Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
dees

Rewolucja z domenami?

Polecane posty

Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów (ICANN) zgodziła się na wprowadzenie największych zmian w internecie w ostatnich latach. Chodzi o zakończenia adresów internetowych. Teraz, oprócz znanych wszystkim ".com", ".org" czy ".info" będzie można ubiegać się o rozszerzenia korporacyjne (np. ".coke", ".nike" czy ".tvn24").

 

http://www.tvn24.pl/...,wiadomosc.html

 

Wedlug mnie zrobi sie male zamieszanie z domenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A imho nic się nie zmieni. 200k $ za wniosek (a w PL do tej pory tylko jednego rejestratora było stać na wdanie 100k na akredytację). Pewnie skorzysta z tego microsoft, google i paru innych gigantów (do tego może jacyś miliarderzy z krajów arabskich). Nikogo więcej nie będzie stać na taką ekstrawagancję, która przecież niewiele da.

Edytowano przez is_wm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem średni pomysł, który na celu ma tylko i wyłącznie pozyskanie kasy. Na pewno uzbiera się dosyć duża grupa korporacji zainteresowanych zakupem własnego rozszerzenia. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skok na kasę. Poza tym kto będzie chciał używać TLD które ma >3 znaki? microsoft.microsoft? dell.dell? no kurde?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Kto będzie chciał, ten kupi. Nikt nikogo nie zmusza, rynek sam zweryfikuje to i owo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ale jak będziesz chciał sobie zrobić (lub jakaś korporacja) stronę wiadomości.tvn lub turbo.tvn pogoda.tvp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na domeny .xxx których nie chciała sama branża erotyczna. W samych USA sporo protestów było w kwestii tej domeny. Z tego co czytałem np canon wystąpi o swoją domenę.. generalnie chodzi tutaj też o kurczące się zasoby prostych domen w końcówce .com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

IMO pomysł do kitu... tzn. rozumiem o co chodzi z tym uwolnieniem (dla kasy i samej wolności biznesowej), ale jednak jakoś tak to dziwnie będzie... nawet, jesli skorzysta z tego "tylko" 1000 firm na świecie, to i tak to sprawi raczej chaos... gdzieś czytałem, że TLD ma kosztować 180parę tysięcy baksów.

Już lepiej .xxx i kilka takich sensowniejszych. Debile sami wpadli w pułapkę SEDOgówna, że kupa domen leży i gnije...

dobrze (mam nadzieję, że to utrzymają), że nie będzie można rejestrować powszechnych słów.

Hmm.. może i się okaże, że ma to sens. To trochę taki myk jak przejście z ipv4 na ipv6, takie jakby ideowe uwolnienie adresów. Na razie mnie to osobiście przeraża.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×