Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość mFilmy.com

Pierwszy serwer pocztowy

Polecane posty

Gość Webb

Witam, mam problem, pierwszy raz udalo mi sie skonfigurowac serwer poczty zeby jako tako dziala i wkoncu squirrielmail!

To juz sukces nawet, ale mam problem, mianowicie moge wysylac w localhoscie maile, ale np. z o2.pl do siebie nie moge bo pokazuje MAILERY DELIVERY ... cos tam, pisze w srodku ze

nie ma tkaiej skrzynki, no to dodalem rekord MX1 pk3.pl na 192.166.218.39 na serwerze dns w ovh, i jak juz wyslalem to tego emaila mi nie przyszlo, ale takze nie dostalem emaila na poczte.Czy moglibyscie mi powiedzie jak to dobrze wszystko skonfigurowac by dzialalo? Obecnie w ovh mam takie dnsy: dns19.ovh.net oraz drugi ns19.ovh.net, w strefa dns mam A domeny pk3.pl na 192.166.218.39, oraz pk3.pl na www.pk3.pl, mx1 dla domeny poczta.pk3.pl na 192.166.218.39.Co musze zrobic zeby to dzialo?

Odczekac chwile zanim te mx1 sie zaaktualizuje i bdize dzialac wszystko? Na serwerze vps w ultimahost.pl dalem virtualhost na pk3.pl.

 

 

 

 

 

 

 

a jednak dostjae wiadomosci ale na skrzynke OVH, tam gdzie mialem ja utworzyc jak pisali w panelu, co zrobic?

zeby dostawac na postfixa na vps

Edytowano przez Webb (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jest napisane, a nie "pisze"...

2. Co to jest to "pk3.pl na www.pk3.pl"? Prawidłowo powinieneś mieć www jako CNAME, czyli: "www.pk3.pl CNAME pk3.pl".

3. Masz ustawionego hosta "poczta.pk3.pl"? W zasadzie nie wiem po co kombinujesz, wystarczyło MX-a na domenę ustawić. Dodatkowo przydaje się ustawić revDNS, o to musisz jednak poprosić support u dostawcy VPSa (jak rozumiem jest to Ultimahost, a u nich nie można samemu zmienić revDNS).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Webb

Pole Typ Adres docelowy

 

 

.pk3.pl NS ns19.ovh.net

 

 

 

.pk3.pl NS dns19.ovh.net

 

 

 

poczta.pk3.pl MX 1 pk3.pl

 

.pk3.pl A 192.166.218.39

 

 

www.pk3.pl CNAME pk3.pl

 

ls-rp.pk3.pl A 192.166.218.39 edit.gifdelete.gif

 

poczta.pk3.pl A 192.166.218.39

 

_jabber._tcp.pk3.pl CNAME _jabber._tcp.start.ovh.net

 

_sip._udp.pk3.pl CNAME _sip._udp.start.ovh.net

 

_xmpp-client._tcp.pk3.pl CNAME _xmpp-client._tcp.start.ovh.net

 

_xmpp-server._tcp.pk3.pl CNAME _xmpp-server._tcp.start.ovh.net

 

audio.pk3.pl CNAME audio.ovh.net

 

ftp2.pk3.pl CNAME anonymous.ftp.ovh.net

imp.pk3.pl CNAME imp.ovh.net

 

mail.pk3.pl CNAME ns0.ovh.net

 

ox.pk3.pl CNAME ox.ovh.net

 

pop3.pk3.pl CNAME ns0.ovh.net

 

sip.pk3.pl CNAME sip1.start.ovh.net

 

smtp.pk3.pl CNAME ns0.ovh.net

 

squirrel.pk3.pl CNAME squirrel.ovh.net

 

vpn.pk3.pl CNAME vpn.start.ovh.net

 

.pk3.pl SPF v=spf1 include:mx.ovh.com ~all

 

Takie są DNS'y, czyli teraz musze poprosic o revDNS tak?

