Skocz do zawartości
djpuzia

[Wirtualny] Wybór stabilnego hostingu z dobrym WebMailem

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuje kolejny raz dobrej firmy świadczącej hosting, zamiast dotychczasowego serwera Active z nazwa.pl. Serwery muszą być w Polsce, no i bardzo zależy mi na stabilności działania - dużo lepsza niż to teraz mamy w nazwa.pl.

Wcześniej mój wybór padł na iq.pl, ale niestety ich rozwiązanie z prefiksami w nazwie użytkownika dla skrzynki mailowej, jest dla mnie jakimś nieporozumieniem :( nie wyobrażam sobie zmieniać konfiguracji w prawie 100 programach klienckich (Outlook).

Poszukuje więc takiej firmy, która do konfiguracji programu pocztowego będzie używała takie parametry:

- nazwa użytkownika: adres@domena (np. a.kowalski@domena.com.pl)

- serwer POP3 i SMTP: nazwa domeny

Bardzo ważna rzecz, która jest u mnie w firmie konieczna, to możliwość ustawienia przez użytkownika przez WebMaila Autorespondera (auto-odpowiedzi) dla swojego adresu mailowego - tak jak to teraz mamy w nazwa.pl w panelu Active.Office

Zastanawiałem się nad hostingiem kei.pl oraz dhosting.pl, ale nie wiem jak tam wygląda kwestia w/w wymogów jakie musi spełnić u nas serwer, a nie chce na kolejnych hostingach robić rejestracji, żeby spojrzeć na niego tylko przez 5 minut, jak to miało miejsce z iq.pl

Zastanawiam się jeszcze nad home.pl (ich serwer Business Server PRO otrzymał wybór redakcji PC World), ale nie wiem czy oni nie idą na ilość, a nie na jakoś tak jak jest to w nazwa.pl, czyli wiąże się z kiepską stabilnością?

Przestrzeń dyskowa jaka by nam w zupełności starczyła to 40-50 GB i transfer miesięczny na poziomie około 50GB (taki mamy na tą porę)

Z góry dzięki za wszelkie porady w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsługuję pary klientów z kontem Biznes w home.pl i muszę przyznać, że działa bardzo dobrze. Nie ma problemów ze stabilnością. Poczta spełnia Twoje wymagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na przydzielone zasoby na Business Server i Business Server PRO

 

http://home.pl/serwery/specyfikacja/pb

 

w nazwie masz max_execution_time na poziomie 30 sekund i memory_limit na poziomie 64 MB

 

w webmailu znajdziesz mozliwosc ustawienia autorespondera i mozesz klienta pocztowego konfigurowac podajac smtp/pop3/imap jako nazwadomeny.pl, bo korzystam z ich uslug i tez tak mam swojego klienta pocztowego skonfigurowanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w webmailu znajdziesz mozliwosc ustawienia autorespondera i mozesz klienta pocztowego konfigurowac podajac smtp/pop3/imap jako nazwadomeny.pl, bo korzystam z ich uslug i tez tak mam swojego klienta pocztowego skonfigurowanego

Tak, ale pamiętaj - że w przypadku konfiguracji ssl / tls każdy program pocztowy pokazywać będzie błąd / ostrzeżenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A macie gdzieś screeny pokazujące, jak wygląda webmail w kei i dhosting - głównie chodzi, czy jest możliwość zakładania autorespondera z webmaila.

Niby w home.pl jest wszystko ok, ale brakuje mi (przynajmniej w dostępnej na stronie dokumentacji nie widzę), ustawienia czasu działania autorespondera, jak to jest Active.Office w nazwa.pl. Może zwracam uwagę na pierdoły, ale ciężko będzie przestawić prawie 100 użytkowników do czegoś gorszego (mniej opcji), niż jest teraz z nazwy.

Jest w ogóle jakiś dobry hosting, co ma porównywalny webmail z nazwa.pl - od strony konfiguracji konta z poziomu webmaila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę brak odpowiedzi :( czyżby nazwa.pl ma najbardziej rozbudowany WebMail? Widziałem już rozwiązanie Hitme.pl w sprawie autorespondera dla pojedynczego użytkownika i niestety jest to trochę za mało :(

Wychodzi na to, że jakość nie do końca idzie z możliwościami - przynajmniej w punkcie, na którym mi bardzo zależy.

 

Powiedzcie mi przy okazji, czym różni się hosting Active od Provider w NetArt'cie, po za ceną? Parametry bezpieczeństwa obie usługi mają identyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×