Skocz do zawartości
renmaister

[wirtualny] Jaki najlepszy dla mojej strony?

Polecane posty

Witam,

 

Mam problem z hostingiem az.pl,

dostałem wiadomość od kierownika działu technicznego, a oto jego treść:

 

"Proponuję przeniesienie stron do innego usługodawcy. Oferowane usługi hostingowe świadczone są na serwerach współdzielonych, w przypadku takiego obciążenia jakie generują strony umieszczone na Pana koncie strony te kwalifikują się na serwer dedykowany.

 

Po przeniesieniu stron dokonamy zwrotu zapłaty za niewykorzystany okres świadczenia usługi."

 

Niestety, nie stać mnie na drogie serwery dedykowane, i tu moje pytanie. Czy znacie jakiś hosting do 100 zł rocznie na który będę mógł przenieść swoją stronę ? Dodam, że strona obecnie waży ponad 6gb i zawiera prawie 6 tyś fotografii,

oto adres strony http://MiastaDawniej.pl/

Edytowano przez renmaister (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają statystyki dla tej strony. Masz jakoś zoptymalizowaną tą joomlę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

MZone i Oferta VPS

 

Za 100 zł rocznie nie ma szans. Trzeba by zwiększyć budżet.

 

A to ze strony:

 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 492gości

 

Pytanie tylko czy to faktyczni użytkownicy, czy "atak" botów.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było znać jakieś realne statystki. Ilość uu (unikalnych użytkowników) dziennie/miesięcznie, dzienna/miesięczna liczba odsłon, średnia liczba użytkowników online. Poza tym możesz podać jeszcze ile transferu to zjada. Czy masz włączone cache? Jeżeli nie, to warto zacząć od zainstalowania jakiegoś cache, poza tym wyłącz wewnętrzne statystki. Dla bardziej zaawansowanych: można wbudować pewne moduły na stałe. W innych kombinacjach mogę pomóc po kontakcie na priv. Wtedy można poprosić support o sprawdzenie obciążenia. Ogólnie na Joomla można wyciągnąć bardzo dużo, tylko trzeba ją trochę głębiej poznać. Wydaje mi się, że rzucanie od razu VPSem bez znajomości realnej sytuacji obecnie nie ma sensu.

Aha zobacz jeszcze skąd jest ten ruch, bo może obciążają Cię jakieś booty, które warto zablokować.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę wybaczyć ale nie znam się na tym najlepiej ale postaram się odpowiedzieć konkretnie na Wasze pytania

 

Bezwzględna liczba niepowtarzalnych użytkowników to około 70-90 dziennie 1500 miesięcznie

 

Odsłony 600-900 dziennie i około 15 tyś miesięcznie

 

Nie wiem jak sprawdzić średnią użytkowników online

 

Te statystyki pobrałem z google analytics dodam że nie mam wewnętrznych statystyk

 

Miesięczny Transfer 25728.58 / 136533 MB (informacja z cpanelu)

 

A jak mogę sprawdzić ruch aby dowiedzieć się czy to boty ?

 

 

Dodam jeszcze statystyki obciążenia jakie dostałem od az

 

|Nazwa klienta | CPU | CPU % | TIO | k*SEC | Aktualizacja

i86102i | 117.58 | 8.17 | 355642 | 2517173 | 16.05.11

i86102i | 77.11 | 5.35 | 62574 | 966900 | 17.05.11

i86102i | 97.82 | 6.79 | 53440 | 844652 | 18.05.11

i86102i | 96.43 | 6.7 | 51878 | 844763 | 19.05.11

i86102i | 116.18 | 8.07 | 70002 | 928604 | 20.05.11

i86102i | 127.91 | 8.88 | 102610 | 876153 | 21.05.11

i86102i | 159.66 | 11.09 | 73679 | 642816 | 22.05.11

i86102i | 172.94 | 12.01 | 86458 | 770726 | 23.05.11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że masz na stronie jakiś fake traffic jeśli tego Google nie zlicza. 100 unikalnych dziennie to nie jest dużo i normalnie hosting współdzielony w zupełności wystarcza. Musisz zablokować te boty i będzie ok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że działają tu jakieś boty. Wejdź do cpanelu i znajdź ikonkę Awstats Sprawdź tam kraje z jakich pochodzi ruch.

Edytowano przez wood (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona na pewno nie może być na serwerze wirtualnym, taka tematyka spowoduje szybki narost użytkowników, zdjęć itp.

Baza rozrośnie w zastraszającym tempie, odrazu szukaj serwer VPS lub nawet dedyka.

 

Niestety prowadzenie takich stron wiąże się z kosztami, i to wcale nie małymi.

 

Najtańszy serwer VPS może kosztować około 350 złotych rocznie (i to przy opłacie rocznej), nie liczę tych małych VPS za 10 złotych, bo te raczej nie będą dobre pod taki portal.

Druga sprawa znajomość administracji Linuxa, jesli zatrudnisz admina do obsługi to licz się z kosztami około 300 złotych miesięcznie, druga opcja to serwer zarządzany, gdzie masz administrację serwera wliczoną w cenę pakietu.

 

Moim zdaniem musisz zdecydować, czy chcesz rozwijać projekt, czy może lepiej to sprzedać. Akurat wszedłeś w bardzo ciekawą tematykę starych zdjęć (nie ma takich portali zbyt dużo), więc niestety będzie się to wiązało z rozwojem ale też i kosztami utrzymania serwisu.

 

Moim zdaniem za 100 złotych rocznie nic nie znajdziesz, no chyba że znajdziesz sponsora, na taki projekt byłoby to całkiem nietrudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyślij oferty na reklamę do urzędów miejskich/gminnych, których zdjęcia znajdują się u Ciebie, one najszybciej będą zainteresowane reklamą w takim miejscu. Możesz też pomyśleć o innych formach zarobku, czyli np. Adsense itp.

Dedyk to przesada, ale VPS z pół giga RAMu przydałby się. Mogę Ci polecić VPSy w Alvotech.de. Najtańszy za 3,90 Euro (płatność półroczna, czyli wychodzi ok. 90 zł za 6 miesięcy) spokojnie sobie poradzi przy prawidłowej konfiguracji. Jak będziesz potrzebował pomocy w konfiguracji VPSa, to zawsze ją znajdziesz na tym forum (szybko i profesjonalnie w pełni skonfigurowany serwer za opłatą lub pomoc przy samodzielnej konfiguracji za friko :) ).

Edytowano przez d.v (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

100 odwiedzin dziennie to nie jest duzo. Prawdopodobnie ktos linkuje zdjecia z Twojego serwisu i to generuje ruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×