Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
stfnl

Szybkie pytanie o błąd z logów

Polecane posty

Jeden z użytkowników mojego forum twierdzi, że nie dostaje maili z mojego serwera. Zerknięcie do logów zwraca następujący błąd:

 

Jun 30 13:26:44 static postfix/smtp[2572]: EE934B85A22: to=<va@s.lichterlos.de>, relay=mx00.netclusive.de[89.110.132.161]:25, delay=0.43, delays=0.05/0.01/0.1/0.28, dsn=5.7.1, status=bounced (host mx00.netclusive.de[89.110.132.161] said: 550 5.7.1 <va@s.lichterlos.de>: Recipient address rejected: Delivery denied due to Anti-Spam-Policy violation! Please contact your postmaster and also see: http://postmaster.netclusive.de; Please use DynDNS (in reply to RCPT TO command))

 

Czy problem leży po stronie konfiguracji mojego serwera, czy po stronie tego użytkownika?

 

---

 

A sprawa nr.2 - maile wysyłane z mojego serwera wysyłane na gmail wyświetlają się jako:

 

4knJD.jpg

 

Czy jest możliwość, żeby pozbyć się tego "wysłano przez"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie odezwę się do osoby, która zajmowała się konfiguracją, nie chcę skopać działającego configa :)

 

Rekord MX jest dodany w strefie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory wszystkie maile dochodziły z serwera na zewnątrz, i z zewnątrz na serwer. Wewnątrz domeny również. Ten adres e-mail to jedyny, dla którego problem występuje - ale problem #2 już występuje we wszystkich mailach.

 

//albo i nie - wygląda na to, że tylko maile wysłane z poziomu PHP zawierają notkę "wysłano przez".

 

Więcej podobnych errorów w logu nie było, maile już nie wróciły z błędem.

 

revDNS na oko nie jest skonfigurowany, jeśli dobrze to rozumiem - sprawdzę, czy coś się zmieni.

Edytowano przez stfnl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×