Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kashana

[pytanie] Reseller a firma

Polecane posty

Witam

to mój pierwszy post więc wybacz jeśli wybralem złą kategorię :)

 

Ja z takim pytaniem: Czy jeśli kupiłbym sobie konto reseller i założył na jego bazie niewielki hosting, a co za tym idzie pobierałbym opłaty od ludzi wynajmujących u mnie miejsce to czy musze zakładac firmę [czy coś, bo się w ogóle nie znam] czy mogę to robić jako osoba prywatna?

 

Pytam bo narazie jestem zielony w tym temacie i wiem tyle co mi koledzy powiedzieli którzy też zaczynają. Jak to w ogóle wygląda i jeśli nie chce ci się pisac to gdzie znajde odpowiedź na moje pytanie?

 

z góry dzięki :)

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to mój pierwszy post więc wybacz jeśli wybralem złą kategorię :)

Ja z takim pytaniem: Czy jeśli kupiłbym sobie konto reseller i założył na jego bazie niewielki hosting, a co za tym idzie pobierałbym opłaty od ludzi wynajmujących u mnie miejsce to czy musze zakładac firmę [czy coś, bo się w ogóle nie znam] czy mogę to robić jako osoba prywatna?

Pytam bo narazie jestem zielony w tym temacie i wiem tyle co mi koledzy powiedzieli którzy też zaczynają. Jak to w ogóle wygląda i jeśli nie chce ci się pisac to gdzie znajde odpowiedź na moje pytanie?

Zapytaj w swoim Urzędzie Skarbowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle że z każdym zyskiem, musi wiązać się podatek dla US - w przeciwnym wypadku będzie to zarobek "na czarno".

 

bo się w ogóle nie znam
to może nie warto wkraczać jako dostawca hostingu bez wiedzy na te tematy ?

 

Czy jeśli kupiłbym sobie konto reseller i założył na jego bazie niewielki hosting

wybacz ale wg. mnie (i mysle ze paru innych osob na forum tez) nie warto otwierac hostingu opartego o resellera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z takim pytaniem: Czy jeśli kupiłbym sobie konto reseller i założył na jego bazie niewielki hosting, a co za tym idzie pobierałbym opłaty od ludzi wynajmujących u mnie miejsce to czy musze zakładac firmę [czy coś, bo się w ogóle nie znam] czy mogę to robić jako osoba prywatna?

W taki sposób to możesz udostępniać miejsce dla kolegów, a oni Ci za to postawią piwo (jeśli wam sprzedadzą...). Jeśli zamierzasz sprzedawać miejsce na serwerze - to jak np. wobrażasz sobie wystawienie faktury za usługę przez osobę prywatną? I generalnie - daj sobie spokój, nie łap się za coś, na czym się kompletnie nie znasz, tylko dlatego, że _wydaje_się_ łatwym zarobkiem. Stworzysz kolejną firmę-krzak, która padnie zanim na dobre ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w odpowiedzi na wszystkie posty:

 

Tak.. nie mam o tym zielonego pojęcia dlatego chyba tu troche posiedze na forum. Pytam się żeby własnie zdobyć odpowiednią wiedze na tematy związane z hostingiem. No i co najwazniejsze nie najeżdżajcie tak na mnie bo ja najpierw musze posiąść jakąś wiedze na ten temat... wiem ze jest sporo takich "firm" co w ogóle nie mają pojecia o tym co robią. Kto w ogóle móiwł że ja to za tydzień czy za miesiac założe? Ja się pytam o to pod kątem teoretycznym. Nie bede się brał za coś o czym nic nie wiem. Nie mam zamiaru się ośmieszać swoimi działaniami.

 

dzięki za odpowiedzi... jak na coś wpadne to bede pytał jeszcze... i drążył, i drążył, i drążył, i drążył, i drążył... :)

 

pozdrawiam :)

 

Wysłany Czw Sty 05, 2006 2:06 pm:

 

Czy jeśli kupiłbym sobie konto reseller i założył na jego bazie niewielki hosting

 

wybacz ale wg. mnie (i mysle ze paru innych osob na forum tez) nie warto otwierac hostingu opartego o resellera...

 

Mnie się wydaje że do nauki... do sprawdzenia jak to w ogóle wszystko wygląda warto... bo to jest niewielkimi kosztami. Każdy się na czymś uczył a że ja nie mam dobrego nauczyciela...

 

P.S.

nie najeżdżajcie tak na każdego 'nowego' który wspomni o tym że chce założyć hosting... po to chyba jest to forum aby pytać... i po to aby sie dowiadywac... a żebym nie zakładał hostingu bo zielony jestem to wiem :)

 

jeszcze raz pozdro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie najezdzamy na Ciebie :-) Wiadomo że każdy od czegoś zaczynał, jednak nie spodobał mi się pomysł że chcesz otwierać hosting przy takim stanie wiedzy - mam już wstręt do takich hostingow ktorych jest od groma... W kazdym razie powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taaak.. rozumiem.. poczytałem kilka postów na forum i zauważyłem.. ze jak narazie to ja jestem głęboko w d... :mrgreen: :)

 

no to najpierw posiedze sobie czytając lekturę forum i będę pogłębiał swoja wiedze o nurtujące mnie tematy i nieznane mi pojęcia :]

dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×