Skocz do zawartości
kors4r

2 serwery, 2 domeny - prośba o pomoc w konfiguracji

Polecane posty

Witam,

 

naprawdę szukałem - i na tym forum, i w google, ale im więcej czytam, tym większy mam mętlik w głowie :/ Konfiguracja binda mnie przerasta. Zlitujcie się proszę nad lamerem i powiedzcie jak skonfigurować.

 

Mam dwie domeny: aniaes.slask.pl oraz aniaes.eu

 

Wymyśliłem sobie, że żebym nie musiał za każdym razem prosić rejestratora o dodanie subdomeny dla aniaes.eu, kupię jeszcze jedną: aniaes.SLASK.PL i tam ustawię binda.

 

 

1. ANIAES.SLASK.PL

 

U rejestratora (paneldomen.pl) jako ns1 dla aniaes.SLASK.PL mam ustawione ns1.pvt.pl i provider tak skonfigurował tę domenę, że żądania są kierowane do mojego pierwszego serwera dedykowanego. Działa jak należy.

 

Drugi serwer jest dostępny pod adresem: drugi.aniaes.slask.pl

 

 

2. ANIAES.EU

U rejestratora jako ns1 jest podany: aniaes.slask.pl

 

Na serwerze aniaes.slask.pl mam zainstalowanego webmina+virtualmina, dodawanie subdomen działa OK. Jeśli w virtualminie dodam konto i podam subdomenę, to wywołania subdomeny są kierowane do odpowiednich katalogów.

 

Pytanie jak dodać taką subdomenę (np. pl44), dla której pliki są umieszczone na innym serwerze, czyli serwerze nr 2?

 

 

Zrobiłem tak, że w pliku strefy "aniaes.eu" (skoro "pl44" ma być subdomeną dla aniaes.eu) dodałem wpis:

 

pl44.aniaes.eu. IN A IP_DRUGIEGO_SERWERA

 

no bo według wszystkiego, co czytałem - w zasadzie to powinno wystarczyć, żeby żądania kierowane na adres pl44.aniaes.eu były obsługiwane przez drugi serwer.

 

No i kicha. Z domowego kompa polecenie ping zwraca IP serwera pierwszego :/

Edytowano przez kors4r (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mahho

 

pl44.aniaes.eu. 38400 IN A 188.40.67.81

aniaes.eu. 38400 IN A 88.198.70.195

 

Tak powinno być? Może miałeś stary adres w cachu? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

 

nie wiem skąd wziąłeś te dane, ale tak powinno to być

 

znaczy: na serwerze 88.198.70.195 ma działać domena główna: aniaes.eu, a subdomena pl44.aniaes.eu ma działać na serwerze 188.40.67.81

 

niestety nie działa

 

to raczej nie jest kwestia cache'u, bo jak próbuję wejść przez bramkę proxy na pl44.aniaes.eu, to nadal nie działa :/ wyskakuje błąd 403

 

czy ktoś mógłby spingować domenę aniaes.eu i pl44.aniaes.eu od siebie? jakie IP Wam pokazuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ups...

 

dodaję informacje wymagane regulaminem działu

 

aniaes.eu / aniaes.slask.pl / ns1.twisted4life.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra, nieważne, mam coś skopane z bindem na dedyku

 

wracam na nameserwery PVT i po prostu będę ich męczył ticketami przy każdym tworzeniu subdomeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×