Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
urbi

Kłopot z drukarką.

Polecane posty

Hejka... Może jest ktoś kumaty na tym forum i powie mi czy jest sens naprawiania drukarki HP Photosmart D7160??

 

Błąd: 0xc18a0107

(Awaria systemu dostarczania tuszu)

 

 

Pojawił się on dziś po zakupie oryginalnego tuszu. Próbowałem rozwiązania ze strony HP (wyłączenie itp...) Ale niestety nie przyniosło to żadnego skutku.

 

 

 

Pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GrandBB

Rozwiązanie 1:

Jeśli masz gwarancję, w takim przypadku kontakt ze sklepem w którym kupiłeś drukarkę.

Jeśli nie masz gwarancji spróbuj kontaktu z oficjalnym supportem HP.

 

Rozwiązanie 2:

Wujas GOOGLE :)http://www.fixya.com/support/t451942-help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie 1:

Jeśli masz gwarancję, w takim przypadku kontakt ze sklepem w którym kupiłeś drukarkę.

Jeśli nie masz gwarancji spróbuj kontaktu z oficjalnym supportem HP.

 

Rozwiązanie 2:

Wujas GOOGLE :)http://www.fixya.com...rt/t451942-help

Gdybym miał ją jeszcze na gwarancji to nikomu nie zawracałbym gitary ;):P Do supportu HP napisałem i oczekuję na odp. Ale sądziłem że może będzie tutaj jakiś znawca :) Lub ktoś kto miał taki sam problem i wie ile za takie coś trzeba zapłacić. (robocizna.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał ją jeszcze na gwarancji to nikomu nie zawracałbym gitary ;):P Do supportu HP napisałem i oczekuję na odp. Ale sądziłem że może będzie tutaj jakiś znawca :) Lub ktoś kto miał taki sam problem i wie ile za takie coś trzeba zapłacić. (robocizna.)

 

Polecam zresetować całkowicie drukarkę, w instrukcji jest skrót klawiszowy do tego napewno. Spotkałem się z tym jeśli się kupuje własnie oryginały, na zamiennikach nie ma problemu żadnego raczej. Wiem że w podobnej drukarce reset sie robiło przez naciśnięcie OK i CANCEL oraz wyłączenie drukarki z prądu... poczekac 10 sekund i włączyć drukarke. Powinno być już dobrze. Drugi sposób o którym przeczytałem to przy wyłączonej drukarce trzymać OK i CANCEL i włączyć ją wtedy. Na necie można poczytać choćby tutaj http://www.fixyourow...ms/inkjet/39471 jest tam kilka sposobów na reanimacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam zresetować całkowicie drukarkę, w instrukcji jest skrót klawiszowy do tego napewno. Spotkałem się z tym jeśli się kupuje własnie oryginały, na zamiennikach nie ma problemu żadnego raczej. Wiem że w podobnej drukarce reset sie robiło przez naciśnięcie OK i CANCEL oraz wyłączenie drukarki z prądu... poczekac 10 sekund i włączyć drukarke. Powinno być już dobrze. Drugi sposób o którym przeczytałem to przy wyłączonej drukarce trzymać OK i CANCEL i włączyć ją wtedy. Na necie można poczytać choćby tutaj http://www.fixyourow...ms/inkjet/39471 jest tam kilka sposobów na reanimacje.

Dziś właśnie znalazłem tą stronę. Po pracy jak wrócę do domu sprawdzę ten sposób i mam nadzieję że wszystko będzie ok. Jak to zadziała na pewno dam znać :) Za wszelką pomoc naprawdę dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś właśnie znalazłem tą stronę. Po pracy jak wrócę do domu sprawdzę ten sposób i mam nadzieję że wszystko będzie ok. Jak to zadziała na pewno dam znać :) Za wszelką pomoc naprawdę dziękuję.

