Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość trw

Konto email

Polecane posty

Gość trw

Witam,

 

Szukam oferty na płatne konto email - a raczej hosting email. Interesuje mnie możliwość dodawania własnych domen i tworzenie w ich nazwach osobnych kont, aliasów. Sposób dodawania domen najlepiej poprzez wydelegowanie rekordów MX utrzymywanych na zewnętrznych serwerach DNS.

 

Preferowane rozwiązania dedykowane, nie hosting wirtualny! Lokalizacja dowolna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trw

Budżet do 100 zł rocznie. Parametry konta nie muszą być wygórowane - do 2 GB łącznej przestrzeni, podpięcie kilku domen (5, może do 10) i w każdej z nich stworzenie jednego czy dwóch kont email. Taka kwota jest raczej maksymalną - bo za tyle można znaleźć naprawdę stabilny hosting współdzielony.

 

Jak na razie znalazłem oferty:

 

Home.pl - Personal email za 50 zł (ale domeny muszą być oddelegowane an serwery DNS home.pl i nie ma możliwości tworzenia w nich osobych kont - funkcjonują jako Catch-all)

 

1and1.pl - 1&1 Poczta za 46,80 zł (nie dostałem jeszcze odpowiedzi odnośnie funkcjonalności)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 100 złotych rocznie nie dostaniesz hostingu dedykowanego, a Ty chciałeś:

Preferowane rozwiązania dedykowane, nie hosting wirtualny! Lokalizacja dowolna.

Za tą cenę dostaniesz zwykłe konto email/www, na serwerze współdzielonym.

 

Home.pl - Personal email za 50 zł (ale domeny muszą być oddelegowane an serwery DNS home.pl i nie ma możliwości tworzenia w nich osobych kont - funkcjonują jako Catch-all)

Przeczytaj dokładnie regulamin.

 

 

Sprawdź naszą ofertę, pakiet MZ ONE na cPanel. Masz tam wszystkie dostępne opcje które napisałeś:

 

http://mzone-net.eu/....php?d=kontawww

 

Koszt w promocji tylko 54 złote na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Stanowczo za mały budżet. Home.pl sobie daruj, bo tam jest słaba funkcjonalność, jak sam zauważyłeś.

Od 1and1 odpowiedź dostaniesz może za kilka dni, w ogóle ta firma jest bardzo średnim wyborem do czegokolwiek.

O dziwo, najlepiej wybierz jakieś normalne konto hostingowe, z WWW nie musisz korzystać, a możesz sobie zrobić nawet swoją stronę logowania, czy cuś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budżet do 100 zł rocznie. Parametry konta nie muszą być wygórowane - do 2 GB łącznej przestrzeni, podpięcie kilku domen (5, może do 10) i w każdej z nich stworzenie jednego czy dwóch kont email. Taka kwota jest raczej maksymalną - bo za tyle można znaleźć naprawdę stabilny hosting współdzielony.

 

Ale czego dokładnie potrzebujesz i czemu hosting współdzielony ci nie pasuje? Na kilka domen i po dwa emaile w każdej z nich nikt ci nie da osobnej maszyny czy VPS-a w dodatku za 100 złotych rocznie. Załóż sobie normalne konto (np najtańszy pakiet w turox.pl: http://turox.pl/nowekonto-1.php i masz wszystko to co wypisałeś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trw

Dziękuję za Wasze odpowiedzi.

Pisząc rozwiązanie dedykowane wyraziłem się mało precyzynie - nie miałem na myśli maszyny przeznaczonej wyłącznie dla mnie. Myślałem o usłudze, której zakres będzie dokładnie taki jak wspominałem - czyli tylko hosting email. "Normalne" konto hostingu współdzielonego rzeczywiście spełniłoby takie wymagania (funkcje www byłyby poprostu nieużywane), można nawet na popularne panele (np. Direct Admin) nałożyć skin wyświetlający tylko elementy dotyczące poczty. Ale... ale osoba początkujaca jak zobaczy taki panel przestraszy się liczby funkcji.

Pantheon wspomniał o IQ. Ich usługa E-MAIL jest właśnie tym czego szukam. Za wszelkie dodatkowe rekomendacje będę Wam naprawdę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cPanel ma funkcję wyboru skórki - w tym x3mail (lub jakoś podobnie, nie pamiętam dokładnie). W tej skórce wyeliminowane zostały wszelkie ikonki odpowiadające za funkcje inne, niż poczta elektroniczna. Moim zdaniem byłoby to dla Ciebie idealne rozwiązanie - hosting współdzielony z cPanel (np. w MZone) i ustawiona skórka mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×