Skocz do zawartości
mcbarlo

HyperVM vs SolusVM

Polecane posty

Lekko przypadkiem trafilem na strone SolusVM i chwile poczytalem. Panel wydal mi sie bardzo fajny i przejrzysty. Po screenshotach wyglada na to, ze interface jest zbliozony do Pleska, ktorego uzywam do kont www co jest kolejnym plusem.

 

Obecnie jednak mam HyperVM. Martwi mnie jednak fakt, ze daaawno nie wyszla zadna nowa wersja. Podobno costam z nim robia, ale nie wiem na ile to prawda, a sam glowny autor podno sie powiesil po jakims mega wlamie przez HyperVM. To wszystko raczej kaze mi myslec o poszukaniu alternatywy.

 

Zanim cos zaczne mieszac chcialbym poznac Wasza opinie na temat obu paneli. Jakie sa ich plusy i minusy? Jakie moga byc problemy podczas migracji z HyperVM na SolusVM?

 

Jak narazie moja lista wygladalaby tak:

 

HyperVM:

 

+ cena - jest za darmo

+ popularnosc

 

- rozwoj stojacy pod znakiem zapytania

- problemy z bezpieczenstwem

 

SolusVM

 

+ przejrzystosc interface'u

 

- cena

 

Bede wdzieczny za rozszerzenie powyzszej listy.

Edytowano przez mcbarlo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy migracji z HyperVM na SolusVM będziesz miał trochę ręcznej zabawy. Gdyż panel SolusVM przechowuje dodatkowe dane poza samymi zmiennymi VPS'a(jak np. email czy imię i nazwisko klienta).

 

Plusem SolusVM jest względnie duże tempo rozwoju. Jest to z kolei dość skomplikowany panel(podobnie jak HyperVM), gdzie jest dużo funkcji zbędnych, przez co czasami muli.

 

Prostszym, ale wg. mnie przyjaźniejszym panelem jest VDSmanager. Jego podstawową zaletą jest fakt, że nie potrzebuje żadnej dodatkowej bazy danych o parametrach VPS'ów itp. Działa w oparciu o pliki konfiguracyjne OpenVZ + sam w sobie trzyma informacje o limicie transferu i inne potrzebne mu dane. Loginem i hasłem do panelu jest IP + hasło root'a. Migracja to zwykłe vzmigrate i VPS jest widoczny w panelu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po miesiacu uzywania SolusVM moge napisac, ze jest o niebo lepszy od HyperVM. Latwiejszy w obsludze zarowno dla admina jak i klienta. No i wsparcie ze strony autorow jest genialne. W ciagu tego miesiaca byly ze 3 aktualizacje. Takze polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×