Te niepotrzebne dns sa z tad ze pierw lezala u nich domena na gratisowym sewerze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo rDNS z tego co wiem nie wpływa na odbiór mejli przez serwer tylko na "weryfikację serwera" gdy wysyłamy z niego mejl...by takowy mejl nie został oznaczony jako spam. (oczywiście mogę się mylić...ale tak myślę)

 

jeśli MX w DNS wskazują na IP Twojego serwera to przyczyny szukałbym w logach (czyt. konfiguracji).

Edytowano przez pietrovek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Webb

Nie rozumiem panelu dns w ovh, domena admin@pk3.pl wskazuje na email w ovh, a domena w3bb@pk3.pl juz na moj serwer, admin@pk3.pl działa, w3bb nie.

 

Oto wycinek z logów:

 

Jul 7 14:33:54 pk3 postfix/smtp[20468]: 1FD942C68DC6: host mx8.go2.pl[193.17.41.48] refused to talk to me: 554 Client address rejected: No reverse DNS for 192.166.218.39

 

Czyli jakie dane am podać usługodawcy aby działo?

 

Poprosiłem o revDNS dla domeny pk3.pl

Edytowano przez Webb (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coż...myślałem że masz jakikolwiek rDNS ustawiony ale z tego co widzę to nie...więc poczekaj na reakcję admina niech ustawi Ci rDNS i spróbuj ponownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię być tym, który mówi "a nie mówiłem", ale "Jul 7 14:33:54 pk3 postfix/smtp[20468]: 1FD942C68DC6: host mx8.go2.pl[193.17.41.48] refused to talk to me: 554 Client address rejected: No reverse DNS for 192.166.218.39" wyraźnie mówi o tym, że serwer pocztowy o2 nie lubi jak drugi serwer z którym ma się dogadać nie posiada revDNS. Lepszej podpowiedzi nikt Ci nie da.

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Webb

No to sam już wyczytałem z logów i poprosiłem o revDNS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Jest napisane, a nie "pisze"...

3. Masz ustawionego hosta "poczta.pk3.pl"? W zasadzie nie wiem po co kombinujesz, wystarczyło MX-a na domenę ustawić. Dodatkowo przydaje się ustawić revDNS, o to musisz jednak poprosić support u dostawcy VPSa (jak rozumiem jest to Ultimahost, a u nich nie można samemu zmienić revDNS).

 

 

 

ad1. Dwie sprawy:

Po pierwsze w tym kontekście jest poprawnie. Ponieważ to serwer o2.pl pisze/wypisuje komunikat.

Druga rzecz to z SJP:

Δ pot. Gazety, tygodniki piszą «jest napisane w gazetach, w tygodnikach itp.»

Potoczny język jest dopuszczalny na forum.

 

ad3. Jeśli domena nie ma rekordu MX to poczta leci na adres IP wskazany przez rekord A.

Edytowano przez ahes (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matmaxalez

1. Jest napisane, a nie "pisze"...

 

Juz nie masz czego sie czepiac nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A Wy już nie macie się czego czepiać, zamiast ustosunkować się do pozostałych punktów mojej wypowiedzi, czepiliście się tylko tego dotyczącego polszczyzny.

Ale skoro chcecie, to proszę: "(...) To juz sukces nawet, ale mam problem, mianowicie moge wysylac w localhoscie maile, ale np. z o2.pl do siebie nie moge bo pokazuje MAILERY DELIVERY ... cos tam, pisze w srodku ze nie ma tkaiej skrzynki, (...)" - to fragment, do którego się przyczepiłem. Po pierwsze jest zupełnie bez ładu i składu, brak przecinka przez "że", a z kontekstu można wysnuć wszystko, jak się odpowiednio materię naciągnie, co właśnie zrobił ahes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Webb

Pisałem w nocy, późno zmęczony, proszę nie czepiaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×