Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Doom

Kilka pytań o domenę od Laika

Polecane posty

Witam.

 

Mam nadzieję że piszę w dobrym dziale. Chciałem zadać kilka pytać odnośnie domen i hostingu. Stworzyłem sobie stronę i zastanawiam się czy warto płacić za hosting i jeśli już tak to gdzie i za ile do tego na pewno domena .pl Chodzi o to że strona jest czysto informacyjna, bez sklepu, zdjęć etc. może jedna ankieta/formularz. Kiedyś pamiętam że np. na WP można było skorzystać z miejsca na ich serwerach które dostawało się chyba do konta e-mail... Strona w sumie (z racji braku foto, prostego layoutu i zastosowania css) waży 700KB :P więc wykupowanie serwera nawet 100MB niema za bardzo sensu. Chociaż do nich dorzucają konta e-mail a to by się przydało(e-mail w domenie)... Znalazłem też coś takiego jak dysk on-line. Da się tam wrzucić stronę i jakoś w miarę prosto podpiąć pod domenę ? Dają go za free tak jak domenę na az.pl nawet jak to tylko na rok to i tak starczy. Jest tam też limit transferu 1GB ale może starczy w końcu to mała/prosta strona. Co będzie najlepsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie nabierz się na domeny .pl "rok za darmo" - najczęściej jest tak, że taką domenę musisz przedłużyć na następny rok i to za ok. np. 120zł, gdzie w OVH przedłużenie kosztuje bodajże 48zł brutto, a rejestracja 12zł.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość finlandia

Ja bym proponował skorzystać z rozwiązania typu domena od * Firma nie uzyskała akceptacji WHT * a hosting z freecast.pl (oferta sms). Pierwszy pakiet będzie wystarczający a nie ma takich ograniczeń jak na OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mu ten pakiet z ovh. Natomiast "Firma która nie uzyskała akceptacji WHT" to głowanet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×