Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Winters4TW

Maszyna wirtualna jako serwer

Polecane posty

Witam.

 

W jaki sposób uczynić vm jako serwer do testów i zarządzać poprzez putty. Zainstalowałem Debiana, ssh, skonfigurowałem tak jak jest napisane na howtoforge (nie instalowałem bindów, apache itp jeszcze) i niestety nie mogę się połączyć. Używam VMWare player. W ustawieniach network adapter wybierałem wszystkie dostępne opcje (bridged, nat, host-only). Łączę się wpisując 192.168.0.100 (hostname -I tak mi pokazuje) i port 22, i nic.

Kiedyś udało mi się to zrobić, ale już zapomniałem, może ktoś mnie oświeci :).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na virtualboxie w ustawieniach karty sieciowej vm z nat zmieniasz na bridged i wybierasz swoja karte sieciową. Następnie w konsoli vw wpisujesz ifconfig eth0 i masz lokalne ip po którym możesz się łączyć przez putty.

 

Co do VMWare to nie mam pojęcia bo się nie bawiłem. Ale mam nadzieje że pomogłem.

 

Pozdrawiam

Edytowano przez cheetos (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zmieniłem na bridged i nadal nic. ssh mam.

Zainstalowałem na nowo system, jednak nie robiłem instrukcji z howtoforge, i nadal nie działa (http://howtoforge.com/perfect-server-debian-squeeze-ispconfig-2-p3). Czy należy podać to ip które pokazuje mi ifconfig eth0 (192.168.133.128), czy wpisywać tak jak w instrukcji 192.168.0.100. Dokładniej to w 6 punkcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, udało mi się rozwiązać problem.

W Połączeniach Sieciowych są dwie sieci od VMWare. U mnie nazywają się VMware Network Adapter VMnet1 oraz VMware Network Adapter VMnet8. W VMware Network Adapter VMnet1 we właściwościach włączyłem opcję VMware bridge protocol. We właściwościach mojej maszyny wirtualnej, w zakładce Network Adapter wybrałem opcję Bridged.

Następnie poznałem IP (ifconfig eth0) i voila :)

 

PS: Korzystałem z instrukcji z howtoforge.com (http://howtoforge.com/perfect-server-debian-squeeze-ispconfig-2-p3), lecz NIE WYKONAŁEM części punktu 6 dotyczącej zmiany w /etc/network/interfaces.

 

Życzę miłej zabawy :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×