Skocz do zawartości
kuba43

jaki serwer dla dużego forum na vbulletin?

Polecane posty

Witam,

 

potrzebuję kupić serwer dedykowany (chyba) dla nowego forum. Silnik to vbulletin w wersji 3.8.7 i vbseo jako dodatek. Forum będzie na domyślnej skórce i oprócz vbseo nie będzie żadnych dodatkowych pluginów. Jako, że forum będzie nowe, baza i prawie wszystkie inne wartości są na zero. Ważne jest chyba, że od pierwszego dnia przewiduję około 700-800 użytkowników online w tym samym czasie.

 

Najbardziej interesują mnie ovh i hetzner, tylko nie mam pojęcia serwer o jakich parametrach pozwoli na bezproblemowe działanie forum?

 

pozdrawiam

Edytowano przez kuba43 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla nowego forum nie musisz miec dedyka, zwykly wirtualny wystarczy.

jesli jednak faktycznie przewidujesz taka ilosc odwiedzin, bedzie to bardzo trudno przewidziec. ile masz na utrzymanie serwera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hdmagc

Jako posiadacz kilku serwisów opartych na VB mogę powiedzieć, że nie da sie określić czego potrzebujesz.

Wszystko zależy od zawartości, dodatków, ilości ładowanych grafik itd.

Mam forum gdzie jest 500-600 onlinów średnio i niewiele zżera, natomiast inne gdzie jest 160-250 ale za to bardzo duzo ładowanych grafik oraz samo forumhome jest bardzo rozbudowane i to forum, pomimo znacznie mniejszej ilości ludzi online, potrafi kilkukrotnie więcej pochłonąć zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuję kupić serwer dedykowany (chyba) dla nowego forum. Silnik to vbulletin w wersji 3.8.7 i vbseo jako dodatek. Forum będzie na domyślnej skórce i oprócz vbseo nie będzie żadnych dodatkowych pluginów. Jako, że forum będzie nowe, baza i prawie wszystkie inne wartości są na zero. Ważne jest chyba, że od pierwszego dnia przewiduję około 700-800 użytkowników online w tym samym czasie.

 

Najbardziej interesują mnie ovh i hetzner, tylko nie mam pojęcia serwer o jakich parametrach pozwoli na bezproblemowe działanie forum?

 

pozdrawiam

 

Sam swego czasu bawiłem się vb .

Proponuje na początek serwer VPS w naszej firmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Witaj... vB to dobry skrypt, który jest zoptymalizowany, posiada odpowiednie zaplecze, nie jest zasobożerny i generalnie nie trzeba do niego wymyślnego serwera. Zapraszam do Grand-Host.pl oferta Bez Ograniczeń.

 

Zapraszam do skorzystania z Naszej promocji: http://www.webhostingtalk.pl/topic/29139-grand-hostpl-zmiany/page__view__findpost__p__254352

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym pakiecie masz 5 TB, na forum na pewno duże forum wystarczy. Po przekroczeniu obcinają łącze do 10 Mbps, ale wątpię abyś przekroczył taki limit danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o kwestię ile osób jednocześnie online utrzyma ten serwer?

 

Takich rzeczy nikt Ci nie podpowie, to wszystko wyjdzie w tzw. praniu. Ma na to wpływ zbyt wiele czynników, i nie ma żadnego wzorca, aby się do nich odnieść.

Zacznij od mniejszego, potem jak nie starczy zamień na większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×