Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Invisible

Darmowe domeny

Polecane posty

Witam.

 

Chciałbym zapytać czy istnieją jakieś inne darmowe domeny oprócz co.cc.

Jakie znacie darmowe domeny ?

Chodzi mi dokładnie o podpięcie do mojego portfolio, lecz na zakup domeny nie mam funduszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie chodzi mi o coś zupełnie od biegłego od tematu z własnym aliasem.

Chciałem zapytać jakie bezpłatne domeny userzy wht znają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie polecam .tk

 

Jednym slowem to *****.

 

Już lepiej zapłacić troszkę i kupić domene regionalna, albo na jakiejś darmowej subdomenie.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do mnie na PW, ewentualnie poszukaj jakiegoś sponsoringu.

Jeżeli jesteś dobrym webmasterem/grafikiem (bo z tego co rozumiem, chcesz domenę pod portfolio)

to myślę, że z tym nie będzie żadnego problemu. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie

niż jakieś cudowanie z darmowymi domenami typu .tk czy .co.cc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Nie oszukujmy się domenę pl, czy waw.pl kupisz choćby za SMSa... wyślesz dwa-trzy smsy za 10zł i byle dzieciak na rok będzie miał domenę. A darmowa to... Nie warte używania bo tylko spada popularność i jakość usług...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odpowiedź po tak długim czasie, ale tutaj:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/28245-darmowe-domeny-dns/page__view__findpost__p__237326

wymieniłem kilka takich serwisów.

 

uni.cc - ludzie sobie to chwalą

co.cc - z zastrzeżeniem - najbardziej popularne nazwy są płatne i to sporo

vv.cc - powstało w ubiegłym roku dopiero, więc nie można wiele powiedzieć

bee.pl (bee.pl, osa.pl, bij.pl, orge.pl, 345.pl)

xt.pl (xt.pl, bbs.pl, oz.pl, u2.pl, xk.pl, alias.pl, xwp.pl) - tu tylko i wyłącznie podpięcie poprzez rekord "A" na wybrane IP, brak możliwości ustawienia innych rekordów DNS

 

Jak sobie przypomnę więcej - dam znać.

Ponadto:

 

eu.org - akceptowane przez człowieka, nie automatycznie, nie każdy jest akceptowany, niech nie zmyli brak ładnej strony itp., serwis jest wiarygodny, żadnych matactw, można poczytać o twórcy eu.org w wikipedii

 

art.pl - akceptowane przez człowieka, uogólniając w skrócie - tylko dla celów artystycznych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...) 3 PLN ci brakuje? (...)

 

Bez urazy, ale jest to dość lekceważąca odpowiedź. Można podsunąć takie rozwiązanie, ale jednocześnie wymienić i te darmowe, o które ktoś pyta (pytał kilkanaście dni temu)

 

Czasem bywa, że ludziom brakuje nawet 3 zł. Znam osoby bezdomne, które korzystają z darmowego internetu w bibliotekach (nie w Polsce) i korzystają tylko i wyłącznie z darmowych serwerów, domen itd.

 

Poza takimi przypadkami istnieją też osoby, które zaczynając przygodę z internetem jako hobby czy zabawę, mimo posiadania tych kilku złotych, ale bogatymi nie będąc decydują się tylko na darmowe rozwiązania - znam to z autopsji. Prędzej czy później następuje chwila, kiedy płaci się po raz pierwszy w internecie i wtedy już kilku czy kilkunastozłotowe sumy raz na X miesięcy zaczynają być normą, ale dla każdego to może być inny moment by tę psychologiczną barierę przekroczyć i według mnie nie należy na nikogo naciskać, by od razu na początku swej internetowej przygody wydawał pieniądze, nawet relatywnie małe (subiektywnie dla kogoś mogą być one duże, należy o tym pamiętać).

 

Ba! Znam firmy (spoza branży internetowej), które utrzymują swoje strony na darmowych hostingach, częstokroć z wymuszonymi reklamami i w darmowych subdomenach. Tutaj to już jest to przesada, ale... strona firmowa na YoYo?... Obciach, ale się zdarza. I nie tylko w Polsce, znam amerykański dobrze prosperujący motel, który ma stronę w darmowej subdomenie hostingu.

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×