Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
europrezes

cPanel a Plesk

Co lepsze do zarządzania kontem na serwerze?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • cPanel
      9
    • Plesk
      4
    • funckjonalnie są takie same
      0
    • nie mogę ich porównać
      3


Polecane posty

Używam najnowszej wersji cPanel'a, lecz mam zamiar korzystać z nieznanego mi jak narazie Plesk 7.5, ponieważ tylko to oferuje usługodawca. Powiedzcie, czy Plesk 7.5 jest lepszy/gorszy od cPanela? Czym się różnią? Czy Plesk jest równie przejrzysty, co cPanel? A jak z FantasticoPL i innymi opcjami w Plesk? Czy Plesk to coś gorszego/tańszego niż cPanel?

 

Będę wdzięczny za informacje.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plesk prezentuje zupełnie inną filozofię obsługi. O ile CPanel pod względem budowy, podejścia developerów i samego interface'u przypomina Linuxa to Plesk jest taki.. Windowsowy?

 

Część Pleska dla administratora jest o wiele bardziej uboższa od tego co prezentuje WHM:

 

http://plesk75.demo.sw-soft.com:8443/login...ious_page=index

 

l/p: admin/plesk

 

Dostęp do dema klienckiego uzyskasz po wpisaniu kobinacji client/plesk.

 

Ja osobiście dostaje lekkiego kota od ekranów "loading" i cudownych efektów przejść w standardowym templejcie tego panelu.. :). Dowiedz się też jaką wersję Pleska otrzymujesz (standard/standard z limitem domen czy może powerpack, który mimo szumnej nazwy dodaje tak pospolite funkcje jak SpamAssasin czy obsługa PostgreSQL).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka. Znalazłem fajne serwery ale skutecznie mnie ten demo Pleska odstraszył!!! Jedyna ale wielka wada to oczekiwanie na załadowanie się pełnej strony, poprzedzone okienkiem "loading...". Boże, czy tego nie można wyłączyć? To stanowczo spowalnia pracę przy moim łączu osiedlowym 128 mbit, ja nie mogę sobie pozwolić na czekanie na załadowanie 100% strony, bez możliwości kliknięcia w link wcześniej. Help...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są inne skóry - niestety, także wybitnie "choinkowe":

 

screenshot-plesk75reloaded_domain_violet-495x371.gif

 

screenshot-plesk75reloaded_clients_longhorn_black-495x371.gif

 

Myślę jednak, że pewnie znalazł się już jakiś desperat, który nadał Pleskowi bardziej tekstowy i statyczny kszałt - trzeba tylko go odnaleźć :). Jeśli jednak nie chcesz cudować poszukaj po prostu jakieś oferty na CPanelu, Direct Adminie czy innym VHCSie.. Także poprzedni produkt SWSoftu pod tytułem "Confixx" mimo, że równie dyskusyjnie użyteczny jest ogólnie lżejszy ;-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ciezko porownac .. choc plesk ma swoje zalety prostote obslugi, kolorowe skiny (czarny wygrywa). Loadingi strasznie denerwuja :)

 

Ale jak dla ciebie to chyba nie wazne bo strona bedzie dzialala bedzie, maile tez dodasz. Panel ma byc uzyteczny :)

ps. sam plesk jest bardziej popularny w europie bo data center maja podpisane umowy z sw-soft, a i cpanel jets nie lubiany za swoje bugi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie, czy Plesk 7.5 jest lepszy/gorszy od cPanela?
Zalezy w czym plesk ma byc lepszy/gorszy w szybkosci dzialania, bezpiecznestwie itd.....

Choc ogolnie mysle ze Cpanel jest lepszy

 

Czy Plesk jest równie przejrzysty, co cPanel?

 

Tak Plesk jest niewatpliwie bardziej przejrzysty i ladniejszy od cpanela, i jak juz patryk wspomnial "windowsowy" przez co wielu moze wkrotce podbic serca wielu uzytkownikow :)

 

 

A jak z FantasticoPL i innymi opcjami w Plesk? Czy Plesk to coś gorszego/tańszego niż cPanel?

 

Fantastico jest tylko pod Cpanel.

Plesk jest chyba troche tanszy niz Cpanel.

 

A moze bys sie zainsteresowal DA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem za CPanelem. Wiadomo że żaden z nich nie jest panelem idealnym, jednak jak sobie porównam szybkość/konfort pracy na cpanelu, a na plesku z którego korzystałem jakiś czas, to stanowczo wygrywa (w moim mniemaniu) cpanel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Plesk jest chyba troche tanszy niz Cpanel.

 

a nie drozszy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tańszy i to sporo. Plesk na 30 domen (dawany przez większość providerów) kosztuje jednorazowo 199$. CPanel 450$ rocznie (wersja bez limitów, bo innej nie ma).

 

Niestety, Plesk jest tani głównie dzięki temu, że to co jest w standardzie w CP tu trzeba dokupić - mówie np. o supporcie z rozwiązywaniem problemów, SpamAssasinie, obsłudze PostgreSQL etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

No ale jak wykupisz te dodatki ktore cpanel ma to przestanie byc tanszy.

Sw-soft zawsze duzo chcial tak samo za virtuozo.

 

Najtanszy z paneli komerycjnych jest direct admin z smieszna wieczysta licencja w kwocie $299.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadal jest tańszy od takiej samej dożywotniej licencji CP kosztującej 1250$ ;-).

 

Zawsze mozna tez wykupic licencje w serwerowni, z ktorej uslug mamy zamiar korzystac. Standardem w USA jest cena 20 - 30 $ miesiecznie za licencje (oczywiscie nie jest ona wowczas Twoja wlasnoscia). Gorzej sprawa wyglada w Europie, choc niektorzy (np. Leaseweb) takze oferuja przystepne ceny miesieczne za cPanel.

 

Co do funkcjonalnosci - osobiscie bez problemow pracuje na serwerach z cPanelem i wiekszych klopotow z nim nie zauwazylem. Jesli pojawia sie jakas watpliwosc czy cos wyda sie dzialac nie tak jak nalezy - support z cpanel.net jest zawsze chetny do pomocy (czesto nawet bardziej niz moznaby przypuszczac, zwlaszcza po opiniach niektorych osob).

Ok. 2 miesieczna prace z Pleskiem nie wspominam najlepiej. Moze to z przyzwyczajenia do cPanelu / WHM, kto wie.

 

Tak czy inaczej - jesli mialbym porownywac funkcje dostepne w WHM z tymi, ktore dostepne sa w Plesku - dla mnie zwyciezca jest cPanel / WHM. Wygodny, przejrzysty i z dobrym supportem w razie koniecznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×