 

No i du*pa... Nic nie działa i cały czas wyświetla się błąd. Serwis HP napisał mi że naprawa tej drukarki to koszt 558,00 zł :D:lol: Ich chyba po.... :angry: Kupiłem tą drukarkę kilka lat temu za 100 zł NOWĄ na gwarancji.... A teraz mam dać 558?? I to jeszcze części będą nie nowe tylko jakieś używane z innej drukarki.... Zna może ktoś jakiś serwis z Łodzi który jest tańszy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drukarek (choć generalne chodzi tu o sprzęt "elektroniczny"), które kosztowały < 200 zł się raczej nie naprawia, tylko wymienia od razu (bo w 99% przypadkach naprawa jest droższa od nowego sprzętu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drukarek (choć generalne chodzi tu o sprzęt "elektroniczny"), które kosztowały < 200 zł się raczej nie naprawia, tylko wymienia od razu (bo w 99% przypadkach naprawa jest droższa od nowego sprzętu).

Nie no.... W sumie ta drukarka przedtem kosztowała 399 zł. Ale w sklepie była to ostatnia sztuka i żeby się tego pozbyć to wywalili cenę 100 zł :D na allegro.pl nawet wtedy jak patrzyłem było to w cenie z przesyłką ponad 300 zł :);P fakt że teraz już jej kupić się nie da.... Ale naprawdę wydruk zdj.... Był zaje....fajny i dlatego myślałem że naprawa będzie do 100 zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To praktycznie nic nie zmienia... 399zł, 299zł, 199zł, 99zł - to i tak jest masowy szit...

dobra drukarka kosztuje, ale udało się producentom omamić ludzi, że drukarki są taniutkie i fajniutkie.

Na tonerach i tuszach zarabiają, a sprzęt to jest tania sieka... chyba, że kupisz jakiegoś fajnego, zaawansowanego amatorsko CMYKa za tysiaka czy dwa...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, jak zostało to napisane powyżej - nie ma sensu naprawiać. Koszt naprawy przekroczy koszt nowego urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim zapłacisz krocie za naprawę czy trochę mniej za nową drukarkę, sprawdź inne tusze. Kup jakieś najtańsze zamienniki i sprawdź, czy z nimi będzie ten sam problem.

Z plujkami HP mało się bawiłem i takiego problemu nie widziałem, ale np. w Lexmarkach (wiem, szajs, szit i kupa, ale popularne wśród dusigroszy, a tacy też bywają moimi klientami) podobne błędy wynikały z wadliwych kartridży (i tak, wiem, że to nie jest poprawne słowo...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim zapłacisz krocie za naprawę czy trochę mniej za nową drukarkę, sprawdź inne tusze. Kup jakieś najtańsze zamienniki i sprawdź, czy z nimi będzie ten sam problem.

Z plujkami HP mało się bawiłem i takiego problemu nie widziałem, ale np. w Lexmarkach (wiem, szajs, szit i kupa, ale popularne wśród dusigroszy, a tacy też bywają moimi klientami) podobne błędy wynikały z wadliwych kartridży (i tak, wiem, że to nie jest poprawne słowo...).

 

A jeżeli przy braku "kartridży" wyświetla się ten sam błąd jest sens zakupu tych zamienników??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam, skoro błąd jest przy włożonych i przy wyjętych kartridżach, to w takim razie problem jest w samej drukarce. Ale jaki to problem konkretnie, to Ci niestety nie podpowiem - może być walnięta dysza, elektronika, może to być nawet pierdółka typu przetarty kabelek. Jeśli sam nie jesteś w stanie namierzyć problemu, to lepiej poszukaj nowej drukarki, będzie najszybciej i, wbrew pozorom, najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

To jest HP, więc o ile robią, jak kiedyś, to ma dysze w tuszach, więc dziwna kwestia heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego zawsze miałem laserówkę. Mniej pieprzenia się z tuszami, dyszami, bzdurami. Wkładasz toner i papier, włączasz, drukuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×