Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
qbaz

[wirtualny] hosting pod strone z obrazkami

Polecane posty

Witam,

Chciałbym prosić Was o pomoc. Potrzebuję hosting pod galerię z obrazkami. Nie są to zwykłe obrazki tylko gify. Zajmuję średnio pewnie około 3mb jeden. Aktualnie moja strona jest już w sieci, znajduje się tam około 500 gifów, które zajmują około 1.5 gb. Strona stoi miesiąc, więc jak widać tylko w maju na stronę doszło około tych 1.5gb gifów.

 

Szukam więc servera, który będzie miał solidną ilość miejsca na serverze. Nie jest to jednak najważniejsze kryterium, ponieważ w razie konieczności będę kasował po prostu stare gify lub te mało popularne. Najważniejszym czynnikiem dla mnie jest transfer miesięczny, musi on być bardzo duży. Dla przykładu podam, że jednego dnia poszło mi 10gb transferu, a z racji, że stało się to w pierwszym miesiącu działania strony zakładam, że będzie potrzeba tego transferu bardzo dużo.

 

Podsumowując, bardzo duży transfer i w miarę dużo miejsca. Dodam tylko jeszcze, że mój serwis jest oparty na systemie Joomla, więc hosting nie może sprawiać problemów z obsługą Joomli.

 

Jeżeli istnieje możliwość to interesowałyby mnie servery z możliwością płatności co miesiąc. Jest to spowodowane tym, że gdyby taki serwer mi nie pasował to mogę go łatwo wymienić nie tracąc dużo pieniędzy.

 

Możecie również dawać oferty serwerów zagranicznych, najlepiej zlokalizowanych w Europie, ale inne też mogą być.

 

Nie daję przedziałów cenowych, ale oczywiście nie interesują mnie ceny z kosmosu.

 

Pozdrawiam i dziękuję serdecznie za każdą pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno dostać dużo transferu i duży dysk bez cen z kosmosu. Oczywiście są firmy dające dużo transferu i dysku, ale osobiście na takiej firmie co dużo dawała się przejechałem więc chyba musisz być przygotowany na ceny z kosmosu lub zmniejszyć oczekiwania co do wielkości transferu oraz dysku i wybrać jedną z wielu firm hostingowych dających mniej, ale z dobrą jakością i będziesz zadowolony :)

Edytowano przez maniks (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej wychodzi już hosting na ovh.pl? Server Personal, 25gb, teoretycznie nieograniczony transfer za około 120zł rocznie.

 

Zastanawiam się tylko nad jednym. Czytałem, że, gdy moja strona będzie zabierać za dużo zasobów servera, to mogę zostać wyrzucony z servera. Czy taka strona z gifami może spowodować taki problem? Szczerze dopiero zaczynam zabawę z hostingami i tego typu rzeczami, więc jestem naprawdę początkujący:)

 

Dodam jedynie, że na razie strona stoi na serverach linuxpl.com i nikt nie złożył żadnych zażaleń na mnie po miesiącu użytkowania.

 

Co do tego jak rozumiem ceny z kosmosu, to wydaje mi się, że jeżeli ovh.pl daje taki server jak wyżej za 120zł to ceny 300zł+ za coś podobnego, albo gorszego będą przesadą. O ile tylko ovh jest dobrym hostingiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Witaj, w zależności od tego co potrzebujesz nie widzę problemu w utrzymaniu Twojej witryny.

10GB transferu jednego dnia? Tylko pytanie po co CI tak wielkie obrazki GIF? Dokładnie opisz co to za strona do czego Ci potrzebne tak wielkie obrazki.

310GB Transferu miesięcznie się znajdzie, oczywiście przewiduję tutaj TYLKO pakiet indywidualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obrazki gif są tak duże ponieważ, nie są to zwykłe gify składające się z kilku klatek. Są to gify, które są tworzone np. z jakiegoś filmu na youtube, oczywiście nie z całego, ale np. z fragmentu, który ma 15 sekund i wtedy takich klatek jest już odpowiednio więcej.

 

Nie chcę tutaj robić kryptoreklamy swojej strony, więc wrzucę takiego przykładowego gifa z jakiejś amerykańskiej strony.

 

http://4gifs.com/gal..._climbing69.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się tylko nad jednym. Czytałem, że, gdy moja strona będzie zabierać za dużo zasobów servera, to mogę zostać wyrzucony z servera. Czy taka strona z gifami może spowodować taki problem? Szczerze dopiero zaczynam zabawę z hostingami i tego typu rzeczami, więc jestem naprawdę początkujący:)

 

Niestety teoria w hostingu nie działa za dobrze, jest zbyt wiele współczynników, które mogą powodować przeciążenie serwera.

 

Polecam ofertę Grand Host, na pewno Ci doradzi. Przerzuć stroną na dwa tygodnie na ich serwery, sprawdzą dokładnie ile potrzebujesz transferu.

Nie wiem jak z kosztami, nie podałeś lub ominąłem Twój budżet w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przeniesienie strony na 2 tygodnie odzwierciedli faktyczne potrzeby, zwłaszcza, że mój serwis dopiero raczkuje, więc spodziewam się w przyszłości dużo większej ilości osób, a w wakacje, gdy ludzie będą mieli dużo czasu liczę na duże oblężenie.

 

Jeśli chodzi o tę ofertę indywidualną to gdzie mam się zgłosić? Może być na priv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Oczywiście, zapraszam na priv, lub info@grand-host.pl

 

W przypadku przekraczania określonego transferu (na które moglibyśmy się umówić) zawsze mogę wykonać ręczne resetowanie transferu dla Twojego konta. Jakoś problemów w tym nie widzę, tutaj masz Uptime, oraz obciążenie serwerów: http://grand-host.pl/panel/serverstatus.php

 

Jestem 24/7 pod Telefonem. Zawsze możesz napisać SMS a oddzwonię lub po prostu pisz na GG lub mail podany wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×