Skocz do zawartości
vc2

uzytkownicy z usa strona w polsce?

Polecane posty

Witam

Na wstępie zaznaczam, że nie mam dużego doświadczenia z hostingiem i w ogóle z www, co zresztą widać po tym, że to mój pierwszy post tutaj. W związku z tym mam pytanie odnośnie takiej sytuacji.

Ze znajomym chcemy stworzyć stronę skierowaną dla użytkowników z usa i okolic. Zastanawiam się nad hostingiem, czy zlokalizować serwery w usa czy Polsce. Wiem, że pingi będą większe gdy będzie to Polska, ale czy są jeszcze jakieś minusy. Zastanawiam się jak google później będzie traktowało tę stronę, czy lokalizacja serwera ma może jakieś odzwierciedlenie w pozycji w wynikach?

Kolejna sprawa to DNS'y. Domena jest wykupiona w nazwa.pl i oni udostępniają DNS'y dla niej. Czy to kto, a w zasadzie jego lokalizacja geograficzna ma wpływ na pingi i tak samo na wyniki w google? Może zmienić dostawce DNS'ów, jeśli tak to na kogo (oczywiście najlepiej bezpłatnego)?

Dodam że domena to .com

 

Za wszelkie wskazówki będę bardzo wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Geolokalizacja zostanie ustawiona po tym skąd linki prowadzą, dlatego na samym początku dobrze jest zdobywać lokalne linki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że serwer to będzie VPS, ze względu na wykorzystanie PERL'a i koniecznoś doinstalowania do niego kilku niezbyst standardowych bibliotek. Stąd też moje pytanie o DNS'y, bo z tego co się orientuję (ale mogę się mylić) serwerów DNS firmy hostingowe w takim wypadku nie udostępniają, tylko trzeba sobie samemu je zainstalować. Co jak na chwilę obecną wydaje mi się trochę za trudne dla mnie, dodatkowo (i tu znowu mogę się mylić) potrzebne są dwa IP w tym celu?

 

Dlatego byłbym wdzięczny za jakieś namiary na serwery DNS za oceanem.

 

Za wcześniejsze wskazówki dzięki, potwierdziły moje przypuszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz domenę albo pod NSy rejestratora, albo pod zewnętrzny serwis DNS (np. cloudflare.com), po czym przekierowujesz główny rekord A domeny na IP swojego VPSa. W ten sposób nie musisz stawiać własnych NSów, dzięki czemu oszczędzasz czas i zasoby serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×