płacić. Może z czasem przerzucę się na coś mocniejszego.

 

Spróbuję DME, znajomy miał serwer z Burst'a i raczej nie był zadowolony.

 

Dziękuje serdecznie za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam serwer w DME i działa nieźle więc bierz i się nie zastanawiaj nawet. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Spróbuję DME, znajomy miał serwer z Burst'a i raczej nie był zadowolony.

 

Dziękuje serdecznie za pomoc :)

 

DME to jest reseller Burst.net, tak więc jedyną rożnicą będzie dodatkowe ogniwo w kontaktach z supportem ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie kupiłem na początek VPS'a w DME, i muszę powiedzieć, że nawet przewyższył moje oczekiwania.

 

Jeśli połączenie utrzyma dotychczasową jakość, to na pewno zostanę z nimi na dłużej.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc :)

Edytowano przez oski225 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc w tym momencie mogę odwołać to, co powiedziałem kilka dni temu.

 

Naszły mnie problemy z I/O - od wczoraj są na poziomie 10mb/s, napisałem pierwszy ticket do supportu.

Odpisali mi, że mam sprawdzić teraz. Patrzę, prędkość podniosła się - wynosi 12mb/s. Znowu napisałem do supportu. Odpisali mi, że to jest normalne na serwerach VPS(na DirectSpace.net I/O wynosi ponad 100mb/s).

 

Pogodziłem się z tym, jednakże po kilku godzinach prędkość internetu spadła do ok. 1mbps, i trzyma do teraz. Tego niestety nie mogę już strawić.

 

 

Rozejrzałem się po innych lokalizacjach, teraz interesuje mnie również lokalizacja w Holandii.

 

Co myślicie o serwerach z RapidSpeeds.com ? Miał ktoś z nimi do czynienia?

Możecie polecić coś jeszcze?

 

Budżet w razie potrzeby podniosę, jednakże nie chciałbym, aby był większy niż 400-500zł/ miesiąc.

 

Pozdrawiam, Oskar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc w tym momencie mogę odwołać to, co powiedziałem kilka dni temu.

 

Naszły mnie problemy z I/O - od wczoraj są na poziomie 10mb/s, napisałem pierwszy ticket do supportu.

Odpisali mi, że mam sprawdzić teraz. Patrzę, prędkość podniosła się - wynosi 12mb/s. Znowu napisałem do supportu. Odpisali mi, że to jest normalne na serwerach VPS(na DirectSpace.net I/O wynosi ponad 100mb/s).

 

Pogodziłem się z tym, jednakże po kilku godzinach prędkość internetu spadła do ok. 1mbps, i trzyma do teraz. Tego niestety nie mogę już strawić.

 

 

Rozejrzałem się po innych lokalizacjach, teraz interesuje mnie również lokalizacja w Holandii.

 

Co myślicie o serwerach z RapidSpeeds.com ? Miał ktoś z nimi do czynienia?

Możecie polecić coś jeszcze?

 

Budżet w razie potrzeby podniosę, jednakże nie chciałbym, aby był większy niż 400-500zł/ miesiąc.

 

Pozdrawiam, Oskar.

Budżet miałeś 200 zł/mc a kupiłeś serwer serwer za 30 zł hehe :D

 

A te techniki co u ciebie to spotkałem się tylko z 100 Mb/s unmetered, za dużo zjadłem dostałem limita na 10 Mb/s, dalej jadłem za dużo to mi ucieli do 4 Mb/s i support oczywiscie "nie limitujemy użytkowników", a miałem skrypt co sprawdzał co godzine transfer i przez 24 godziny był rowny transfer 500 KB/s więc musiałem dostać limit.

Taka polityka budżetówek z unmetered 100 Mb/s

 

Jak taki budżet to pomyśl nad KIMSUFI lub OVH, tam masz od 5 TB wzwyż.

lub np. SERVERBOOST.COM lub LEASEWEB.com ? (obydwie serwerownie w NL)

Edytowano przez headShot1 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×